UpdraftPlus - en to bg translation catalogue (1940 entries)

en: "%s" has no primary key, manual change needed on row %s.
bg: "%s" няма първичен ключ, необходима е ръчна промяна на ред %s.

[ctx: "tenant" is a term used with OpenStack storage - Google for "OpenStack tenant" to get more help on its meaning]
en: tenant
bg: наемател

en: %d errors, %d warnings
bg: %d грешки, %d предупреждения

en: %d hours, %d minutes, %d seconds
bg: %d часа, %d минути, %d секунди

en: %d token | %d tokens
bg[0]: %d токен
bg[1]: %d токени

en: %s (%s used)
bg: %s (използван е%s)

en: %s - could not back this entity up; the corresponding directory does not exist (%s)
bg: %s - не можа да архивира този обект; съответната директория не съществува (%s)

en: %s Account Name
bg: %s Име на акаунт

en: %s Container
bg: %s Контейнер

en: %s Error
bg: %s Грешка

en: %s Error: Failed to download %s. Check your permissions and credentials.
bg: %s Грешка: %s не може да бъде изтеглен. Проверете вашите разрешения и идентификационни данни.

en: %s Error: Failed to initialise
bg: %s Грешка: Не може да се инициализира

en: %s Error: Failed to open local file
bg: %s Грешка: Не може да се отвори локален файл

en: %s Error: Failed to upload
bg: %s Грешка: Не можа да бъде качено

en: %s Key
bg: %s Ключ

en: %s Prefix
bg: Префикс %s

en: %s Service Exception.
bg: %s Изключение за услуги.

en: %s access key
bg: %s ключ за достъп

en: %s add-on not found
bg: %s добавката не е намерена

en: %s archives remain
bg: Архивите на %s остават

en: %s authentication
bg: Удостоверяване на %s

en: %s authentication failed
bg: %s удостоверяването е неуспешно

en: %s available to claim on this site. Follow this link to activate this licence
bg: %s са налични за искане на този сайт. Следвайте тази връзка, за да активирате този лиценз

en: %s bits
bg: %s бита

en: %s bytes
bg: %s байта

en: %s checksum: %s
bg: %s контролна сума: %s

en: %s de-authentication
bg: %s де-удостоверяване

en: %s does not allow authorisation of sites hosted on direct IP addresses. You will need to change your site's address (%s) before you can use %s for storage.
bg: %s не позволява разрешение на сайтове, хоствани на директни IP адреси. Ще трябва да промените адреса на вашия сайт (%s), преди да можете да използвате %s за съхранение.

en: %s does not allow authorization of sites hosted on direct IP addresses. You will need to change your site's address (%s) before you can use %s for storage.
bg: %s не позволява разрешение на сайтове, хоствани на директни IP адреси. Ще трябва да промените адреса на вашия сайт (%s), преди да можете да използвате %s за съхранение.

en: %s download: failed: file not found
bg: %s изтегляне: не е успешно: файлът не е намерен

en: %s end-point
bg: %s крайна точка

en: %s error - failed to access the container
bg: %s грешка - не успя да влезе в контейнера

en: %s error - failed to re-assemble chunks
bg: %s грешка - неуспешно събиране на блокове

en: %s error - failed to upload file
bg: %s грешка - грешка при качване на файл

en: %s error - we accessed the container, but failed to create a file within it
bg: %s грешка - достъп до контейнера, но не успяхме да създадем файл в него

en: %s error: %s
bg: %s грешка: %s

en: %s from now
bg: %s от сега

en: %s has been chosen for remote storage, but you are not currently connected.
bg: %s е избран за отдалечено хранилище, но в момента не сте свързани.

en: %s hours
bg: %s часа

en: %s location
bg: Местоположение %s

en: %s login failure
bg: Неуспешно влизане в %s

en: %s logo
bg: Емблема на %s

en: %s minutes, %s seconds
bg: %s минути, %s секунди

en: %s month %s trial
bg: %s месец опит %s

en: %s per quarter
bg: %s на тримесечие

en: %s per year
bg: %s на година

en: %s re-assembly error (%s): (see log file for more)
bg: Грешка при повторно сглобяване %s (%s): (виж регистрационния файл за повече)

en: %s restoration options:
bg: %s опции за възстановяване:

en: %s returned an unexpected HTTP response: %s
bg: %s върна неочакван HTTP отговор: %s

en: %s secret key
bg: Секретен ключ %s

en: %s settings test result:
bg: %s резултат от теста:

en: %s support is available as an add-on
bg: Поддръжката на %s е налична като добавка

en: %s table(s) found.
bg: Намерени са %s таблица.

en: %s total table(s) found; %s with the indicated prefix.
bg: Намерени %s са всички таблици; %s с посочения префикс.

en: %s upload: getting uploadID for multipart upload failed - see log file for more details
bg: %s качване: получаване на качване на качване за многочайна качване е неуспешно - за повече подробности вижте регистрационния файл

en: %s version:
bg: Версия %s:

en: %s version: %s
bg: Версия %s: %s

en: %s weeks
bg: %s седмици

en: %s: unreadable file - could not be backed up
bg: %s: нечетим файл - не може да бъде архивиран

en: %s: unreadable file - could not be backed up (check the file permissions and ownership)
bg: %s: нечетим файл - не можа да бъде архивиран (проверете разрешенията за файла и собствеността)

en: (%d archive(s) in set, total %s).
bg: (%d архив(а) в комплект, общо %s).

en: (%s%%, file %s of %s)
bg: (%s%, файл %s на %s)

en: (None configured)
bg: (Няма конфигуриран)

en: (Not finished)
bg: (Не е завършено)

en: (Nothing has been logged yet)
bg: (Нищо не е записано още)

en: (Nothing yet logged)
bg: (Нищо не е записано)

en: (Read more)
bg: Прочети повече

en: (This applies to all WordPress backup plugins unless they have been explicitly coded for multisite compatibility).
bg: (Това важи за всички WordPress резервни плъгини, освен ако те са изрично кодирани за многостранна съвместимост).

en: (You appear to be already authenticated).
bg: (Изглеждате вече удостоверени).

en: (already uploaded)
bg: (вече е качен)

en: (apparently a pre-release or withdrawn release)
bg: (очевидно предварително освобождаване или изтеглено издание)

en: (as many as you like)
bg: (колкото искате)

en: (at same time as files backup)
bg: (в същото време като архивиране на файлове)

en: (backup set imported from remote location)
bg: (архивен комплект, импортиран от отдалечено местоположение)

en: (current version)
bg: (актуална версия)

en: (latest increment: %s)
bg: (последна стъпка: %s)

en: (learn more about this significant option)
bg: (научете повече за този важен вариант)

en: (logs can be found in the UpdraftPlus settings page as normal)...
bg: (трупи могат да бъдат намерени в updraftPlus настройки страница както обикновено)...

en: (make sure that you were trying to upload a zip file previously created by UpdraftPlus)
bg: (Уверете се, че сте се опитвали да качите zip файл, създаден преди това от UpdraftPlus)

en: (or connect using the form on this page if you have already purchased it)
bg: (или се свържете чрез формуляра на тази страница, ако вече сте го закупили)

en: (tap on an icon to select or unselect)
bg: (натиснете икона, за да изберете или отмените избора)

[ctx: (verb)]
en: Download
bg: Изтегляне

en: (version: %s)
bg: (версия: %s)

en: (view log...)
bg: (преглед на лог...)

en: ... and many more!
bg: ... и още много!

en: 1 hour
bg: 1 час

en: 1 week
bg: 1 седмица

en: 1. Component selection
bg: 1. Избор на компонент

en: 2. Verifications
bg: 2. Проверки

en: 3. Restoration
bg: 3. Възстановяване

en: <b>Do not</b> place it inside your uploads or plugins directory, as that will cause recursion (backups of backups of backups of...).
bg: Не го <b>поставяйте</b> в директорията си за качвания или плъгини, тъй като това ще доведе до рекурсия (резервни копия на резервни копия на резервни копия на...).

en: <strong>(You appear to be already authenticated,</strong> though you can authenticate again to refresh your access if you've had a problem).
bg: <strong>(Изглеждате вече удостоверени,</strong> въпреки че можете да удостоверите отново, за да опресните достъпа си, ако сте имали проблем).

en: <strong>After</strong> you have saved your settings (by clicking 'Save Changes' below), then come back here once and follow this link to complete authentication with %s.
bg: <strong>След като</strong> сте записали настройките си (като кликнете върху "Запиши промените" по-долу), се върнете тук веднъж и следвайте тази връзка, за да завършите удостоверяването с %s.

en: <strong>This is NOT a folder name</strong>.
bg: <strong>Това не е име на папка</strong>.

en: A "migration" is ultimately the same as a restoration - but using backup archives that you import from another site.
bg: "Миграция" в крайна сметка е същото като възстановяване - но с помощта на архиви, които импортирате от друг сайт.

en: A PHP exception (%s) has occurred: %s
bg: Възникна изключение от PHP (%s): %s

en: A PHP fatal error (%s) has occurred: %s
bg: Възникнала е PHP фатална грешка (%s): %s

en: A host name cannot contain a slash.
bg: Името на хоста не може да съдържа наклонена черта.

en: A key was created, but the attempt to register it with %s was unsuccessful - please try again later.
bg: Създаден е ключ, но опитът за регистриране на %s беше неуспешен - опитайте отново по-късно.

en: A key with this name already exists; you must use a unique name.
bg: Вече съществува ключ с това име; трябва да използвате уникално име.

en: A new UpdraftCentral connection has not been made.
bg: Не е направена нова UpdraftCentral връзка.

en: A search/replace cannot be undone - are you sure you want to do this?
bg: Търсенето/замяната не може да бъде отменено – сигурни ли сте, че искате да направите това?

en: A temporary clone is an instant copy of this website, running on our servers. Rather than test things on your live site, you can UpdraftClone it, and then throw away your clone when done.
bg: Временен клонинг е незабавно копие на този сайт, работещ на нашите сървъри. Вместо да тествате неща на живо сайт, можете updraftClone, и след това да изхвърлите клонинга си, когато е направено.

en: A version of UpdraftPlus is already installed. WordPress will only allow you to install your new version after first de-installing the existing one. That is safe - all your settings and backups will be retained. So, go to the "Plugins" page, de-activate and de-install UpdraftPlus, and then try again.
bg: Вече е инсталирана версия на UpdraftPlus. WordPress ще ви позволи да инсталирате новата си версия само след първото де-инсталиране на съществуващата. Това е безопасно - всички настройки и резервни копия ще бъдат запазени. Така че, отидете на страницата "Плъгини", де-активира и де-инсталиране UpdraftPlus, и след това опитайте отново.

en: A very large file was encountered: %s (size: %s Mb)
bg: Срещнат е много голям файл: %s (размер: %s Мб)

en: A website where you have installed %s
bg: Уеб сайт, в който сте инсталирали %s

en: A zip error occurred
bg: Грешка в zip файла

en: ABORT: Could not find the information on which entities to restore.
bg: ABORT: Не може да се намери информация за това кои обекти да се възстанови.

en: API Key: %s
bg: API ключ: %s

en: API key
bg: Ключ за API

en: AWS authentication failed
bg: AWS удостоверяването е неуспешно

en: Access Key: %s
bg: Ключ за достъп: %s

en: Access this site as user:
bg: Достъп до този сайт като потребител:

en: Account ID
bg: Акаунт ID

en: Account Key
bg: Ключ за Акаунта

en: Account full: your %s account has only %d bytes left, but the file to be uploaded has %d bytes remaining (total size: %d bytes)
bg: Акаунтът е пълен: вашият %s акаунт има само %d байта, но файлът, който трябва да бъде качен, има %d байта (общ размер: %d байта)

en: Account full: your %s account has only %d bytes left, but the file to be uploaded is %d bytes
bg: Акаунтът е пълен: вашият %s акаунт има само %d байта, но файлът, който трябва да бъде качен, е %d байта

en: Account holder's name: %s.
bg: Име на собственика на акаунта: %s.

en: Account is not authorized (%s).
bg: Акаунтът не е разрешен (%s).

en: Account is not authorized.
bg: Акаунтът не е оторизиран.

en: Account type
bg: Моят акаунт

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK accounts.
bg: Създадените на rackspacecloud.com акаунти са американски акаунти; rackspace.co.uk са сметките в Обединеното кралство.

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US-accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK-based
bg: Сметките, създадени на rackspacecloud.com са в САЩ; rackspace.co.uk са базирани на

en: Actions
bg: Действия

en: Actions upon selected backups
bg: Действия при избрани архиви

en: Activity log
bg: Регистър на дейностите

en: Add SFTP to send your data securely, lock settings and encrypt your database backups for extra security.
bg: Добавете SFTP, за да изпращате данните си сигурно, да заключвате настройките и да шифровате архивите на базата данни за допълнителна сигурност.

en: Add a site
bg: Добавяне на сайт

en: Add an additional database retention rule
bg: Добавяне на допълнително правило за задържане на база данни

en: Add an additional file retention rule
bg: Добавяне на допълнително правило за задържане на файлове

en: Add an additional retention rule...
bg: Добавяне на допълнително правило за задържане...

en: Add an exclusion rule
bg: Добавяне на правило за изключване

en: Add an exclusion rule for %s
bg: Добавете правило за изключване за %s

en: Add an external database to backup...
bg: Добавяне на външна база данни за архивиране...

en: Add another %s account...
bg: Добавяне на друг %s акаунт...

en: Add another address...
bg: Добавяне на друг адрес...

en: Add directory...
bg: Добавяне на директория...

en: Add site
bg: Добавяне на сайт

en: Add this website to UpdraftCentral (remote, centralised control) - free for up to 5 sites.
bg: Добавете този сайт към UpdraftCentral (дистанционно, централизирано управление) - безплатно за до 5 сайта.

en: Add this website to your UpdraftCentral Cloud dashboard at updraftplus.com.
bg: Добавете този уеб сайт към таблото си updraftCentral Cloud на updraftplus.com.

en: Adding...
bg: Добавяне...

en: Additional and enhanced remote storage locations
bg: Допълнителни и подобрени местоположения за отдалечено съхранение

en: Additional storage
bg: Допълнително съхранение

en: Adds enhanced capabilities for Rackspace Cloud Files users
bg: Добавя подобрени възможности за потребителите на Rackspace Cloud Files

en: Admin API Key
bg: АПИ ключ за администратор

en: Admin Username
bg: Потребителско име на администратор

en: Admin access key
bg: Администраторски достъп

en: Admin secret key
bg: Таен ключ на администратор

en: Advanced / Debugging Settings
bg: Разширени настройки за отстраняване на грешки

en: Advanced Tools
bg: Разширени инструменти

en: After pressing this button, you can select where to upload your backup from a list of your currently saved remote storage locations
bg: След като натиснете този бутон, можете да изберете къде да качите архива от списък с вашите текущо запазени местоположения за отдалечено съхранение

en: After pressing this button, you will be given the option to choose which components you wish to migrate
bg: След като натиснете този бутон, ще ви бъде дадена възможност да изберете кои компоненти

en: After pressing this button, you will be given the option to choose which components you wish to restore
bg: След като натиснете този бутон, ще ви бъде дадена възможност да изберете кои компоненти

en: After you've backed up your database, we recommend you install our WP-Optimize plugin to streamline it for better website performance.
bg: След като архивирате вашата база данни, ви препоръчваме да инсталирате нашата WP-Optimize плъгин, за да го рационализират за по-добра ефективност на уебсайта.

en: All WordPress tables will be backed up.
bg: Всички WordPress таблици ще бъдат архивирани.

en: All files beginning with given characters
bg: Всички файлове, започващи с дадени знаци

en: All files beginning with these characters
bg: Всички файлове, започващи с тези знаци

en: All files with this extension
bg: Всички файлове с това разширение

en: All references to the site location in the database will be replaced with your current site URL, which is: %s
bg: Всички препратки към местоположението на сайта в базата данни ще бъдат заменени с текущия url адрес на сайта ви, което е: %s

en: All sites
bg: Всички сайтове

en: Allow deletion
bg: Разреши изтриване

en: Allow download
bg: Разреши изтегляне

en: Allow only administrators to log in
bg: Позволяване само на администраторите да влизат

en: Allows you to only backup changes to your files (such as a new image) that have been made to your site since the last backup.
bg: Позволява ви да архивирате само промените във вашите файлове (като ново изображение), които са направени на вашия сайт от последната резервна копие.

en: Almost all FTP servers will want passive mode; but if you need active mode, then uncheck this.
bg: Почти всички FTP сървъри ще искат пасивен режим; но ако имате нужда от активен режим, след това махнете отметката от това.

en: Already got space?
bg: Вече имате място?

en: Also delete from remote storage
bg: Също изтриване от дистанционно съхранение

en: Also send this backup to the active remote storage locations
bg: Също така изпратете този архив на активните места за отдалечено съхранение

en: Also, you should read this important FAQ.
bg: Също така трябва да прочетете тези важни ЧЗВ.

en: An SQL line that is larger than the maximum packet size and cannot be split was found; this line will not be processed, but will be dropped: %s
bg: Беше намерен SQL ред, който е по-голям от максималния размер на пакета и не може да бъде разделен; този ред няма да бъде обработен, но ще бъде премахнат: %s

en: An UpdraftCentral connection has been made successfully.
bg: UpdraftCentral връзка е направена успешно.

en: An admin password has been set.
bg: Зададена е парола на администратор.

en: An email is required and needs to be in a valid format.
bg: Изисква се имейл и трябва да бъде във валиден формат.

en: An empty WordPress install
bg: Празна WordPress инсталация

en: An error has occurred while processing your request. The server might be busy or you have lost your connection to the internet at the time of the request. Please try again later.
bg: Възникна грешка при обработката на заявката ви. Сървърът може да е зает или да сте загубили връзката си с интернет по време на заявката. Моля, опитайте отново по-късно.

en: An error occurred on the first %s command - aborting run
bg: Възникна грешка в първата команда %s - прекъсване на изпълнение

en: An error occurred when fetching storage module options:
bg: Възникна грешка при извличане на опциите на модула за съхранение:

en: An error occurred when trying to retrieve your add-ons.
bg: Възникна грешка при опит за извличане на добавките.

en: An error occurred while attempting to check the support of stored routines creation (%s %s)
bg: Възникна грешка при опит за проверка на поддръжката на съхранените съчетания (%s %s)

en: An error occurred while attempting to delete from '%s'.
bg: Възникна грешка при опит за изтриване от "%s".

en: An error occurred while attempting to retrieve routine status (%s %s)
bg: Възникна грешка при опит за извличане на рутинно състояние (%s %s)

en: An error occurred while attempting to retrieve the MySQL global log_bin_trust_function_creators variable %s
bg: Възникна грешка при опит за извличане на глобалната log_bin_trust_function_creators променлива на MySQL %s

en: An error occurred while attempting to retrieve the routine SQL/DDL statement (%s %s)
bg: Възникна грешка при опит за извличане на рутинната SQL/DDL команда (%s %s)

en: An error occurred while attempting to set a new value to the MySQL global log_bin_trust_function_creators variable %s
bg: Възникна грешка при опит за задаване на нова стойност на глобалната log_bin_trust_function_creators променлива на MySQL %s

en: An error occurred whilst closing the final database file
bg: Възникна грешка при затваряне на крайния файл с база данни

en: An error response was received; HTTP code:
bg: Получи се отговор на грешка; HTTP код:

en: An invalid URL was entered
bg: Въведен е невалиден URL адрес

en: An unknown error occurred when trying to connect to UpdraftPlus.Com
bg: Възникна неизвестна грешка при опит за свързване с UpdraftPlus.Com

en: An unknown response was received. Response was:
bg: Получен е неизвестен отговор. Отговорът е:

en: An update containing your addons is available for UpdraftPlus - please follow this link to get it.
bg: Актуализация, съдържаща добавките ви, е достъпна за UpdraftPlus - моля, следвайте този линк, за да го получите.

en: An update is available for UpdraftPlus - please follow this link to get it.
bg: Налична е актуализация за UpdraftPlus - моля, следвайте този линк, за да го получите.

en: And then add an incremental backup
bg: След това добавете и постъпково резервно копие

en: Any other directories found inside wp-content
bg: Всички други директории, намерени в wp-съдържание

en: Any other file/directory on your server that you wish to backup
bg: Всеки друг файл/директория на вашия сървър, който искате да архивирате

en: Any settings in your .htaccess or web.config file that affects the maximum upload or post size.
bg: Всички настройки във файла .htaccess или web.config, които засягат максималния размер на качване или публикуване.

en: Any support requests to do with %s should be raised with your web hosting company.
bg: Всички заявки за поддръжка, свързани с %s, трябва да бъдат повдигнати с вашата уеб хостинг компания.

en: Anyone seeing the lock screen will be shown this URL for support - enter a website address or an email address.
bg: Всеки, който вижда екрана при заключване, ще бъде показан за поддръжка на този URL адрес - въведете адрес на уеб сайт или имейл адрес.

en: Apache modules
bg: Модули Apache

en: Application key
bg: Ключ за приложение

en: Archive is expected to be size:
bg: Очаква се архивът да бъде размер:

en: Are you sure that you wish to remove %s from UpdraftPlus?
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете %s от UpdraftPlus?

en: Are you sure you want to dismiss all UpdraftPlus news forever?
bg: Наистина ли искате да отхвърлите всички UpdraftPlus новини завинаги?

en: Are you sure you want to remove this exclusion rule?
bg: Наистина ли искате да премахнете това правило за изключване?

en: As long as your web hosting allows http (i.e. non-SSL access) or will forward requests to https (which is almost always the case), this is no problem. If that is not yet set up, then you should set it up, or use %s so that the non-https links are automatically replaced.
bg: Докато вашият уеб хостинг позволява http (т.е. не-SSL достъп) или ще препраща заявки към https (което е почти винаги случаят), това не е проблем. Ако това все още не е настроено, трябва да го настроите или да използвате %s, така че връзките, които не са https, да бъдат автоматично заменяни.

en: As long as your web hosting allows http (i.e. non-SSL access) or will forward requests to https (which is almost always the case), this is no problem. If that is not yet set up, then you should set it up, or use below search and replace so that the non-https links are automatically replaced.
bg: Докато вашият уеб хостинг позволява http (т.е. не-SSL достъп) или ще препраща заявки към https (което е почти винаги случаят), това не е проблем. Ако това все още не е настроено, трябва да го настроите или да използвате търсене и замяна по-долу, така че връзките, които не са https, да се заменят автоматично.

en: Asia Pacific
bg: Азия Пасифик

en: Asia Pacific (Mumbai)
bg: Азия Пасифик (Мумбай)

en: Asia Pacific (Seoul)
bg: Азия Пасифик (Сеул)

en: Asia Pacific (Singapore)
bg: Азия Пасифик (Сингапур)

en: Asia Pacific (Sydney)
bg: Азия Пасифик (Сидни)

en: Asia Pacific (Tokyo)
bg: Азия Пасифик (Токио)

en: Ask WordPress to automatically update UpdraftPlus when it finds an available update.
bg: Помолете WordPress да актуализира автоматично UpdraftPlus, когато намери налична актуализация.

en: Ask WordPress to update UpdraftPlus automatically when an update is available
bg: Помолете WordPress да актуализира UpdraftPlus автоматично, когато има налична актуализация

en: Ask a pre-sales question
bg: Задайте въпрос преди продажбата

en: Assigned to this site
bg: Присвоен на този сайт

en: At the same time as the files backup
bg: В същото време, като архивиране на файлове

en: At your UpdraftCentral dashboard you should press the "Add Site" button then paste the key in the input box.
bg: На вашия UpdraftCentral табло трябва да натиснете бутона "Добавяне на сайт" след това поставете клавиша в полето за въвеждане.

en: Attempts by the browser to access some pages have returned a "not found (404)" error. This could mean that your .htaccess file has incorrect contents, is missing, or that your webserver is missing an equivalent mechanism.
bg: Опитите на браузъра за достъп до някои страници са върнали грешка "не е намерен (404)". Това може да означава, че файлът .htaccess е неправилно съдържание, липсва или че на уеб сървъра ви липсва еквивалентен механизъм.

en: Attempts by the browser to contact the website failed.
bg: Опитите на браузъра да се свърже с уеб сайта са неуспешни.

en: Attribute imported content to user
bg: Атрибут импортирано съдържание на потребител

en: Authenticate with %s
bg: Удостоверяване с %s

en: Authenticate with Google
bg: Удостоверяване с Google

en: Authentication
bg: Идентификация

en: Authentication could not go ahead, because something else on your site is breaking it. Try disabling your other plugins and switching to a default theme. (Specifically, you are looking for the component that sends output (most likely PHP warnings/errors) before the page begins. Turning off any debugging settings may also help).
bg: Удостоверяване не може да продължи напред, защото нещо друго на вашия сайт е го счупи. Опитайте да деактивирате другите си плъгини и да преминете към тема по подразбиране. (По-конкретно търсите компонента, който изпраща изхода (най-вероятно PHP предупреждения/грешки) преди началото на страницата. Изключването на всички настройки за отстраняване на грешки също може да помогне).

en: Authorisation failed (check your credentials)
bg: Неуспешно разрешение (проверете вашите идентификационни данни)

en: Authorization failed
bg: Неуспешно удостоверяване

en: Automatic Backup
bg: Автоматично архивиране

en: Automatic backup before update
bg: Автоматично архивиране преди актуализация

en: Automatic updates
bg: Автоматични актуализации

en: Automatically backs up your website before any updates to plugins, themes and WordPress core.
bg: Автоматично архивира уебсайта ви, преди да се актуализират плъгини, теми и wordPress ядро.

en: Automatically backup (where relevant) plugins, themes and the WordPress database with UpdraftPlus before updating
bg: Автоматично архивиране (където е уместно) плъгини, теми и база данни на WordPress с UpdraftPlus преди да се актуализира

en: Available for this site (via your all-addons purchase)
bg: Наличен за този сайт (чрез вашата покупка на всички добавки)

en: Available temporary clone tokens:
bg: Налични временни клонирани маркери:

en: Available to claim on this site
bg: Налични за предявяване на претенция на този сайт

en: Azure
bg: Лазурно

en: Azure Account
bg: Акаунт в Azure

en: Azure China
bg: Лазурен Китай

en: Azure Germany
bg: Azure Германия

en: Azure Global
bg: Azure Глобално

en: Azure Government
bg: Правителството на Azure

en: Back
bg: Назад

en: Back...
bg: Върни се назад...

en: Backed up: %s
bg: Резервно копие: %s

en: Backup
bg: Архивиране

en: Backup (where relevant) plugins, themes and the WordPress database with UpdraftPlus before updating
bg: Архивиране (където е уместно) плъгини, теми и база данни на WordPress с UpdraftPlus преди да се актуализира

en: Backup / Restore
bg: Архивиране / възстановяване

en: Backup Contents And Schedule
bg: Съдържание и график за архивиране

en: Backup Now
bg: Архивиране сега

en: Backup Report
bg: Отчет за архивиране

en: Backup WordPress core and non-WP files and databases.
bg: Архивиране на WordPress ядро и не WP файлове и бази данни.

en: Backup WordPress multisites (i.e, networks), securely.
bg: Архивиране на WordPress многосайтове (т.е. мрежи), сигурно.

en: Backup began:
bg: Архивиране започна:

en: Backup begun
bg: Започна архивиране

en: Backup contains:
bg: Архивирането съдържа:

en: Backup created by unknown source (%s) - cannot be restored.
bg: Архивирането, създадено от неизвестен източник (%s) - не може да бъде възстановено.

en: Backup created by:
bg: Архивиране, създадено от:

en: Backup created by: %s.
bg: Архивирането е създадено от: %s.

en: Backup data (click to download)
bg: Архивиране на данни (щракнете, за да изтеглите)

en: Backup data will be sent to:
bg: Резервните данни ще бъдат изпратени на:

en: Backup date
bg: Дата на архивиране

en: Backup directory
bg: Директория за архивиране

en: Backup directory (%s) is not writable, or does not exist.
bg: Директорията за архивиране (%s) не може да се записва или не съществува.

en: Backup directory could not be created
bg: Директорията за архивиране не може да бъде създадена

en: Backup directory specified does <b>not</b> exist.
bg: Указаната директория за архивиране <b>не</b> съществува.

en: Backup directory specified exists, but is <b>not</b> writable.
bg: Указаната директория за архивиране съществува, но <b>не</b> може да се записва.

en: Backup directory specified is writable, which is good.
bg: Указаната директория за архивиране е записваема, което е добро.

en: Backup directory successfully created.
bg: Архивната директория е създадена успешно.

en: Backup does not exist in the backup history
bg: Архивирането не съществува в хронологията на архивирането

en: Backup external database
bg: Архивиране на външна база данни

en: Backup file not available.
bg: Няма наличен архивен файл.

en: Backup finished
bg: Архивирането завърши

en: Backup has been started successfully. You can see the last log message by running the following command: "%s"
bg: Архивирането е стартирано успешно. Можете да видите последното съобщение за регистриране, като изпълните следната команда: "%s"

en: Backup is of: %s.
bg: Архивирането е на: %s.

en: Backup label:
bg: Етикет за архивиране:

en: Backup made by %s
bg: Архивирането е направено от %s

en: Backup more databases
bg: Архивиране на още бази данни

en: Backup non-WordPress files and databases
bg: Архивиране на файлове и бази данни, които не са на WordPress

en: Backup non-WordPress tables contained in the same database as WordPress
bg: Резервни не-WordPress таблици, съдържащи се в същата база данни като WordPress

en: Backup of:
bg: Архивиране на:

en: Backup of: %s
bg: Архивиране на: %s

en: Backup path
bg: Път до архива

en: Backup sent to remote site - not available for download.
bg: Архивирането, изпратено до отдалечен сайт - не е достъпно за изтегляне.

en: Backup set not found
bg: Архивен набор не е намерен

en: Backup sets removed:
bg: Изтриват се резервните комплекти:

en: Backup succeeded
bg: Архивирането е успешно

en: Backup time and scheduling
bg: Време за архивиране и планиране

en: Backup to remote storage locations
bg: Архивиране в отдалечени места за съхранение

en: Backup using %s?
bg: Архивиране с използване на %s?

en: Backup won't be sent to any remote storage - none has been saved in the %s
bg: Архивирането не може да бъде изпратено до отдалечено хранилище - нито едно не е записано в %s

en: Backup, update and manage all your WordPress sites from one dashboard
bg: Архивиране, актуализиране и управление на всички ваши WordPress сайтове от едно табло

en: Bad filename format - this does not look like a file created by UpdraftPlus
bg: Лош формат на файл - това не изглежда като файл, създаден от UpdraftPlus

en: Bad filename format - this does not look like an encrypted database file created by UpdraftPlus
bg: Лош файлов формат - това не изглежда като шифрован файл на база данни, създаден от UpdraftPlus

en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s MB; backups larger than any limits will likely not arrive as a result UpdraftPlus will only send Database backups to email.
bg: Имайте предвид, че пощенски сървъри са склонни да имат ограничения за размера; обикновено около %s МБ; архивиране по-големи от всички ограничения вероятно няма да пристигне като резултат UpdraftPlus ще изпрати само архивиране на бази данни на електронна поща.

en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s MB; backups larger than any limits will likely not arrive.
bg: Имайте предвид, че пощенски сървъри са склонни да имат ограничения за размера; обикновено около %s МБ; резервни копия, по-големи от всички ограничения, най-вероятно няма да пристигнат.

en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s Mb; backups larger than any limits will likely not arrive.
bg: Имайте предвид, че пощенски сървъри са склонни да имат ограничения за размера; обикновено около %s Мб; резервни копия, по-големи от всички ограничения, най-вероятно няма да пристигнат.

en: Be careful what you select - if you select / then it really will try to create a zip containing your entire webserver.
bg: Бъдете внимателни, какво да изберете - ако изберете / след това наистина ще се опита да създаде цип, съдържащ целия си уеб сървър.

en: Be safe
bg: Бъдете в безопасност

en: Be safe with an automatic backup
bg: Бъдете в безопасност с автоматично архивиране

en: Begun
bg: Започнал

en: Begun looking for this entity
bg: Започна да търси тази същност

en: Belgium
bg: Белгия

en: Black Friday - 20% off UpdraftPlus Premium until November 30th
bg: Черен петък - 20% отстъпка за UpdraftPlus Premium до 30 ноември

en: Blog link
bg: Връзка към блог

en: Blog uploads
bg: Качвания на блогове

en: Both email and password fields are required.
bg: Полетата за имейл и парола са задължителни.

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
bg: За кратко недостъпна за планирано техническо обслужване. Провери след минута.

en: Browse contents
bg: Преглед на съдържанието

en: Browsing zip file
bg: Преглеждане на zip файл

en: Bucket
bg: Кофа

en: Bucket application key ID
bg: ИД на клавиша за приложение в паметта

en: Bucket location
bg: Местоположение на кофата

en: Bucket name
bg: Име на кофа

en: But no %s settings were found. Please complete all fields in %s settings and save the settings.
bg: Но не бяха намерени никакви настройки на %s. Попълнете всички полета в настройките на %s и запишете настройките.

en: But no bucket was defined, so backups may not complete. Please enter a bucket name in the %s settings and save settings.
bg: Но не е дефинирана кофа, така че архивирането може да не е завършено. Въведете име на кофа в настройките на %s и запишете настройките.

en: Buy %s
bg: Купете %s

en: Buy It
bg: Купи го

en: By default UpdraftPlus uses its own store of SSL certificates to verify the identity of remote sites (i.e. to make sure it is talking to the real Dropbox, Amazon S3, etc., and not an attacker). We keep these up to date. However, if you get an SSL error, then choosing this option (which causes UpdraftPlus to use your web server's collection instead) may help.
bg: По подразбиране UpdraftPlus използва своя собствен магазин на SSL сертификати, за да провери самоличността на отдалечени сайтове (т.е. за да се уверите, че говори с реалния Dropbox, Amazon S3 и т.н., а не нападател). Поддържаме тези актуални. Ако обаче получите грешка в SSL, тогава изборът на тази опция (която кара UpdraftPlus да използва вместо това колекцията на вашия уеб сървър) може да помогне.

en: Call
bg: Обаждане

en: Call WordPress action:
bg: Подкани за действие на WordPress:

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Cannot create new AWS user, since the old AWS toolkit is being used.
bg: Не може да се създаде нов потребител на AWS, тъй като се използва старият AWS набор от инструменти.

en: Central United States
bg: Централна АМЕРИКА

en: Change Lock Settings
bg: Промяна на настройките за заключване

en: Changes made:
bg: Направени промени:

en: Check out UpdraftPlus Vault.
bg: Проверете UpdraftPlus Трезор.

en: Check this box to have a basic report sent to
bg: Поставете отметка в това квадратче, за да изпратите базова справка

en: Check this box to use Amazon's server-side encryption
bg: Поставете отметка в това поле, за да използвате шифроването на сървъра на Amazon

en: Check this to delete any superfluous backup files from your server after the backup run finishes (i.e. if you uncheck, then any files despatched remotely will also remain locally, and any files being kept locally will not be subject to the retention limits).
bg: Проверете това, за да изтриете излишните архивни файлове от сървъра си след приключване на архивирането (т.е. ако махнете отметката, тогава всички файлове, които се експедират дистанционно, също ще останат локално и всички файлове, които се съхраняват локално няма да бъдат предмет на ограниченията за задържане).

en: Check this to receive more information and emails on the backup process - useful if something is going wrong.
bg: Проверете това, за да получите повече информация и имейли за процеса на архивиране - полезно, ако нещо се обърка.

en: Check your file permissions: Could not successfully create and enter directory:
bg: Проверете разрешенията за файла: Не можа успешно да се създаде и въведете директория:

en: Check your file permissions: Could not successfully create and enter:
bg: Проверете разрешенията за файла: Не можа да бъде създаден и въведен успешно:

en: Chicago (ORD)
bg: Чикаго (ОРИЕНТА)

en: China (Beijing) (restricted)
bg: Китай (Пекин) (ограничен)

en: Choose a default for each table
bg: Изберете по подразбиране за всяка таблица

en: Choose the components to restore
bg: Изберете компонентите за възстановяване

en: Choose the components to restore:
bg: Изберете компонентите за възстановяване:

en: Choose the schedule that you want your backups to run on.
bg: Изберете графика, на който искате да се изпълняват архивите.

en: Choose your backup schedule
bg: Изберете графика за архивиране

en: Choose your remote storage
bg: Изберете вашето отдалечено хранилище

en: Choosing this option lowers your security by stopping UpdraftPlus from using SSL for authentication and encrypted transport at all, where possible. Note that some cloud storage providers do not allow this (e.g. Dropbox), so with those providers this setting will have no effect.
bg: Изборът на тази опция намалява вашата сигурност, като спира UpdraftPlus да използва SSL за удостоверяване и криптиран транспорт на всички, където е възможно. Имайте предвид, че някои доставчици на облачно съхранение не позволяват това (например Dropbox), така че с тези доставчици тази настройка няма да има ефект.

en: Choosing this option lowers your security by stopping UpdraftPlus from verifying the identity of encrypted sites that it connects to (e.g. Dropbox, Google Drive). It means that UpdraftPlus will be using SSL only for encryption of traffic, and not for authentication.
bg: Изборът на тази опция намалява сигурността ви, като спира UpdraftPlus от проверка на самоличността на шифровани сайтове, към които се свързва (напр. Dropbox, Google Диск). Това означава, че UpdraftPlus ще използва SSL само за криптиране на трафика, а не за удостоверяване.

en: Chunk %s: A %s error occurred
bg: Блок %s: Възникна грешка %s

en: Claim not granted - perhaps you have already used this purchase somewhere else, or your paid period for downloading from updraftplus.com has expired?
bg: Не е предоставена претенция - може би вече сте използвали тази покупка някъде другаде, или платения ви период за изтегляне от updraftplus.com е изтекъл?

en: Claim not granted - your account login details were wrong
bg: Искането не е предоставено - данните за влизане в профила ви са грешни

en: Cleaning
bg: Изчистване

en: Cleaning up rubbish...
bg: Почиствам боклука...

en: Client ID
bg: Клиентски идентификационен номер

en: Client Secret
bg: Клиентска тайна/Таен ключ

en: Clone of %s
bg: Клониране на %s

en: Clone ready
bg: Готови клонинги

en: Clone region:
bg: Клонинг област:

en: Clone server being provisioned and booted (can take several minutes)
bg: Clone сървър се обезпечава и обувка (може да отнеме няколко минути)

en: Clone:
bg: Клонинг:

en: Cloning and migration
bg: Клониране и миграция

en: Close
bg: Затвори

en: Close...
bg: Затвори...

en: Closing 1st October 2018
bg: Заключителния 1 октомври 2018

en: Cloud Files
bg: Файлове в облака

en: Cloud Files API Key
bg: Клавиш за API за файлове в облака

en: Cloud Files Container
bg: Контейнер за файлове в облака

en: Cloud Files Storage Region
bg: Регион за съхранение на файлове в облака

en: Cloud Files Username
bg: Потребителско име на файловете в облака

en: Cloud Files authentication failed
bg: Неуспешно удостоверяване на файлове в облака

en: Cloud Files error - we accessed the container, but failed to create a file within it
bg: Грешка в Cloud Files - достъпхме контейнера, но не успяхме да създадем файл в него

en: Cloud Files operation failed (%s)
bg: Операцията за файлове в облака е неуспешна (%s)

en: Cloud Files username
bg: Потребителско име за файлове в облака

en: Compare with the free version
bg: Сравнете с безплатната версия

en: Complete
bg: Завършен

en: Confirm
bg: Потвърждаване

en: Confirm change
bg: Потвърждаване на промяната

en: Conflict: that user already exists
bg: Конфликт: този потребител вече съществува

en: Conflict: that user or email address already exists
bg: Конфликт: този потребител или имейл адрес вече съществува

en: Congratulations! Your first backup is running.
bg: Поздравления!! Първото ви архивиране е в движение.

en: Congratulations, your settings have successfully been saved.
bg: Поздравления, настройките ви са успешно запазени.

en: Connect
bg: Свързване

en: Connect this site to UpdraftCentral Cloud
bg: Свържете този сайт с UpdraftCentral Cloud

en: Connect this site to an UpdraftCentral dashboard found at...
bg: Свържете този сайт с updraftCentral таблото, намерено на...

en: Connect to UpdraftCentral Cloud
bg: Свързване към UpdraftCentral Cloud

en: Connect to updraftplus.com
bg: Свързване с updraftplus.com

en: Connect to your %s account
bg: Свързване с вашия %s акаунт

en: Connect with your UpdraftPlus.Com account
bg: Свързване с вашия акаунт за UpdraftPlus.Com

en: Connected. Requesting UpdraftCentral Key.
bg: Свързани. Искам да се допитаме до центъра.

en: Connecting...
bg: Свързване...

en: Connection failed.
bg: Връзката е неуспешна.

en: Connection failed: check your access details, that the database server is up, and that the network connection is not firewalled.
bg: Връзката е неуспешна: проверете данните за достъпа, дали сървърът на базата данни е нагоре и че мрежовата връзка не е защитна стена.

en: Connection succeeded.
bg: Връзката е успешна.

en: Connection to your %1$s account was successful. However, we were not able to register this site with %2$s, as there are no available %2$s licences on the account.
bg: Връзката с вашия акаунт %1$s е успешна. Въпреки това, ние не успяхме да регистрираме този сайт с %2$s, тъй като няма налични %2$s лицензи по сметката.

en: Constants
bg: Константи

en: Container
bg: Контейнер

en: Contains:
bg: Съдържание:

en: Content URL:
bg: URL адрес на съдържание:

en: Continue restoration
bg: Продължаване на възстановяването

en: Control all your WordPress installations from one place using UpdraftCentral remote site management!
bg: Контролирайте всички ваши Инсталации на WordPress от едно място, като използвате UpdraftCentral дистанционно управление на сайта!

en: Control all your backups in one place
bg: Управлявайте всички архиви на едно място

en: Copy your site to another domain directly. Includes find-and-replace tool for database references.
bg: Копирайте сайта си директно в друг домейн. Включва инструмент за намиране и замяна за препратки към бази данни.

en: Copying this entity failed.
bg: Копирането на този обект е неуспешно.

en: Could not access %s container
bg: Не може да се осъществи достъп до контейнера %s

en: Could not access container
bg: Не можа да бъде достъпен контейнер

en: Could not create %s zip. Consult the log file for more information.
bg: Не може да се създаде %s цип. За повече информация вижте регистрационния файл.

en: Could not create files in the backup directory. Backup aborted - check your UpdraftPlus settings.
bg: Не можаха да се създадат файлове в директорията за архивиране. Архивирането е прекратено - проверете настройките на UpdraftPlus.

en: Could not create the container
bg: Контейнерът не може да бъде създаден

en: Could not delete old path.
bg: Не може да се изтрие старият път.

en: Could not find that job - perhaps it has already finished?
bg: Не можах да намеря тази работа - може би вече е свършила?

en: Could not get list of tables
bg: Не може да се получи списък на таблици

en: Could not move new files into place. Check your wp-content/upgrade folder.
bg: Не може да се преместят нови файлове на място. Проверете папката си wp-content/upgrade.

en: Could not move old files out of the way.
bg: Не може да се преместят старите файлове по пътя.

en: Could not move the files into place. Check your file permissions.
bg: Файловете не могат да бъдат премествани на място. Проверете разрешенията за файловете си.

en: Could not open the backup file for writing
bg: Не може да се отвори архивният файл за запис

en: Could not read the directory
bg: Директорията не може да бъде прочетена

en: Could not save backup history because we have no backup array. Backup probably failed.
bg: Историята на архивирането не може да се запише, защото нямаме резервен масив. Вероятно архивирането е неуспешно.

en: Counting...
bg: Преброяване...

en: Create
bg: Създаване

en: Create Azure credentials in your Azure developer console.
bg: Създайте идентификационни данни в Azure в конзолата на разработчиците на Azure.

en: Create OneDrive credentials in your OneDrive developer console.
bg: Създаване на идентификационни данни за OneDrive в конзолата за разработчици на OneDrive.

en: Create a key: give this key a unique name (e.g. indicate the site it is for), then press "Create key":
bg: Създайте ключ: дайте на този ключ уникално име (напр. посочете сайта, за който е), след което натиснете "Създаване на ключ":

en: Create a new API user with access to only this container (rather than your whole account)
bg: Създаване на нов потребител на API с достъп само до този контейнер (а не целия ви профил)

en: Create a temporary clone on our servers (UpdraftClone)
bg: Създаване на временен клонинг на нашите сървъри (UpdraftClone)

en: Create another key
bg: Създай друг ключ

en: Create clone
bg: Създаване на клон

en: Create key
bg: Създаване на ключ

en: Create new API user and container
bg: Създаване на нов потребител и контейнер за API

en: Create new IAM user and S3 bucket
bg: Създаване на нова IAM потребителска и S3 кофа

en: Created database backup
bg: Създаване на резервно копие на база данни

en: Created file backup zips
bg: Създадени архивирани zips файлове

en: Created:
bg: Създаден:

en: Creating %s and database backup with UpdraftPlus...
bg: Създаване на %s и архивиране на бази данни с UpdraftPlus...

en: Creating backup with UpdraftPlus...
bg: Създаване на резервно копие с UpdraftPlus ...

en: Creating database backup
bg: Създаване на архивни данни

en: Creating database backup with UpdraftPlus...
bg: Създаване на архивни данни с UpdraftPlus...

en: Creating file backup zips
bg: Създаване на архивирани файлове

en: Creating your first backup
bg: Създаване на първия си архив

en: Creating...
bg: Създаване...

en: Current clones
bg: Текущи клонинги

en: Current limit is:
bg: Настоящото ограничение е:

en: Current memory usage
bg: Текущо използване на паметта

en: Current use:
bg: Текуща употреба:

en: Currently disabled
bg: В момента е забранена

en: Currently enabled
bg: В момента е активиран

en: Daily
bg: Ежедневно

en: Dallas (DFW) (default)
bg: Далас (DFW) (по подразбиране)

en: Dashboard:
bg: Таблото:

en: Database
bg: Бази данни

en: Database (created by %s)
bg: База данни (създадена от %s)

en: Database (files backup has not completed)
bg: База данни (архивирането на файлове не е завършено)

en: Database Options
bg: Опции за база данни

en: Database backup interval
bg: Интервал на архивиране на база данни

en: Database backup schedule
bg: График за архивиране на база данни

en: Database decryption phrase
bg: Фраза за дешифриране на база данни

en: Database encryption phrase
bg: Фраза за шифроване на база данни

en: Database only (files were not part of this particular schedule)
bg: Само за база данни (файловете не са част от този конкретен график)

en: Database restoration options:
bg: Опции за възстановяване на база данни:

en: Database successfully decrypted.
bg: Базата данни е успешно дешифрирана.

en: Database: search and replace site URL
bg: База данни: търсене и заместване на URL адрес на сайт

en: Day to run backups
bg: Ден за изпълнение на архиви

en: Debug mode
bg: Режим на отстраняване

en: Debugging information
bg: Информация за отстраняване на грешки

en: Decrypting database (can take a while)...
bg: Дешифриране на база данни (може да отнеме известно време)...

en: Decryption failed. The database file is encrypted, but you have no encryption key entered.
bg: Неуспешна дешифриране. Файлът на базата данни е шифрован, но не е въведен ключ за шифроване.

en: Decryption failed. The database file is encrypted.
bg: Неуспешна дешифриране. Файлът на базата данни е шифрован.

en: Decryption failed. The most likely cause is that you used the wrong key.
bg: Неуспешна дешифриране. Най-вероятната причина е, че сте използвали грешен ключ.

en: Default template
bg: Шаблон по подразбиране

en: Delete
bg: Изтрий

en: Delete Old Directories
bg: Изтриване на стари директории

en: Delete backup set
bg: Изтриване на архивен набор

en: Delete failed:
bg: Изтриването е неуспешно:

en: Delete from your web server
bg: Изтриване от вашия уеб сървър

en: Delete local backup
bg: Изтриване на локално архивиране

en: Delete selected backups
bg: Изтрийте избраните архиви

en: Delete these settings
bg: Изтриване на тези настройки

en: Delete this backup set
bg: Изтриване на този архивен набор

en: Delete...
bg: Изтрий…

en: Deleting...
bg: Изтриване...

en: Deploying site data
bg: Внедряване на данни за сайтове

en: Description
bg: Описание на

en: Deselect all backups
bg: Премахнете избора на всички резервни копия

en: Detailed instructions for this can be found at %s
bg: Подробни инструкции за това могат да бъдат намерени на %s

en: Details
bg: Детайли

en: Directory path
bg: Път до директорията

en: Disable SSL entirely where possible
bg: Забраняване на SSL, когато е възможно

en: Disabled this plugin: %s: re-activate it manually when you are ready.
bg: Забранено е разширението: %s: активирайте го отново ръчно, когато сте готови.

en: Disconnect
bg: Отписване

en: Disconnecting...
bg: Прекъсват...

en: Dismiss
bg: Отхвърли

en: Dismiss (for %s months)
bg: Отхвърляне (за %s месеца)

en: Dismiss all UpdraftPlus news
bg: Освободете всички UpdraftPlus новини

en: Dismiss from main dashboard (for %s weeks)
bg: Отхвърляне от главното табло (за %s седмици)

en: Dismiss notice
bg: Освобождаване на известието

en: Do not abort after pressing Proceed below - wait for the backup to complete.
bg: Не прекратявайте след натискане на "Продължете по-долу" - изчакайте архивирането да завърши.

en: Do not confuse %s with %s - they are separate things.
bg: Не бъркайте %s с %s - те са отделни неща.

[ctx: Do not translate BEGIN RSA PRIVATE KEY. PCKS1, XML, PEM and PuTTY are also technical acronyms which should not be translated.]
en: PKCS1 (PEM header: BEGIN RSA PRIVATE KEY), XML and PuTTY format keys are accepted.
bg: PKCS1 (PEM заглавие: BEGIN RSA private KEY), ключове за XML и Putty формат се приемат.

en: Do not verify SSL certificates
bg: Не проверявай SSL сертификати

en: Do read this helpful article of useful things to know before restoring.
bg: Прочетете тази полезна статия за полезни неща, които трябва да знаете преди да го възстановите.

en: Do remember to save your settings.
bg: Не забравяйте да запазите настройките си.

en: Do you have a few more WordPress sites you want to backup? If yes you can save hours by controlling all your backups in one place from UpdraftCentral.
bg: Имате ли още няколко WordPress сайтове, които искате да архивирате? Ако отговорът е "да", можете да спестите часове, като контролирате всички ваши архиви на едно място от UpdraftCentral.

en: Do you need WordPress Multisite support?
bg: Нуждаете ли се от поддръжка на WordPress?

en: Do you use UpdraftPlus on multiple sites?
bg: Използвате updraftPlus на няколко сайта?

en: Do you want to carry out the import?
bg: Искате ли да извършите импортирането?

en: Do you want to migrate or clone/duplicate a site?
bg: Искате ли да мигрирате или да клонирате/дублирате сайт?

en: Don't know your email address, or forgotten your password?
bg: Не знаете имейл адреса си или не сте забравили паролата си?

en: Don't want to be spied on? UpdraftPlus Premium can encrypt your database backup.
bg: Не искаш да те шпионират? UpdraftPlus Premium може да криптира архива на базата данни.

en: Download chunk size failed to change to %d
bg: Изтеглянето на размера на блока не може да се промени в %d

en: Download chunk size successfully changed to %d
bg: Размерът на файла за изтегляне успешно е променен на %d

en: Download error: the server sent us a response which we did not understand.
bg: Грешка при изтегляне: сървърът ни изпрати отговор, който не разбираме.

en: Download failed
bg: Неуспешно изтегляне

en: Download in progress
bg: В ход е изтеглянето

en: Download log file
bg: Изтегляне на регистрационен файл

en: Download most recently modified log file
bg: Изтегляне на последно променения регистрационен файл

en: Download to your computer
bg: Изтегляне на вашия компютър

en: Downloading backup files if needed
bg: Изтегляне на архивни файлове, ако е необходимо

en: Drop backup files here
bg: Пуснете архивни файлове тук

en: Drop encrypted database files (db.gz.crypt files) here to upload them for decryption
bg: Пуснете шифровани файлове на бази данни (db.gz.crypt файлове) тук, за да ги качите за дешифриране

en: Durable reduced availability
bg: Трайна намалена наличност

en: Each time your clone renews (weekly) it costs %s. You can shut this clone down at the following link:
bg: Всеки път, когато клонингът се подновява (ежеседмично), това е %s. Можете да изключите този клонинг на следната връзка:

en: Eastern Asia-Pacific
bg: Източна Азия и Тихоокеански регион

en: Eastern United States
bg: Източни Съединени щати

en: Easy
bg: Лесно

en: Edit
bg: Редактирай

en: Email
bg: Електронна поща

en: Email reports created by UpdraftPlus (free edition) bring you the latest UpdraftPlus.com news
bg: Имейл доклади, създадени от UpdraftPlus (безплатно издание) ви носят най-новите новини за UpdraftPlus.com

en: Encrypt your sensitive databases (e.g. customer information or passwords); Backup external databases too.
bg: Шифроване на вашите поверителни бази данни (напр. информация за клиенти или пароли); Архивиране на външни бази данни също.

en: Encrypted FTP is available, and will be automatically tried first (before falling back to non-encrypted if it is not successful), unless you disable it using the expert options. The 'Test FTP Login' button will tell you what type of connection is in use.
bg: Криптиран FTP е наличен и ще бъде автоматично тестван първи (преди да се върне обратно в не-шифрован, ако не е успешен), освен ако не го изключите с помощта на експертните опции. Бутонът "Test FTP Вход" ще ви каже какъв тип връзка се използва.

en: Encrypted database
bg: Шифрована база данни

en: Encrypted login failed; trying non-encrypted
bg: Неуспешна шифрована регистрация; опитване на нешифровани

en: Encrypting database
bg: Шифроване на база данни

en: Encryption error occurred when encrypting database. Encryption aborted.
bg: Грешка при шифроване при шифроване на база данни. Шифроването е прекратено.

en: Encryption key size:
bg: Размер на шифроващия ключ:

en: End tour
bg: Край на обиколката

en: Enhanced storage options for Dropbox, Google Drive and S3. Plus many more options.
bg: Подобрени опции за съхранение за Dropbox, Google Диск и S3. Плюс още много опции.

en: Enjoy professional, fast, and friendly help whenever you need it with Premium.
bg: Насладете се на професионална, бърза и приятелска помощ, когато имате нужда от нея с Premium.

en: Ensure you are logged into the correct account before continuing.
bg: Уверете се, че сте влезли в правилния акаунт, преди да продължите.

en: Enter a comma-separated list; otherwise, leave blank for all tables.
bg: Въведете списък, разделен със запетая; в противен случай оставете празно за всички таблици.

en: Enter addresses here to have a report sent to them when a backup job finishes.
bg: Въведете адреси тук, за да им изпратите отчет, когато заданието за архивиране завърши.

en: Enter any description
bg: Въведете описание

en: Enter any path in the field below.
bg: Въведете пътя в полето по-долу.

en: Enter database
bg: Въвеждане на база данни

en: Enter database.
bg: Въведете база данни.

en: Enter details for where this new site is to live within your multisite install:
bg: Въведете подробности за това къде този нов сайт ще живее в рамките на многостранната ви инсталация:

en: Enter host
bg: Въведете хост

en: Enter host.
bg: Въведете хост.

en: Enter in format HH:MM (e.g. 14:22).
bg: Въведете във формат HH:MM (напр. 14:22).

en: Enter only a bucket name or a bucket and path. Examples: mybucket, mybucket/mypath
bg: Въведете само име на кофа или кофа и път. Примери: mybucket, mybucket/mypath

en: Enter password
bg: Въведете парола

en: Enter password.
bg: Въведете парола.

en: Enter table prefix
bg: Въведете префикс на таблица

en: Enter the ID of the %s project you wish to use here.
bg: Въведете ИД на проекта %s, който желаете да използвате тук.

en: Enter the URL where your self-hosted install of UpdraftCentral is located:
bg: Въведете URL адреса, където се намира инсталирането на UpdraftCentral:

en: Enter the name of the %s bucket you wish to use here.
bg: Въведете името на кофата %s, която искате да използвате тук.

en: Enter the path of the %s folder you wish to use here.
bg: Въведете пътя до папката %s, която искате да използвате тук.

en: Enter the path of the %s you wish to use here.
bg: Въведете пътя на %s, който искате да използвате тук.

en: Enter username
bg: Въведете потребителско име

en: Enter username.
bg: Въведете потребителско име.

en: Enter your Rackspace admin username/API key (so that Rackspace can authenticate your permission to create new users), and enter a new (unique) username and email address for the new user and a container name.
bg: Въведете потребителското си име/ КЛЮЧ за API на Rackspace (така че Rackspace да удостовери вашето разрешение за създаване на нови потребители) и въведете ново (уникално) потребителско име и имейл адрес за новия потребител и име на контейнер.

en: Enter your UpdraftPlus.Com email / password here to connect:
bg: Въведете вашия имейл адрес UpdraftPlus.Com тук, за да се свържете:

en: Enter your administrative Amazon S3 access/secret keys (this needs to be a key pair with enough rights to create new users and buckets), and a new (unique) username for the new user and a bucket name.
bg: Въведете вашия административен достъп / тайни ключове на Amazon S3 (това трябва да бъде двойка ключове с достатъчно права за създаване на нови потребители и кофи), и ново (уникално) потребителско име за новия потребител и име на кофа.

en: Enter your chosen name
bg: Въведете избраното от Вас име

en: Error
bg: Грешка

en: Error - failed to download the file
bg: Грешка - не успя да изтеглите файла

en: Error - no such file exists.
bg: Грешка - такъв файл не съществува.

en: Error data:
bg: Данни за грешка:

en: Error downloading remote file: Failed to download
bg: Грешка при изтегляне на отдалечен файл: Неуспешно изтегляне

en: Error message
bg: Съобщение за грешка

en: Error opening local file: Failed to download
bg: Грешка при отваряне на локален файл: Неуспешно изтегляне

en: Error opening remote file: Failed to download
bg: Грешка при отваряне на отдалечен файл: Неуспешно изтегляне

en: Error when creating new site at your chosen address:
bg: Грешка при създаване на нов сайт на избрания от вас адрес:

en: Error:
bg: Грешка:

en: Error: %s
bg: Грешка: %s

en: Error: Failed to access bucket %s. Check your permissions and credentials.
bg: Грешка: Неуспешен достъп до група %s. Проверете вашите разрешения и идентификационни данни.

en: Error: Failed to download
bg: Грешка: Неуспешно изтегляне

en: Error: Failed to download %s. Check your permissions and credentials.
bg: Грешка: %s не може да бъде изтеглен. Проверете вашите разрешения и идентификационни данни.

en: Error: Failed to initialise
bg: Грешка: Неуспешно инициализиране

en: Error: Failed to open local file
bg: Грешка: Не можа да се отвори локален файл

en: Error: Failed to upload
bg: Грешка: Неуспешно качване

en: Error: The chosen file is corrupt. Please choose a valid UpdraftPlus export file.
bg: Грешка: Избраният файл е повреден. Моля, изберете валиден файл за експортиране на UpdraftPlus.

en: Error: invalid path
bg: Грешка: невалиден път

en: Error: the server sent an empty response.
bg: Грешка: сървърът изпрати празен отговор.

en: Error: the server sent us a response (JSON) which we did not understand.
bg: Грешка: сървърът ни изпрати отговор (JSON), който не разбираме.

en: Error: the server sent us a response which we did not understand.
bg: Грешка: сървърът ни изпрати отговор, който не разбираме.

en: Error: unexpected empty parameter (%s, %s)
bg: Грешка: неочакван празен параметър (%s, %s)

en: Error: unexpected file read fail
bg: Грешка: неочакван файл четене е неуспешно

en: Error: you have insufficient storage quota available (%s) to upload this archive (%s).
bg: Грешка: нямате достатъчно налична квота за съхранение (%s), за да качите този архив (%s).

en: Errors
bg: Грешки

en: Errors / warnings:
bg: Грешки / предупреждения:

en: Errors encountered:
bg: Открити са грешки:

en: Errors have occurred:
bg: Възникнаха грешки:

en: Errors occurred when trying to connect to UpdraftPlus.Com:
bg: Възникнаха грешки при опит за свързване с UpdraftPlus.Com:

en: Errors occurred:
bg: Възникнаха грешки:

en: Errors:
bg: Грешки:

en: Europe (Frankfurt)
bg: Европа (Франкфурт)

en: Europe (Ireland)
bg: Европа (Ирландия)

en: Europe (London)
bg: Европа (Лондон)

en: Europe (Paris)
bg: Европа (Париж)

en: Europe (Stockholm)
bg: Европа (Стокхолм)

en: European Union
bg: Европейски съюз

en: Every %s hours
bg: На всеки %s часа

en: Every hour
bg: Всеки час

en: Exclude files/directories
bg: Изключване на файлове/директории

en: Exclude these from
bg: Изключване на тези

en: Exclude these:
bg: Без тези артикули:

en: Existing backups
bg: Съществуващи архиви

en: Existing keys
bg: Съществуващи ключове

en: Existing unremoved folders from a previous restore exist (please use the "Delete Old Directories" button to delete them before trying again): %s
bg: Съществуващи нераздвижени папки от предишна възстановяване съществуват (моля, използвайте бутона "Изтрий старите директории", за да ги изтриете, преди да опитате отново): %s

en: Expected parameter(s) missing.
bg: Липсващи очаквани параметри.

en: Expert settings
bg: Експертни настройки

en: Export / import settings
bg: Експортиране / импортиране на настройки

en: Export settings
bg: Експортиране на настройки

en: Extensions
bg: Добавки

en: External database
bg: Външна база данни

en: External database (%s)
bg: Външна база данни (%s)

en: Extra database
bg: Допълнителна база данни

en: FAQs
bg: ЧЗВ

en: FTP login
bg: FTP вход

en: FTP password
bg: FTP парола

en: FTP server
bg: FTP сървър

en: Failed
bg: Неуспешно

en: Failed to access %s when deleting (see log file for more)
bg: Не можа да се осъществи достъп до %s при изтриване (вижте регистрационния файл за повече)

en: Failed to apply User Policy
bg: Неуспешно прилагане на правилата за потребителя

en: Failed to attach media.
bg: Неуспешно прикачване на носител.

en: Failed to create a temporary directory
bg: Неуспешно създаване на временна директория

en: Failed to create user Access Key
bg: Неуспешно създаване на ключ за достъп на потребителя

en: Failed to delete selected media.
bg: Неуспешно изтриване на избрания носител.

en: Failed to delete working directory after restoring.
bg: Неуспешно изтриване на работната директория след възстановяване.

en: Failed to detach media.
bg: Неуспешно сваляне на носител.

en: Failed to download
bg: Неуспешно изтегляне

en: Failed to download %s
bg: Неуспешно изтегляне на %s

en: Failed to find a manifest file in the backup.
bg: Неуспешно откриване на манифест в архива.

en: Failed to find database file
bg: Неуспешно намиране на файл на база данни

en: Failed to open database file
bg: Грешка при отваряне на файла на базата данни

en: Failed to open database file for reading:
bg: Грешка при отваряне на файла на базата данни за четене:

en: Failed to open database file.
bg: Грешка при отваряне на файла на базата данни.

en: Failed to open directory (check the file permissions and ownership): %s
bg: Грешка при отваряне на директорията (проверете разрешенията за файлове и собствеността): %s

en: Failed to open the zip file (%s) - %s
bg: Не можа да се отвори zip файл (%s) - %s

en: Failed to read from the working directory.
bg: Неуспешно четене от работната директория.

en: Failed to read the manifest file from backup.
bg: Неуспешно четене на манифеста от архива.

en: Failed to unpack the archive
bg: Неуспешно разопаковане на архива

en: Failed to upload %s
bg: Неуспешно качване на %s

en: Failed to upload to %s
bg: Неуспешно качване в %s

en: Failed to write out the decrypted database to the filesystem
bg: Неуспешно записване на разшифрованата база данни във файловата система

en: Failed: We are unable to match the fingerprint. However, we were able to log in and move to the indicated directory and successfully create a file in that location.
bg: Неуспешно: Не можем да съвпаднем с отпечатъка. Въпреки това успяхме да влезете и да се премести в указаната директория и успешно да създадем файл на това място.

en: Failed: We were able to log in and move to the indicated directory, but failed to successfully create a file in that location.
bg: Неуспешно: Успяхме да се регистрираме и да се преместим в указаната директория, но не успяхме да създадем успешно файл в това местоположение.

en: Failed: We were able to log in, but failed to successfully create a file in that location.
bg: Неуспешно: Успяхме да се регистрираме, но не успяхме успешно да създадем файл в това местоположение.

en: Failed: We were not able to place a file in that directory - please check your credentials.
bg: Неуспешно: Не успяхме да поставим файл в тази директория - проверете вашите идентификационни данни.

en: Failed: the %s operation was not able to start.
bg: Неуспешно: операцията %s не можа да стартира.

en: Failed: we did not understand the result returned by the %s operation.
bg: Неуспешно: не разбирахме резултата, върнат от операцията %s.

en: Failure
bg: Провалено

en: Failure: No %s was given.
bg: Грешка: Не е даден %s.

en: Failure: No bucket details were given.
bg: Неуспех: Не са дадени подробности за кофата.

en: Failure: No container details were given.
bg: Отказ: Не са дадени подробности за контейнера.

en: Failure: No server details were given.
bg: Грешка: Не са дадени данни за сървъра.

en: Failure: Port must be an integer.
bg: Грешка: Портът трябва да е цяло число.

en: Failure: We could not successfully access or create such a bucket. Please check your access credentials, and if those are correct then try another bucket name (as another %s user may already have taken your name).
bg: Грешка: Не можехме успешно да осъществим достъп или да създадем такава група. Проверете вашите идентификационни данни за достъп и ако са правилни, опитайте друго име на кофа (тъй като друг потребител на %s може вече да е взел вашето име).

en: Failure: We could not successfully access or create such a bucket. Please check your access credentials, and if those are correct then try another bucket name (as another AWS user may already have taken your name).
bg: Грешка: Не можехме успешно да осъществим достъп или да създадем такава група. Проверете вашите идентификационни данни за достъп и ако те са правилни, опитайте друго име на кофа (тъй като друг потребител на AWS може вече да е взел вашето име).

en: Failure: we did not successfully log in with those credentials.
bg: Неуспех: ние не успешно се логнете с тези идентификационни данни.

en: Failure: we successfully logged in, but were not able to create a file in the given directory.
bg: Грешка: успешно влязохме, но не успяхме да създадем файл в дадена директория.

en: Fast
bg: Бързо

en: Fast, personal support
bg: Бърза, лична поддръжка

en: Fetch
bg: Донесе

en: Fetching...
bg: Извлича се...

en: File (%s) was found, but has a different size (%s) from what was expected (%s) - it may be corrupt.
bg: Файлът (%s) е намерен, но има различен размер (%s) от очакваното (%s) - може да е повреден.

en: File Options
bg: Опции за файлове

en: File backup options
bg: Опции за архивиране на файлове

en: File is not locally present - needs retrieving from remote storage
bg: Файлът не е локално присъстващ - трябва да се извлича от отдалечено хранилище

en: File not found
bg: Файлът не беше намерен

en: File not found (you need to upload it): %s
bg: Файлът не е намерен (трябва да го качите): %s

en: File ready.
bg: Досието е готово.

en: File was found, but is zero-sized (you need to re-upload it): %s
bg: Файлът е намерен, но е с нулев размер (трябва да го качите отново): %s

en: File/directory
bg: Файл/директория

en: Files
bg: Файлове

en: Files (database backup has not completed)
bg: Файлове (архивирането на базата данни не е завършено)

en: Files and database
bg: Файлове и база данни

en: Files and database WordPress backup (created by %s)
bg: Архивни файлове и база данни на WordPress (създадени от %s)

en: Files backup (created by %s)
bg: Архивиране на файлове (създадено от %s)

en: Files backup interval
bg: Интервал за архивиране на файлове

en: Files backup schedule
bg: График за архивиране на файлове

en: Files changed since the last backup will be added as a new increment in that backup set.
bg: Файловете, променени след последното архивиране, ще бъдат добавени като ново увеличение в този архивен набор.

en: Files found:
bg: Намерени файлове:

en: Files only (database was not part of this particular schedule)
bg: Само файлове (базата данни не е част от този конкретен график)

en: Final checks
bg: Окончателни проверки

en: Find out more
bg: Намери още

en: Find out more about incremental backups here.
bg: Научете повече за допълнителните резервни копия тук.

en: Find out more here.
bg: Научете повече тук.

en: Fingerprints don't match.
bg: Отпечатъците не съвпадат.

en: Finish
bg: Край

en: Finished
bg: Завършен

en: First, enter the decryption key
bg: Първо, въведете ключа за декриптиране

en: Flexible
bg: Гъвкави

en: Folder
bg: Папка

en: Follow this link for help
bg: Следвайте тази връзка за помощ

en: Follow this link for more information
bg: Следвайте тази връзка за повече информация

en: Follow this link to attempt decryption and download the database file to your computer.
bg: Следвайте тази връзка, за да опитате да дешифрирате и изтеглите файла на базата данни на компютъра.

en: Follow this link to attempt to create the directory and set the permissions
bg: Следвайте тази връзка, за да се опитате да създадете директория и да зададете разрешения

en: Follow this link to authorize access to your %s account (you will not be able to backup to %s without it).
bg: Следвайте тази връзка, за да разрешите достъпа до вашия %s акаунт (няма да можете да архивирате в %s без него).

en: Follow this link to download the log file for this restoration (needed for any support requests).
bg: Следвайте тази връзка, за да изтеглите регистрационния файл за това възстановяване (необходим за всички заявки за поддръжка).

en: Follow this link to remove these settings for %s.
bg: Следвайте тази връзка, за да премахнете тези настройки за %s.

en: Follow this link to sign up for the UpdraftPlus newsletter.
bg: Следвайте този линк, за да се регистрирате за бюлетина UpdraftPlus.

en: Follow this link to the installation instructions (particularly step 1).
bg: Следвайте тази връзка към инструкциите за инсталиране (особено стъпка 1).

en: Follow this link to your Google API Console, and there activate the Drive API and create a Client ID in the API Access section.
bg: Следвайте тази връзка към конзолата ви на Google API и активирате прите интерфейса на устройството и създайте Клиентски идентификатор в секцията за достъп до API.

en: Follow this link to your Google API Console, and there activate the Storage API and create a Client ID in the API Access section.
bg: Следвайте тази връзка към конзолата на Google API и активирате приаята памет и създайте Client ID в секцията достъп до API.

en: For backups older than
bg: За архиви, по-стари от

en: For even more features and personal support, check out
bg: За още повече функции и лична поддръжка проверете

en: For future control of all your UpdraftCentral connections, go to the "Advanced Tools" tab.
bg: За бъдещия контрол на всички ваши UpdraftCentral връзки отидете в раздела "Разширени инструменти".

en: For help configuring %s, including screenshots, follow this link.
bg: За помощ при конфигуриране на %s, включително екранни снимки, следвайте тази връзка.

en: For incremental backups, you will be able to choose which increments to restore at a later stage.
bg: За допълнителни резервни копия ще можете да избирате кои стъпки да възстановите на по-късен етап.

en: For longer help, including screenshots, follow this link.
bg: За по-дълго помощ, включително екранни снимки, следвайте тази връзка.

en: For longer help, including screenshots, follow this link. The description below is sufficient for more expert users.
bg: За по-дълго помощ, включително екранни снимки, следвайте тази връзка. Описанието по-долу е достатъчно за по-опитни потребители.

en: For personal support, the ability to copy sites, more storage destinations, encrypted backups for security, multiple backup destinations, better reporting, no adverts and plenty more, take a look at the premium version of UpdraftPlus - the world's most popular backup plugin.
bg: За лична поддръжка, възможността да копирате сайтове, повече дестинации за съхранение, криптирани резервни копия за сигурност, множество резервни дестинации, по-добро отчитане, без реклами и много други, погледнете платената версия на UpdraftPlus - най-популярният резервен плъгин в света.

en: For the ability to lock access to UpdraftPlus settings with a password, upgrade to UpdraftPlus Premium.
bg: За възможността да се заключи достъп до UpdraftPlus настройки с парола, ъпгрейд до UpdraftPlus Premium.

en: For the ability to migrate websites, upgrade to UpdraftPlus Premium.
bg: За възможността да мигрирате уеб сайтове, преминете към UpdraftPlus Premium.

en: For unlocking support, please contact whoever manages UpdraftPlus for you.
bg: За да отключите поддръжка, моля, свържете се с този, който управлява UpdraftPlus за вас.

en: Forbid non-administrators to login to WordPress on your clone
bg: Забраняване на администраторите да влизат в WordPress на вашия клонинг

en: Forgotten your details?
bg: Забравили сте си детайлите?

en: Fortnightly
bg: Две седмици

en: Found SET NAMES %s, but changing to %s as suggested by WPDB::determine_charset().
bg: Намерени са имена на зададени адреси %s, но се променя на %s, както е предложено от WPDB::determine_charset().

en: Found and replaced existing table foreign key constraints as the table prefix has changed.
bg: Намерени и заменени съществуващи ограничения за чужди ключови таблици, тъй като префиксът на таблицата е променен.

en: Frankfurt
bg: Франкфурт

en: Free
bg: Безплатно

en: Free Newsletter
bg: Безплатен бюлетин

en: Free disk space in account:
bg: Свободно място на диска в акаунта:

en: Free two-factor security plugin
bg: Безплатна двуфактомна сигурност плъгин

en: Front page:
bg: Заглавна страница:

en: Full backup
bg: Пълно архивиране

en: Full feature list
bg: Пълен списък с функции

en: Further information may be found in the browser JavaScript console, and the server PHP error logs.
bg: Допълнителна информация може да бъде намерена в браузъра JavaScript конзолата и сървър PHP грешки регистрационни файлове.

en: Get %s from the UpdraftPlus.com Store
bg: Вземете %s от магазина UpdraftPlus.com

en: Get %s here
bg: Вземете %s тук

en: Get Premium
bg: Вземи премиум

en: Get UpdraftCentral
bg: Вземи updraftCentral

en: Get enhanced versions of the free remote storage options (Dropbox, Google Drive & S3) and even more remote storage options like OneDrive, SFTP, Azure, WebDAV and more with UpdraftPlus Premium.
bg: Получете подобрени версии на опциите за безплатно отдалечено съхранение (Dropbox, Google Drive &quot;&quot; &quot;S3&quot; и още повече опции за отдалечено съхранение като OneDrive, SFTP, Azure, WebDAV и други с UpdraftPlus Premium.

en: Get it from the UpdraftPlus.Com Store
bg: Вземете го от UpdraftPlus.Com Store

en: Get it here
bg: Вземи го тук

en: Get more quota
bg: Получете повече квота

en: Get these settings from %s, or sign up %s.
bg: Получаване на тези настройки от %s или регистриране на %s.

en: Get your API key <a href="https://mycloud.rackspace.com/" target="_blank">from your Rackspace Cloud console</a> (<a href="http://www.rackspace.com/knowledge_center/article/rackspace-cloud-essentials-1-generating-your-api-key" target="_blank">read instructions here</a>), then pick a container name to use for storage. This container will be created for you if it does not already exist.
bg: Вземете своя API ключ <a href="https://mycloud.rackspace.com/" target="_blank">от конзолата си Rackspace Cloud</a> <a href="http://www.rackspace.com/knowledge_center/article/rackspace-cloud-essentials-1-generating-your-api-key" target="_blank">(прочетете тук инструкции),</a>след което изберете име на контейнер, който да използвате за съхранение. Този контейнер ще бъде създаден за вас, ако вече не съществува.

en: Get your access credentials from your OpenStack Swift provider, and then pick a container name to use for storage. This container will be created for you if it does not already exist.
bg: Вземете идентификационните си данни за достъп от доставчика си на OpenStack Swift и изберете име на контейнер, което да използвате за съхранение. Този контейнер ще бъде създаден за вас, ако вече не съществува.

en: Get your access key and secret key from your <a href="%s">%s console</a>, then pick a (globally unique - all %s users) bucket name (letters and numbers) (and optionally a path) to use for storage. This bucket will be created for you if it does not already exist.
bg: Вземете ключа за достъп и тайния ключ от <a href="%s">вашата %s конзола</a>и след това изберете (глобално уникално - всички %s потребители) име на група (букви и цифри) (и по желание път), който да използвате за съхранение. Тази кофа ще бъде създадена за вас, ако вече не съществува.

en: Go
bg: Напред

en: Go here
bg: Отидете тук

en: Go here for help
bg: Отиди тук за помощ

en: Go here for more information.
bg: Отидете тук за повече информация.

en: Go here to activate it.
bg: Отидете тук, за да го активирате.

en: Go here to begin installing it.
bg: Отидете тук, за да започнете да го инсталирате.

en: Go here to connect it.
bg: Отидете тук, за да го свържете.

en: Go here to connect.
bg: Отидете тук, за да се свържете.

en: Go here to re-enter your password.
bg: Отидете тук, за да въведете отново паролата си.

en: Go there
bg: Върни се назад

en: Go to settings
bg: Отидете в настройките

en: Go to the remote storage settings in order to connect.
bg: Отидете на настройките за отдалечено съхранение, за да се свържете.

en: Go to the shop.
bg: Отиди в магазина.

en: Go to your UpdraftCentral Cloud dashboard
bg: Отидете до таблото за управление на UpdraftCentral Cloud

en: Go up a directory
bg: Качи се на директория

en: Goes to the updraftplus.com checkout page
bg: Отива на страницата за купуване на updraftplus.com

en: Goes to updraftplus.com checkout page
bg: Отива към страница за купуване на updraftplus.com

en: Good news: Your site's communications with %s can be encrypted. If you see any errors to do with encryption, then look in the 'Expert Settings' for more help.
bg: Добра новина: Съобщенията на вашия сайт с %s могат да бъдат шифровани. Ако видите грешки, свързани с шифроването, потърсете в "Експертни настройки" за допълнителна помощ.

en: Google Cloud
bg: Google Облак

en: Google Drive
bg: Google Диск

en: Google Drive list files: failed to access parent folder
bg: Файловете на списъка с Google Диск: не са успели да получат достъп до родителската папка

en: HTML was detected in the response. You may have a security module on your webserver blocking the restoration operation.
bg: В отговор е открит HTML. Може да имате модул за защита на вашия уебсървър, блокиращ операцията за възстановяване.

en: HTTP code:
bg: HTTP код:

en: Happy New Year - 20% off UpdraftPlus Premium until January 14th
bg: Честита Нова Година - 20% отстъпка UpdraftPlus Premium до 14 януари

en: Have not yet obtained an access token from Google - you need to authorise or re-authorise your connection to Google Drive.
bg: Все още не сте получили маркер за достъп от Google – трябва да оторизирате или да преотстъпвате връзката си с Google Диск.

en: Have not yet obtained an access token from Google - you need to authorize or re-authorize your connection to Google Cloud.
bg: Все още не сте получили маркер за достъп от Google - трябва да упълномощите или повторно да оторизирате връзката си с Google Cloud.

en: Here, you can export your UpdraftPlus settings (%s), either for using on another site, or to keep as a backup. This tool will export what is currently in the settings tab.
bg: Тук можете да експортирате настройките си updraftPlus (%s), или за използване на друг сайт, или да запазите като архив. Този инструмент ще експортира това, което е в раздела за настройки.

en: Hong Kong (HKG)
bg: Хонконг (HKG)

en: Host
bg: Домакин

en: How do I get a site's key?
bg: Как да получа ключ на сайт?

en: However, UpdraftPlus archives are standard zip/SQL files - so if you are sure that your file has the right format, then you can rename it to match that pattern.
bg: Въпреки това, UpdraftPlus архивите са стандартни ZIP / SQL файлове - така че ако сте сигурни, че файлът ви има правилния формат, можете да го преименувате, за да съответства на този модел.

en: However, subsequent access attempts failed:
bg: Обаче неуспешни последващи опити за достъп:

en: I accept the UpdraftClone terms and conditions
bg: Приемам Общите условия на UpdraftClone

en: I consent to %s
bg: Съгласен съм с %s

en: IAM operation failed (%s)
bg: Операцията IAM е неуспешна (%s)

en: If Google later shows you the message "invalid_client", then you did not enter a valid client ID here.
bg: Ако Google по-късно ви покаже съобщението "invalid_client", не сте въвели валиден клиентски номер тук.

en: If OneDrive later shows you the message "unauthorized_client", then you did not enter a valid client ID here.
bg: Ако OneDrive по-късно ви показва съобщението "unauthorized_client", тогава не сте въвели валиден клиентски ИД тук.

en: If entering multiple files/directories, then separate them with commas. For entities at the top level, you can use a * at the start or end of the entry as a wildcard.
bg: Ако въведете няколко файла / директории, разделете ги със запетаи. За обекти на най-горното ниво можете да използвате * в началото или края на записа като заместващ символ.

en: If making a request for support, please include this information:
bg: Ако правите заявка за поддръжка, моля, включете тази информация:

en: If not, then choose your details and a new account will be registered.
bg: Ако не, изберете вашите данни и ще се регистрира нов акаунт.

en: If not, you will need to either remove data from this table, or contact your hosting company to request more resources.
bg: Ако не, ще трябва или да премахнете данни от тази таблица, или да се свържете с вашата хостинг компания, за да поискате повече ресурси.

en: If sending directly from site to site does not work for you, then there are three other methods - please try one of these instead.
bg: Ако изпращането директно от сайта към сайта не работи за вас, тогава има три други метода - моля, опитайте един от тях вместо това.

en: If that is unsuccessful check the permissions on your server or change it to another directory that is writable by your web server process.
bg: Ако това е неуспешен, проверете разрешенията на вашия сървър или го променете в друга директория, която може да се записва от процеса на вашия уеб сървър.

en: If this is a backup created by a different backup plugin, then UpdraftPlus Premium may be able to help you.
bg: Ако това е резервно копие, създадено от друг резервен плъгин, updraftPlus Premium може да е в състояние да ви помогне.

en: If using it, select a path from the directory tree below and then press confirm selection.
bg: Ако го използвате, изберете път от дървото на директориите по-долу и след това натиснете потвърждаване на избора.

en: If you already have an updraftplus.com account, then enter the details below.
bg: Ако вече имате updraftplus.com акаунт, въведете данните по-долу.

en: If you are not sure then you should stop; otherwise you may destroy this WordPress installation.
bg: Ако не сте сигурни, трябва да спрете; в противен случай можете да унищожите тази инсталация на WordPress.

en: If you are not sure what this option is for, then you will not want it, and should turn it off.
bg: Ако не сте сигурни за какво е тази опция, тогава няма да я искате и трябва да я изключите.

en: If you are seeing more backups than you expect, then it is probably because the deletion of old backup sets does not happen until a fresh backup completes.
bg: Ако виждате повече архиви, отколкото очаквате, вероятно това е така, защото изтриването на стари комплекти за архивиране не се случва, докато не завърши ново резервно копие.

en: If you are using this, then turn Turbo/Road mode off.
bg: Ако използвате това, изключете турбо/пътния режим.

en: If you bought new add-ons, then follow this link to refresh your connection
bg: Ако сте закупили нови добавки, следвайте тази връзка, за да обновите връзката си

en: If you can still read these words after the page finishes loading, then there is a JavaScript or jQuery problem in the site.
bg: Ако все още можете да прочетете тези думи след завършване на страницата за зареждане, тогава има проблем с JavaScript или jQuery в сайта.

en: If you choose no remote storage, then the backups remain on the web-server. This is not recommended (unless you plan to manually copy them to your computer), as losing the web-server would mean losing both your website and the backups in one event.
bg: Ако изберете да не се използва отдалечено хранилище, архивите остават на уеб сървъра. Това не се препоръчва (освен ако не планирате ръчно да ги копирате на компютъра си), тъй като загубата на уеб сървър би означавала загубата на вашия уеб сайт и резервните копия в едно събитие.

en: If you enter a table prefix, then only tables that begin with this prefix will be backed up.
bg: Ако въведете префикс на таблица, само таблиците, които започват с този префикс, ще бъдат архивирани.

en: If you enter text here, it is used to encrypt database backups (Rijndael). <strong>Do make a separate record of it and do not lose it, or all your backups <em>will</em> be useless.</strong> This is also the key used to decrypt backups from this admin interface (so if you change it, then automatic decryption will not work until you change it back).
bg: Ако въведете текст тук, той се използва за шифроване на архиви на бази данни (Rijndael). <strong>Направете отделен запис на него и не го губят, или всички резервни копия <em>ще</em> бъдат безполезни.</strong> Това е и ключът, използван за декриптиране на резервни копия от този администраторски интерфейс (така че, ако го промените, тогава автоматичното декриптиране няма да работи, докато не го промените обратно).

en: If you exclude both the database and the files, then you have excluded everything!
bg: Ако изключите и двете база данни и файловете, тогава сте изключили всичко!

en: If you have a few sites, it'll save hours. It's free to use or try up to 5 sites.
bg: Ако имате няколко сайта, ще спестите часове. Тя е безплатна за използване или да опитате до 5 сайтове.

en: If you have a valid Premium license, you get 1GB of storage included.
bg: Ако имате валиден Premium лиценз, получавате 1GB място за съхранение.

en: If you have already renewed, then you need to allocate a licence to this site - %s
bg: Ако вече сте подновени, трябва да разпределите лиценз на този сайт - %s

en: If you have an AWS admin user, then you can use this wizard to quickly create a new AWS (IAM) user with access to only this bucket (rather than your whole account)
bg: Ако имате потребител на AWS администратор, можете да използвате този съветник за бързо създаване на нов потребител AWS (IAM) с достъп само до тази кофа (а не целия ви акаунт)

en: If you have forgotten your password
bg: Ако сте забравили паролата си

en: If you have forgotten your password, then go here to change your password on updraftplus.com.
bg: Ако сте забравили паролата си, отидете тук, за да промените паролата си на updraftplus.com.

en: If you have purchased from UpdraftPlus.Com, then follow this link to the installation instructions (particularly step 1).
bg: Ако сте закупили от UpdraftPlus.Com, следвайте тази връзка към инструкциите за инсталиране (особено стъпка 1).

en: If you leave it blank, then the backup will be placed in the root of your %s
bg: Ако го оставите празно, архивът ще бъде поставен в главната директория на %s

en: If you see errors about SSL certificates, then please go here for help.
bg: Ако виждате грешки за SSL сертификати, моля, отидете тук за помощ.

en: If you want to restore a multisite backup, you should first set up your WordPress installation as a multisite.
bg: Ако искате да възстановите многостранен архив, първо трябва да настроите wordPress инсталацията като многостранна.

en: If you want, test upgrading to a different PHP or WP version.
bg: Ако искате, тествайте надстройването до различна версия на PHP или WP.

en: If your database includes extra tables that are not part of this WordPress site (you will know if this is the case), then activate this option to also back them up.
bg: Ако вашата база данни включва допълнителни таблици, които не са част от този WordPress сайт (ще знаете дали това е така), след това активирайте тази опция, за да ги архивирате.

en: Import settings
bg: Импортиране на настройки

en: Importer
bg: Вносител

en: Importing a single site into a multisite install
bg: Импортиране на един сайт в многостранна инсталация

en: Importing...
bg: Добавяне...

en: In %s, path names are case sensitive.
bg: В %s имената на пътищата са чувствителни към малки и главни букви.

en: Include in files backup
bg: Включване в архивирането на файлове

en: Include your database in the backup
bg: Включване на вашата база данни в архива

en: Include your files in the backup
bg: Включване на файловете в архива

en: Incomplete
bg: Недовършено

en: Incremental
bg: Допълнителни

en: Incremental backups
bg: Постепенни резервни копия

en: Incremental backups are a feature of %s (upgrade by following this link).
bg: Постъпковите архиви са функция на %s (надстройката следва тази връзка).

en: Increments exist at: %s
bg: Стъпки съществуват в: %s

en: Infinite recursion: consult your log for more information
bg: Безкрайно рекурсия: консултирайте се с вашия регистрационен файл за повече информация

en: Information needed to continue:
bg: Информация, необходима за продължаване на:

en: Installed
bg: Инсталирано

en: Intelligent Tiering
bg: Интелигентен теринг

en: Interested in knowing about your UpdraftPlus.Com password security? Read about it here.
bg: Интересувате се от знаейки за вашата UpdraftPlus.Com парола за сигурност? Прочетете за това тук.

en: Introducing UpdraftCentral
bg: Въвеждане на UpdraftCentral

en: Invalid Job Id
bg: Невалиден ИД на задание

en: Invalid bucket name
bg: Невалидно име на кофа

en: Iowa
bg: Айова

en: It appears that your web server's IP Address (%s) is blocked.
bg: Изглежда, че IP адресът на вашия уеб сървър (%s) е блокиран.

en: It can also backup external databases.
bg: Той може да архивира и външни бази данни.

en: It has been tested up to version %s.
bg: Тестван е до версия %s.

en: It is an ID number internal to Google Drive
bg: Това е идентификационен номер в Google Диск

en: It is for sending backups to the following site:
bg: Той е за изпращане на резервни копия на следния сайт:

en: It will be imported as a new site.
bg: Той ще бъде импортиран като нов сайт.

en: JavaScript warning
bg: Предупреждение за JavaScript

en: Job ID: %s
bg: ИД на задание: %s

en: Job deleted
bg: Заданието е изтрито

en: Keep your database fast and efficient
bg: Поддържайте вашата база данни бързо и ефективно

en: Key
bg: Ключ

en: Key created successfully.
bg: Ключът е създаден успешно.

en: Key created. Adding site to UpdraftCentral Cloud.
bg: Създаден е ключ. Добавяне на сайт към UpdraftCentral Cloud.

en: Key description
bg: Описание на ключа

en: Key size: %d bits
bg: Размер на ключа: %d бита

en: Keys for a site are created in the section "receive a backup from a remote site".
bg: Ключовете за сайт са създадени в раздела "получи резервно копие от отдалечен сайт".

[ctx: Keystone and swauth are technical terms which cannot be translated]
en: This needs to be a v2 (Keystone) authentication URI; v1 (Swauth) is not supported.
bg: Това трябва да бъде URI за удостоверяване v2 (keystone) ; v1 (Swauth) не се поддържа.

en: Known backups (raw)
bg: Известни архиви (сурови)

en: Last log message
bg: Последно съобщение на регистрационния файл

en: Latest UpdraftPlus.com news:
bg: Последни новини от UpdraftPlus.com:

en: Latest full backup found; identifier:
bg: Последно пълно архивиране е намерено; Идентификатор:

en: Latest status:
bg: Последно състояние:

en: Lead developer's homepage
bg: Начална страница на програмиста на потенциални клиенти

en: Learn more about UpdraftCentral
bg: Научете повече за UpdraftCentral

en: Leave this blank to use the default (80 for webdav, 443 for webdavs)
bg: Оставете това празно, за да използвате по подразбиране (80 за webdav, 443 за webdavs)

en: Leave this blank, and a default will be chosen.
bg: Оставете това празно и ще бъде избрана по подразбиране.

en: Loading log file
bg: Зареждане на регистрационен файл

en: Local backup upload has started; please check the log file to see the upload progress
bg: Стартира локалното качване на резервно копие; моля, проверете регистрационния файл, за да видите напредъка на качването

en: Local files deleted:
bg: Изтрити локални файлове:

en: Local write failed: Failed to download
bg: Неуспешен локален запис: Неуспешно изтегляне

en: Lock access to UpdraftPlus via a password so you choose which admin users can access backups.
bg: Заключване на достъпа до UpdraftPlus чрез парола, така че да изберете кои администратор потребители могат да имат достъп до архиви.

en: Lock access to the UpdraftPlus settings page
bg: Заключване на достъпа до страницата с настройки на UpdraftPlus

en: Lock settings
bg: Заключване на настройките

en: Log all messages to syslog
bg: Регистрирай всички съобщения в syslog

en: Log all messages to syslog (only server admins are likely to want this)
bg: Влезте всички съобщения в syslog (само администраторите на сървъра вероятно искат това)

en: Log in here to enable all the features you have access to.
bg: Влезте тук, за да активирате всички функции, до които имате достъп.

en: Login or register for UpdraftCentral Cloud
bg: Влезте или се регистрирайте за UpdraftCentral Cloud

en: Login or register with this email address
bg: Влезте или се регистрирайте с този имейл адрес

en: Login successful.
bg: Успешен вход.

en: Login successful; reloading information.
bg: Успешен вход; информация за презареждане.

en: London
bg: Лондон

en: London (LON)
bg: Лондон (LON)

en: Look through the other settings here, making any changes you’d like.
bg: Разгледайте другите настройки тук, като направите промените, които искате.

en: Looking for %s archive: file name: %s
bg: Търсене на %s архив: име на файл: %s

en: MD5 (128-bit) fingerprint, in hex format - should have the same length and general appearance as this (colons optional): 73:51:43:b1:b5:fc:8b:b7:0a:3a:a9:b1:0f:69:73:a8. Using a fingerprint is not essential, but you are not secure against %s if you do not use one
bg: MD5 (128-битов) пръстов отпечатък, в хекси формат - трябва да има същата дължина и общ външен вид като този (двоеточие по избор): 73:51:b1:b5:b5:fc:b7:b7:0a:3a:b1:0f:69:73:a8. Използването на пръстов отпечатък не е от съществено значение, но не сте защитени срещу %s, ако не използвате такъв

en: Make updates easy with UpdraftPlus
bg: Направете актуализациите лесни с UpdraftPlus

en: Makes your site fast and efficient. It cleans the database, compresses images and caches pages for ultimate speed.
bg: Прави сайта Ви бърз и ефективен. Той почиства базата данни, компресира изображения и кешира страници за крайната скорост.

en: Manage Addons
bg: Управление на добавки

en: Manage existing keys (%d)...
bg: Управление на съществуващите ключове (%d)...

en: Manage multiple WordPress sites from one central dashboard
bg: Управлявайте множество WordPress сайтове от едно централно табло

en: Manage your clones
bg: Управление на клонингите

en: Manual backup options
bg: Опции за ръчно архивиране

en: Manually decrypt a database backup file
bg: Ръчно дешифриране на архивен файл на база данни

en: Many sites?
bg: Много сайтове?

en: Master Application Key ID
bg: ИД на главен номер на приложение

en: Media has been attached to post.
bg: Към пощата е прикачена медия.

en: Media has been detached from post.
bg: Медиите са отделени от публикацията.

en: Memory limit
bg: Ограничение на паметта

en: Messages:
bg: Съобщения:

en: Microsoft Azure is not compatible with sites hosted on a localhost or 127.0.0.1 URL - their developer console forbids these (current URL is: %s).
bg: Microsoft Azure не е съвместим със сайтове, хоствани на localhost или URL адрес 127.0.0.1 - конзолата им за разработчици забранява тези (текущият URL адрес е: %s).

en: Middle East (Bahrain)
bg: Близкия изток (Бахрейн)

en: Migrate (create a copy of a site on hosting you control)
bg: Мигриране (създаване на копие на сайт на хостинг, който контролирате)

en: Migrate / Clone
bg: Мигриране / Клонинг

en: Migrated site (from UpdraftPlus)
bg: Мигриране на сайта (от UpdraftPlus)

en: Migration key created:
bg: Създаден е ключ за мигриране:

en: Migrator
bg: Мигретор

en: Missing pages:
bg: Липсващи страници:

en: Missing parameters
bg: Липсващи параметри

en: Monthly
bg: Месечен

en: More Files
bg: Още файлове

en: More database options
bg: Още опции за база данни

en: More great plugins by the Updraft Team
bg: Още страхотни плъгини от екипа на Updraft

en: More information here.
bg: Повече информация тук.

en: More information...
bg: Повече информация...

en: More plugins
bg: Още плъгини

en: More quality plugins
bg: Повече качествени приставки

en: More settings
bg: Още настройки

en: More tasks:
bg: Още задачи:

en: Moving old data out of the way...
bg: Да се махна от пътя...

en: Moving unpacked backup into place...
bg: Преместване на неопаковано архивиране на място...

en: Multisite
bg: Многоезичен сайт

en: Multisite Install
bg: Инсталиране на множество

en: Must-use plugins
bg: Приставки за задължително използване

en: N.B. %s is not case-sensitive.
bg: N.B. %s не е чувствителен към малки и главни букви.

en: N.B. If you install UpdraftPlus on several WordPress sites, then you cannot re-use your project; you must create a new one from your Google API console for each site.
bg: Nb. Ако инсталирате UpdraftPlus на няколко WordPress сайтове, тогава не можете да използвате отново проекта си; трябва да създадете нов от конзолата си за API на Google за всеки сайт.

en: N.B. No backup of your database will be taken in an incremental backup; if you want a database backup as well, then take that separately.
bg: N.B. Няма да се извършва резервно копие на базата данни в постъпково резервно копие; ако искате и архивна база данни, след това вземете това отделно.

en: N.B. This count is based upon what was, or was not, excluded the last time you saved the options.
bg: Nb. Това се базира на това какво е било или не, изключва последния път, когато сте записали опциите.

en: N.B. This is only needed if you have not already created the bucket, and you wish UpdraftPlus to create it for you.
bg: Nb. Това е необходимо само ако не сте създали вече кофата, и искате UpdraftPlus да го създаде за вас.

en: Name: %s.
bg: Име: %s.

en: Nearline
bg: Нелинейна линия

en: Need to get space?
bg: Трябва да получите пространство?

en: Need to get support?
bg: Трябва да получите подкрепа?

en: Need to use sub-folders?
bg: Трябва да използвате подпапки?

en: Needs to already exist
bg: Трябва вече да съществува

en: Network / multisite
bg: Мрежа / многостранна

en: Network activating theme:
bg: Мрежа за активиране на тема:

en: Network and multisite
bg: Мрежа и многостранна

en: New IAM username
bg: Ново IAM потребителско име

en: New User's Email Address
bg: Имейл адрес на нов потребител

en: New User's Username
bg: Ново потребителско име

en: New site:
bg: Нов сайт:

en: News
bg: Новини

en: Newsletter sign-up
bg: Абониране за бюлетин

en: Next
bg: Следващ

en: Next scheduled backups
bg: Следващи планирани архиви

en: No
bg: Не

en: No %s found
bg: Няма намерени %s

en: No %s settings were found
bg: Не са намерени %s настройки

en: No Vault connection was found for this site (has it moved?); please disconnect and re-connect.
bg: Не е намерена връзка с трезора за този сайт (преместил ли се е?); свържете отново.

en: No ads
bg: Няма реклами

en: No backup has been completed
bg: Архивирането не е завършено

en: No backup of %s directories: there was nothing found to back up
bg: Няма архив на директориите %s: няма нищо за архивиране

en: No backup of location: there was nothing found to back up
bg: Няма резервно копие на местоположението: не е намерено нищо за архивиране

en: No backup will be started. The creation of your clone should now begin, and your WordPress username and password will be displayed below when ready.
bg: Няма да се стартира никакво архивиране. Създаването на клона трябва да започне сега и вашето потребителско име и парола за WordPress ще се показват по-долу, когато сте готови.

en: No database tables found
bg: Не са намерени таблици от база данни

en: No incremental backup of your files is possible, as no suitable existing backup was found to add increments to.
bg: Не е възможно да се направи резервно копие на вашите файлове, тъй като не е намерено подходящо съществуващо резервно копие, за да се добавят стъпки към.

en: No keys to allow remote sites to send backup data here have yet been created.
bg: Няма ключове, които да позволяват на отдалечени сайтове да изпращат резервни данни тук все още са създадени.

en: No local copy present.
bg: Няма локален екземпляр.

en: No log files were found.
bg: Не са намерени лог файлове.

en: No previous backup found to add an increment to.
bg: Не е намерено предишно резервно копие, към което да се добави увеличение.

en: No previous full backup found.
bg: Не е намерено предишно пълно архивиране.

en: No receiving sites have yet been added.
bg: Все още не са добавени сайтове за получаване.

en: No refresh token was received from Google. This often means that you entered your client secret wrongly, or that you have not yet re-authenticated (below) since correcting it. Re-check it, then follow the link to authenticate again. Finally, if that does not work, then use expert mode to wipe all your settings, create a new Google client ID/secret, and start again.
bg: Не опресняване токен е получен от Google. Това често означава, че сте въвели клиента си тайно погрешно или че все още не сте удостоверили (по-долу) след коригирането му. Проверете отново, след което следвайте връзката, за да удостоверите отново. И накрая, ако това не работи, използвайте експертен режим, за да изтриете всичките си настройки, да създадете нов идентификационен номер на клиента на Google и да започнете отново.

en: No response data was received. This usually indicates a network connectivity issue (e.g. an outgoing firewall or overloaded network) between this site and UpdraftPlus.com.
bg: Не са получени данни за отговор. Това обикновено показва проблем с мрежовата връзка (напр. изходяща защитна стена или претоварена мрежа) между този сайт и UpdraftPlus.com.

en: No settings were found
bg: Не са намерени настройки

en: No settings were found - please go to the Settings tab and check your settings
bg: Не са намерени настройки - моля, отидете в раздела Настройки и проверете настройките си

en: No such backup set exists
bg: Не съществува такъв комплект архивиране

en: No suitable backup set (that already contains a full backup of all the requested file component types) was found, to add increments to. Aborting this backup.
bg: Не е намерен подходящ архивен набор (който вече съдържа пълно архивиране на всички типове файлове) за добавяне на стъпки към. Прекратяваме този подкрепление.

en: No valid components found, please select different components or a backup set with components that can be restored.
bg: Не са намерени валидни компоненти, изберете различни компоненти или набор от компоненти, които могат да бъдат възстановени.

en: None
bg: Няма

en: North Virginia
bg: Северна Вирджиния

en: North-east Asia
bg: Североизточна Азия

en: Northern Virginia (IAD)
bg: Северна Вирджиния (IAD)

en: Not got an account? Get one by buying some tokens here.
bg: Нямате ли сметка? Вземи си, като си купиш жетони тук.

en: Not got any remote storage?
bg: Нямате ли някакво отдалечено хранилище?

en: Not installed
bg: Не е инсталиран

en: Not yet got an account (it's free)? Go get one!
bg: Все още не е сметка (това е безплатно)? Иди да вземеш един!

en: Note that Google do not support every storage class in every location - you should read their documentation to learn about current availability.
bg: Имайте предвид, че Google не поддържа всеки клас на съхранение на всяко място - трябва да прочетете документацията им, за да научите за текущата наличност.

en: Note that after you have claimed your add-ons, you can remove your password (but not the email address) from the settings below, without affecting this site's access to updates.
bg: Имайте предвид, че след като сте заявили добавките си, можете да премахнете паролата си (но не и имейл адреса) от настройките по-долу, без това да засяга достъпа на този сайт до актуализации.

en: Note that not all cloud backup methods are necessarily using SSL authentication.
bg: Имайте предвид, че не всички методи за архивиране в облака са задължително с помощта на SSL удостоверяване.

en: Note that warning messages are advisory - the backup process does not stop for them. Instead, they provide information that you might find useful, or that may indicate the source of a problem if the backup did not succeed.
bg: Имайте предвид, че предупредителните съобщения са консултантски - процесът на архивиране не спира за тях. Вместо това те предоставят информация, която може да ви бъде полезна, или която може да покаже източника на проблема, ако архивирането не е успешно.

en: Note:
bg: Бележка:

en: Note: the progress bar below is based on stages, NOT time. Do not stop the backup simply because it seems to have remained in the same place for a while - that is normal.
bg: Забележка: лентата за напредъка по-долу се основава на етапи, а не на време. Не спирайте архивирането просто защото изглежда, че е останала на същото място за известно време - това е нормално.

en: Nothing currently scheduled
bg: Нищо планирано в момента

en: Nothing to do: the site URL is already: %s
bg: Нищо за върша: URL адресът на сайта вече е: %s

en: Nothing yet logged
bg: Нищо все още не е регистрирано

en: Notice
bg: Известие

en: Now select a remote storage destination to protect against server-wide threats. If not, your backups remain on the same server as your site.
bg: Сега изберете отдалечено място за съхранение, за да се предпази от заплахи за целия сървър. Ако не, архивите ви остават на същия сървър като сайта Ви.

en: OK
bg: ОК

en: OK. You should soon see activity in the "Last log message" field below.
bg: OK. Скоро трябва да видите активност в полето "Последно съобщение за регистрационен файл" по-долу.

en: Old directories successfully removed.
bg: Старите директории са успешно премахнати.

en: Old directory removal failed for some reason. You may want to do this manually.
bg: Премахването на старата директория е неуспешно по някаква причина. Може да искате да направите това ръчно.

en: Old table prefix:
bg: Стар префикс на таблицата:

en: One Time Password (check your OTP app to get this password)
bg: Еднократна парола (проверете вашия OTP приложение, за да получите тази парола)

en: One VPS (Virtual Private Server) per clone, shared with nobody.
bg: Един VPS (виртуален частен сървър) на клонинг, споделен с никой.

en: One or more backups has been added from scanning remote storage; note that these backups will not be automatically deleted through the "retain" settings; if/when you wish to delete them then you must do so manually.
bg: Едно или повече архиви са добавени от сканирането за отдалечено съхранение; имайте предвид, че тези архиви няма да бъдат автоматично изтрити чрез настройките за "запазване"; ако/, когато искате да ги изтриете, трябва да го направите ръчно.

en: OneDrive Germany
bg: OneDrive Германия

en: OneDrive International
bg: OneDrive Международен

en: Only allow this backup to be deleted manually (i.e. keep it even if retention limits are hit).
bg: Позволявайте само ръчно изтриване на този архив (т.е. да го запазите дори ако са уд уцелени ограниченията за задържане).

en: Only email the database backup
bg: Само архивиране на базата данни

en: Only the WordPress database can be restored; you will need to deal with the external database manually.
bg: Само базата данни на WordPress може да бъде възстановена; трябва да се справите с външната база данни ръчно.

en: Opera web browser
bg: Уеб браузър на Opera

en: Operation to create user Access Key failed
bg: Неуспешна операция за създаване на ключ за достъп на потребителя

en: OptimizePress 2.0 encodes its contents, so search/replace does not work.
bg: OptimizePress 2.0 кодира съдържанието му, така че търсенето/замяната не работи.

en: Options (raw)
bg: Опции (сурови)

en: Or if you prefer to self-host, then you can get the self-hosted version here.
bg: Или ако предпочитате да се самоизточете, тогава можете да получите самостоятелно хоствана версия тук.

en: Or, use an UpdraftClone key
bg: Или използвайте updraftClone ключ

en: Or, you can place them manually into your UpdraftPlus directory (usually wp-content/updraft), e.g. via FTP, and then use the "rescan" link above.
bg: Или можете да ги поставите ръчно в директорията updraftPlus (обикновено wp-content /updraft), например чрез FTP, и след това да използвате връзката "Повторно сканиране" по-горе.

en: Oregon
bg: Орегон

en: Other %s FAQs.
bg: Други често задавани въпроси за %s.

en: Other great plugins
bg: Други страхотни плъгини

en: Others
bg: Други

en: Otherwise, the default link will be shown.
bg: В противен случай ще се покаже връзката по подразбиране.

en: Otherwise, you can leave it blank.
bg: В противен случай можете да го оставите празен.

en: Otherwise, you can try UpdraftVault for 1 month for only $1!
bg: В противен случай можете да опитате UpdraftVault за 1 месец само за $1!

en: Over-write wp-config.php
bg: Над-напиши wp-config.php

en: PHP information
bg: Информация за PHP

en: Passive mode
bg: Пасивен режим

en: Password
bg: Парола

en: Password incorrect
bg: Неправилна парола

en: Password: %s
bg: Парола: %s

en: Paste key here
bg: Постави ключа тук

en: Path
bg: Път

en: Payments can be made in US dollars, euros or GB pounds sterling, via card or PayPal.
bg: Плащанията могат да се извършват в щатски долари, евро или gb лири стерлинги, чрез карта или PayPal.

en: Peak memory usage
bg: Максимално използване на паметта

en: Perform a backup
bg: Извършете резервно копие

en: Perhaps you would want to login instead.
bg: Може би вместо това бихте искали да влезете.

en: Please allow time for the communications with the remote storage to complete.
bg: Моля, изчакайте да завърши комуникацията с отдалеченото хранилище.

en: Please check the error log for more details
bg: Проверете регистрационния файл за грешки за повече подробности

en: Please check your access credentials.
bg: Проверете вашите идентификационни данни за достъп.

en: Please check your credentials.
bg: Моля, проверете данните си.

en: Please check your permissions.
bg: Проверете разрешенията си.

en: Please choose a file or directory
bg: Изберете файл или директория

en: Please consult this FAQ if you have problems backing up.
bg: Моля, консултирайте се с този ЧЗВ, ако имате проблеми с архивирането.

en: Please enter a file extension, like zip
bg: Моля, въведете разширение на файла, като zip

en: Please enter a valid URL
bg: Въведете валиден URL адрес

en: Please enter a valid URL e.g http://example.com
bg: Моля въведете валиден адрес - пример http://example.com

en: Please enter a valid file extension
bg: Въведете валидно разширение на файла

en: Please enter a valid file name prefix
bg: Въведете валиден префикс за име на файл

en: Please enter characters that begin the filename which you would like to exclude
bg: Въведете знаците, които започват името на файла, което искате да изключите

en: Please enter your %s email address
bg: Въведете вашия имейл адрес %s

en: Please enter your %s password
bg: Въведете вашата %s парола

en: Please fill in the required information.
bg: Моля, попълнете необходимата информация.

en: Please follow this link to open %s in a new window.
bg: Следвайте тази връзка, за да отворите %s в нов прозорец.

en: Please give this key a name (e.g. indicate the site it is for):
bg: Моля, посочете име на този ключ (напр. посочете сайта за него):

en: Please make sure that you have made a note of the password!
bg: Моля, уверете се, че сте направили бележка на паролата!

en: Please re-authorize the connection to your %s account.
bg: Моля, ре-оторизирайте връзката към вашият %s акаунт.

en: Please read %s for use of our %s authorization app (none of your backup data is sent to us).
bg: Моля, прочетете %s за използване на нашето приложение за удостоверяване %s (нито един от вашите архивни данни не е изпратен до нас).

en: Please read this link for important information on this process.
bg: Моля, прочетете този линк за важна информация за този процес.

en: Please select a file/folder which you would like to exclude
bg: Изберете файл/папка, който искате да изключите

en: Please select the more files backups that you wish to restore:
bg: Моля, изберете повече архивни файлове, които искате да възстановите:

en: Please specify the Microsoft OneDrive folder name, not the URL.
bg: Задайте името на папката Microsoft OneDrive, а не URL адреса.

en: Please supply the requested information, and then continue.
bg: Моля, посочете исканата информация и продължете.

en: Please wait while the system generates and registers an encryption key for your website with UpdraftCentral Cloud.
bg: Моля, изчакайте, докато системата генерира и регистрира ключ за криптиране на вашия уеб сайт с UpdraftCentral Cloud.

en: Please wait while you are redirected to UpdraftCentral Cloud.
bg: Моля, изчакайте, докато бъдете пренасочени към UpdraftCentral Cloud.

en: Please wait whilst we make the claim...
bg: Моля, изчакайте, докато ние се заявя...

en: Plugins
bg: Плъгини

en: Port
bg: Порт

en: Pre-sales FAQs
bg: ЧЗВ преди продажбата

en: Pre-update backups
bg: Архиви за предварителна актуализация

en: Premium
bg: Премиум

en: Premium / Extensions
bg: Премиум / Разширения

en: Premium / Find out more
bg: Премиум / Научете повече

en: Premium WooCommerce plugins
bg: Първокласни WooCommerce плъгини

en: Preparing backup files
bg: Подготовка на архивни файлове

en: Press a button to get started.
bg: Натиснете бутон, за да започнете.

en: Press here to download or browse
bg: Натиснете тук, за да изтеглите или прегледате

en: Press here to look inside your UpdraftPlus directory (in your web hosting space) for any new backup sets that you have uploaded.
bg: Натиснете тук, за да погледнете в updraftPlus директорията си (във вашето уеб хостинг пространство) за всички нови резервни комплекти, които сте качили.

en: Press here to look inside your remote storage methods for any existing backup sets (from any site, if they are stored in the same folder).
bg: Натиснете тук, за да разгледате методите за отдалечено съхранение за всички съществуващи комплекти за архивиране (от всеки сайт, ако се съхраняват в същата папка).

en: Press here to run a manual backup.
bg: Натиснете тук, за да стартирате ръчно архивиране.

en: Press here to save your settings.
bg: Натиснете тук, за да запазите настройките си.

en: Press here to start!
bg: Натиснете тук, за да започнете!

en: Press the buttons... UpdraftClone does the work.
bg: Натиснете бутоните... Въртете в клетвите си.

en: Press this button to take a tour of the plugin.
bg: Натиснете този бутон, за да направите обиколка на плъгина.

en: Proceed with update
bg: Продължете с актуализацията

en: Processed plugin:
bg: Обработен плъгин:

en: Processing
bg: Обработка

en: Processing files - please wait...
bg: Обработка на файловете - моля изчакайте...

en: Processing table (%s)
bg: Таблица за обработка (%s)

en: Processing...
bg: Обработка...

en: Project ID
bg: Проект ID

en: Protocol (SSL or not)
bg: Протокол (SSL или не)

en: Provides expert help and support from the developers whenever you need it.
bg: Предоставя експертна помощ и поддръжка от разработчиците, когато имате нужда от нея.

en: Pruning old backup sets
bg: Резитба стари комплекти за архивиране

en: Public key was sent to:
bg: Публичен ключ е изпратен на:

en: Quota:
bg: Квота:

en: RSA fingerprint
bg: RSA пръстов отпечатък

en: RSS link
bg: RSS

en: Rackspace Cloud Files, enhanced
bg: Подобрени файлове с облак rackspace

en: Rackspace Storage Region
bg: Област за съхранение на rackspace

en: Raw backup history
bg: Необработена хронология на архивирането

en: Read FAQs here.
bg: Прочетете често задавани въпроси тук.

en: Read more
bg: Прочети повече

en: Read more about %s here.
bg: Прочетете повече за %s тук.

en: Read more about Easy Updates Manager
bg: Прочетете повече за лесните актуализации мениджър

en: Read more about bucket locations
bg: Прочетете повече за местоположенията на кофите

en: Read more about how this works...
bg: Прочетете повече за това как работи това...

en: Read more about it here.
bg: Прочетете повече за това тук.

en: Read more about server-side encryption
bg: Прочетете повече за шифроването от страна на сървъра

en: Read more about storage classes
bg: Прочетете повече за класовете за съхранение

en: Read more...
bg: Прочетете повече...

en: Read the %s FAQs here.
bg: Прочетете често задаваните въпроси за %s тук.

en: Read this article to see step-by-step how it's done.
bg: Прочетете тази статия, за да видите стъпка по стъпка как се прави.

en: Read this page for a guide to possible causes and how to fix it.
bg: Прочетете тази страница за ръководство за възможните причини и как да го поправите.

en: Receive a backup from a remote site
bg: Получаване на резервно копие от отдалечен сайт

en: Receiving site data
bg: Получаване на данни за сайта

en: Recently started backup job id: %s
bg: Последно започна иД на заданието за архивиране: %s

en: Recommended: optimize your database with WP-Optimize.
bg: Препоръчва се: оптимизирайте базата си данни с WP-Optimize.

en: Refresh connection
bg: Обновяване на връзката

en: Refresh current status
bg: Обновяване на текущото състояние

en: Region
bg: Регион

en: Region: %s
bg: Регион: %s

en: Registration successful.
bg: Регистрацията е успешна.

en: Reliable
bg: Надеждни

en: Remember this choice for next time (you will still have the chance to change it)
bg: Запомни този избор за следващия път (все още ще имаш възможността да го промениш)

en: Remote Storage Options
bg: Опции за отдалечено съхранение

en: Remote files deleted:
bg: Отдалечени файлове изтрити:

en: Remote path
bg: Отдалечен път

en: Remote storage
bg: Отдалечено съхранение

en: Remote storage authentication
bg: Удостоверяване за отдалечено съхранение

en: Remote storage method and instance id are required for authentication.
bg: Метод за отдалечено съхранение и идентификатор на екземпляр са необходими за удостоверяване.

en: Remote storage: %s
bg: Отдалечено хранилище: %s

en: Remove
bg: Премахни

en: Remove old directories
bg: Премахване на стари директории

en: Replace with
bg: Замяна с

en: Reporting
bg: Репортаж

en: Requested character set (%s) is not present - changing to %s.
bg: Заявеният набор от знаци (%s) не е наличен - промяна в %s.

en: Requested table character set (%s) is not present - changing to %s.
bg: Исканият набор от знаци на таблицата (%s) липсва - промяна в %s.

en: Requested table collation (%1$s) is not present - changing to %2$s. | Requested table collations (%1$s) are not present - changing to %2$s.
bg[0]: Исканото сравнение на таблицата (%1$s) не е налично - промяна на %2$s.
bg[1]: Заявените сравнения на таблици (%1$s) не са налични - промяна на %2$s.

en: Requested table engine (%s) is not present - changing to MyISAM.
bg: Исканият двигател на таблица (%s) не е наличен - преминаване към MyISAM.

en: Requesting start of backup...
bg: Искам да започна подкрепление...

en: Require password again after
bg: Изисквай парола отново след

en: Required information for restoring this backup was not given (%s)
bg: Необходимата информация за възстановяване на този архив не е дадена (%s)

en: Rescan local folder for new backup sets
bg: Преименувай локалната папка за нови комплекти за архивиране

en: Rescan remote storage
bg: Повторно сканиране на отдалечено хранилище

en: Rescanning (looking for backups that you have uploaded manually into the internal backup store)...
bg: Повторно сканиране (търсене на архиви, които сте качили ръчно във вътрешния архивен магазин)...

en: Rescanning remote and local storage for backup sets...
bg: Повторно сканиране на отдалечено и локално хранилище за резервни комплекти...

en: Reset tour
bg: Връщане в начално състояние

en: Resetting...
bg: Възстановяване...

en: Restoration progress:
bg: Напредък на възстановяването:

en: Restore
bg: Възстановяване

en: Restore an existing backup set onto this site
bg: Възстановяване на съществуващ архивен набор в този сайт

en: Restore backup
bg: Възстановяване на архив

en: Restore error:
bg: Грешка при възстановяване:

en: Restore files from
bg: Възстановяване на файлове от

en: Restore location does not exist on the filesystem for:
bg: Местоположението на възстановяване не съществува във файловата система за:

en: Restore location found for:
bg: Местоположение за възстановяване, намерено за:

en: Restoring %s1 files out of %s2
bg: Възстановяване на %s1 файлове от %s2

en: Restoring table: %s
bg: Възстановяване на таблица: %s

en: Restoring the database (on a large site this can take a long time - if it times out (which can happen if your web hosting company has configured your hosting to limit resources) then you should use a different method, such as phpMyAdmin)...
bg: Възстановяване на базата данни (на голям сайт това може да отнеме много време - ако това време (което може да се случи, ако уеб хостинг компания е конфигурирала хостинга ви да ограничава ресурсите), тогава трябва да използвате друг метод, като phpMyAdmin)...

en: Restoring will replace this site's themes, plugins, uploads, database and/or other content directories (according to what is contained in the backup set, and your selection).
bg: Възстановяването ще замени темите, плъгините, качването, базата данни и/или други директории на съдържанието (според съдържанието, което се съдържа в архивния набор и избора ви).

en: Resuming partial uploads is supported for SFTP, but not for SCP. Thus, if using SCP then you will need to ensure that your webserver allows PHP processes to run long enough to upload your largest backup file.
bg: Възвръщане на частични качвания се поддържа за SFTP, но не и за SCP. По този начин, ако използвате SCP, тогава ще трябва да се уверите, че вашият уеб сървър позволява на PHP процесите да работят достатъчно дълго, за да качите най-големия си архивен файл.

en: Retain this many scheduled database backups
bg: Запазете тези много планирани резервни копия на базата данни

en: Retain this many scheduled file backups
bg: Запазете тези много планирани архивирания на файлове

en: Retrieving (if necessary) and preparing backup files...
bg: Извличане (ако е необходимо) и подготовка на архивни файлове...

en: Return to UpdraftPlus Configuration
bg: Връщане към конфигурацията на UpdraftPlus

en: Return to UpdraftPlus configuration
bg: Връщане към конфигурацията на UpdraftPlus

en: Review UpdraftPlus
bg: Преглед на UpdraftPlus

en: Rows examined:
bg: Проверени редове:

en: Rows per batch
bg: Редове на партида

en: Run this command to see the log file for this restoration (needed for any support requests).
bg: Изпълнете тази команда, за да видите регистрационния файл за това възстановяване (необходим за всички заявки за поддръжка).

en: Runs on capacity from a leading cloud computing provider.
bg: Работи на производителност от водещ доставчик на изчислителни облаци.

en: S3 (Compatible)
bg: S3 (съвместим)

en: S3 bucket
bg: S3 кофа

en: S3 storage region
bg: S3 област за съхранение

en: SCP/SFTP host setting
bg: SCP/SFTP хост настройка

en: SCP/SFTP password/key
bg: SCP/SFTP парола/ключ

en: SCP/SFTP user setting
bg: SCP/SFTP потребителска настройка

en: SQL update commands run:
bg: SQL актуализация команди:

en: Save
bg: Запази

en: Save Changes
bg: Запис на промените

en: Save time
bg: Спестете време

en: Saving...
bg: Запазване...

en: Search
bg: Търсене

en: Search / replace database
bg: Търсене / заместване на база данни

en: Search and replace site location in the database (migrate)
bg: Търсене и заместване на местоположение на сайта в базата данни (мигриране)

en: Search and replacing table:
bg: Търсене и заместване на таблица:

en: Search for
bg: Търсене за

en: Secret Key: %s
bg: Таен ключ: %s

en: Secure
bg: Сигурен

en: Secure multisite installation, advanced reporting and much more.
bg: Защитено многостранно инсталиране, разширено докладване и много други.

en: See Google's guidelines on bucket naming by following this link.
bg: Вижте указанията на Google за именуване на кофа, като следвате тази връзка.

en: See Microsoft's guidelines on container naming by following this link.
bg: Вижте указанията на Microsoft за именуване на контейнери, като следвате тази връзка.

en: See this FAQ also.
bg: Вижте и този ЧЗВ.

en: Select 'Web Application' as the application type.
bg: Изберете "Уеб приложение" като тип приложение.

en: Select Files
bg: Избиране на файл

en: Select a file to view information about it
bg: Изберете файл, за да видите информация за него

en: Select a file/folder which you would like to exclude
bg: Изберете файл/папка, който искате да изключите

en: Select a way to exclude files or directories from the backup
bg: Изберете начин за изключване на файлове или директории от архива

en: Select all
bg: Избиране на всички

en: Select all backups
bg: Изберете всички резервни копия

en: Select the remote storage destinations you want to upload this backup set to
bg: Изберете отдалечените дестинации за съхранение, за които искате да качите този архивен

en: Select what you want to backup
bg: Изберете какво искате да архивирате

en: Selected media has been deleted successfully.
bg: Избраният носител е изтрит успешно.

en: Self-hosted dashboard
bg: Самостоятелно хоства табло

en: Send
bg: Изпрати

en: Send a backup to another site
bg: Изпращане на резервно копие на друг сайт

en: Send a report only when there are warnings/errors
bg: Изпращане на отчет само когато има предупреждения/грешки

en: Send this backup to remote storage
bg: Изпращане на този архив в отдалечено хранилище

en: Send to site:
bg: Изпрати в сайта:

en: Sending Your Backup To Remote Storage
bg: Изпращане на резервно копие на отдалечено хранилище

en: Sending files to remote site
bg: Изпращане на файлове до отдалечен сайт

en: Server-side encryption
bg: Шифроване от страна на сървъра

en: Service unavailable.
bg: Услугата не е достъпна.

en: Set exact times to create or delete backups.
bg: Задайте точното време, за да създавате или изтривате архиви.

en: Settings
bg: Настройки

en: Show all backups...
bg: Показване на всички резервни копия ...

en: Show expert settings
bg: Показване на експертните настройки

en: Show more backups...
bg: Покажи още резервни копия ...

en: Show raw backup and file list
bg: Показвай необработените архивни копия и списъка с файлове

en: Show the options
bg: Показване на разширените опции

en: Sign up
bg: Регистрация

en: Singapore
bg: Сингапур

en: Site
bg: Саит

en: Site data has been deployed
bg: Данните за сайта са внедрени

en: Site data received
bg: Получени данни за сайта

en: Site home:
bg: Начална страница:

en: Site information
bg: Информация за сайта

en: Site information:
bg: Информация за сайта:

en: Site key
bg: Ключ за сайта

en: Site size
bg: Размер на сайта

en: Size: %s MB
bg: Размер: %s МБ

en: Skip this step
bg: Пропусни тази стъпка

en: Skipped tables:
bg: Пропуснати таблици:

en: Skipping restoration of WordPress core when importing a single site into a multisite installation. If you had anything necessary in your WordPress directory then you will need to re-add it manually from the zip file.
bg: Пропускане на възстановяването на WordPress ядрото при импортиране на един сайт в многостранна инсталация. Ако сте имали нещо необходимо в wordPress директорията си, тогава ще трябва да го добавите отново ръчно от zip файла.

en: Skipping table %s: already restored on a prior run; next table to restore: %s
bg: Пропускаща таблица %s: вече е възстановена при по-предходно изпълнение; следваща таблица за възстановяване: %s

en: Skipping table %s: user has chosen not to restore this table
bg: Пропускане на таблица %s: потребителят е избрал да не възстановява тази таблица

en: Skipping: this archive was already restored.
bg: Прескачане: този архив вече е възстановен.

en: So, to get the key for the remote site, open the 'Migrate Site' window on that site, and go to that section.
bg: Така че, за да получите ключа за отдалечения сайт, отворете прозореца "Мигриране на сайта" на този сайт и отидете на този раздел.

en: Some backup plugins can't restore a backup, so Premium allows you to restore backups from other plugins.
bg: Някои резервни плъгини не могат да възстановят резервно копие, така че Premium ви позволява да възстановите архиви от други плъгини.

en: Some files are still downloading or being processed - please wait.
bg: Някои файлове все още се изтеглят или обработват - моля изчакайте.

en: Some servers advertise encrypted FTP as available, but then time-out (after a long time) when you attempt to use it. If you find this happening, then go into the "Expert Options" (below) and turn off SSL there.
bg: Някои сървъри рекламират шифрован FTP като наличен, но след това времето за изчакване (след дълго време), когато се опитвате да го използвате. Ако откриете, че това се случва, отидете в "Експертни опции" (по-долу) и изключете SSL там.

en: Sophisticated reporting and emailing capabilities.
bg: Усъвършенствани възможности за отчитане и изпращане на имейли.

en: South Carolina
bg: Южна Каролина

en: South-east Asia
bg: Югоизточна Азия

en: South-east Australia
bg: Югоизточна Австралия

en: Split archives every:
bg: Разделен архив на всеки:

en: Split line to avoid exceeding maximum packet size
bg: Разделяне на линия, за да се избегне превишаване на максималния размер на пакета

en: Standard
bg: Стандарт

en: Standard (infrequent access)
bg: Стандарт (рядък достъп)

en: Start %s Subscription
bg: Стартиране на абонамент %s

en: Start %s Trial
bg: Стартиране на пробен период %s

en: Start Subscription
bg: Стартиране на абонамент

en: Start Trial
bg: Започнете пробен период

en: Start a %s UpdraftVault Subscription
bg: Стартиране на %s UpdraftVault абонамент

en: Start backup
bg: Стартиране на архивиране

en: Start time
bg: Начален час

en: Starting automatic backup...
bg: Стартиране на автоматично архивиране...

en: Storage class
bg: Клас на съхранение

en: Store at
bg: Съхранявайте на

en: Subscriptions can be cancelled at any time.
bg: Абонаментите могат да бъдат анулирани по всяко време.

en: Success
bg: Успешно

en: Success:
bg: Готово:

en: Success: we successfully logged in, and confirmed our ability to create a file in the given directory (login type:
bg: Успех: успешно се регистрирахме и потвърдихме способността си да създадем файл в дадена директория (тип вход:

en: Sufficient information about the in-progress restoration operation could not be found.
bg: Не можа да бъде намерена достатъчно информация за операцията за възстановяване в процес.

en: Summer sale - 20% off UpdraftPlus Premium until July 31st
bg: Лятна разпродажба - 20% отстъпка За Премиум UpdraftPlus Premium до 31 юли

en: Super-charge and secure your WordPress site with our other top plugins:
bg: Супер зареждане и защита на вашия WordPress сайт с нашите други топ плъгини:

en: Support
bg: Поддръжка

en: Support URL
bg: URL адрес за поддръжка

en: Supported backup plugins: %s
bg: Поддържани приставки за архивиране: %s

en: Sydney
bg: Сидни

en: Sydney (SYD)
bg: Сидни (СИД)

en: Table prefix
bg: Префикс на таблица

en: Table prefix has changed: changing %s table field(s) accordingly:
bg: Префиксът на таблицата е променен: съответно променя полето (полетата на %s) таблица:

en: Tables examined:
bg: Разгледани таблици:

en: Taiwan
bg: Тайван

en: Take Tour
bg: Направете обиколка

en: Take a new backup
bg: Вземете ново архивно копие

en: Take an incremental backup
bg: Вземете постъпково резервно копие

en: Takes just the time needed to create a backup and send it.
bg: Отнема само времето, необходимо за създаване на резервно копие и изпращането му.

en: Tell me more
bg: Разкажи ми повече

en: Tell me more about incremental backups
bg: Кажете ми повече за допълнителните резервни копия

en: Temporary clones of WordPress subdomain multisite installations are not yet supported. See our documentation on how to carry out a normal migration here
bg: Временни клонинги на поддомейн на WordPress многостранни инсталации все още не се поддържат. Вижте нашата документация за това как да се извърши нормална миграция тук

en: Tenant
bg: Наемател

en: Test %s Settings
bg: Тест на %s Настройки

en: Test connection...
bg: Тест на връзката...

en: Testing %s Settings...
bg: Тестване на настройките на %s...

en: Testing connection...
bg: Тестване на връзка...

en: Testing...
bg: Тестване...

en: Thank you for installing UpdraftPlus!
bg: Благодаря ви за инсталирането UpdraftPlus!

en: Thank you for taking the tour.
bg: Благодаря, че преминахте обиколката.

en: Thank you for taking the tour. You are now all set to use UpdraftPlus!
bg: Благодаря, че сте на турне. Сега сте готови да използвате UpdraftPlus!

en: That you are attempting to upload a zip file previously created by UpdraftPlus.
bg: Че се опитвате да качите zip файл, създаден преди това от UpdraftPlus.

en: The %s authentication could not go ahead, because something else on your site is breaking it. Try disabling your other plugins and switching to a default theme. (Specifically, you are looking for the component that sends output (most likely PHP warnings/errors) before the page begins. Turning off any debugging settings may also help).
bg: Удостоверяването на %s не може да продължи, защото нещо друго на вашия сайт го нарушава. Опитайте да деактивирате другите си плъгини и да преминете към тема по подразбиране. (По-конкретно търсите компонента, който изпраща изхода (най-вероятно PHP предупреждения/грешки) преди началото на страницата. Изключването на всички настройки за отстраняване на грешки също може да помогне).

en: The %s connection timed out; if you entered the server correctly, then this is usually caused by a firewall blocking the connection - you should check with your web hosting company.
bg: Времето за връзка %s изтече; ако сте въвели сървъра правилно, то това обикновено се дължи на защитна стена, блокираща връзката - трябва да проверите с вашата уеб хостинг компания.

en: The %s object was not found
bg: Не е открит %s обект

en: The 'Backup Now' button is disabled as your backup directory is not writable (go to the 'Settings' tab and find the relevant option).
bg: Бутонът "Архивиране сега" е деактивиран, тъй като директорията ви за архивиране не е записваема (отидете в раздела "Настройки" и намерете съответната опция).

en: The AWS access key looks to be wrong (valid %s access keys begin with "AK")
bg: Ключът за достъп AWS изглежда грешен (валидните %s клавиши за достъп започват с "AK")

en: The Database connection has been closed and cannot be reopened.
bg: Връзката с базата данни е затворена и не може да бъде отворена отново.

en: The PHP setup on this webserver allows only %s seconds for PHP to run, and does not allow this limit to be raised. If you have a lot of data to import, and if the restore operation times out, then you will need to ask your web hosting company for ways to raise this limit (or attempt the restoration piece-by-piece).
bg: Настройката на PHP на този уеб сървър позволява само %s секунди за PHP да се изпълни и не позволява това ограничение да се повиши. Ако имате много данни за импортиране и ако операцията по възстановяване изтекла, тогава ще трябва да попитате вашата уеб хостинг компания за начини да повишите това ограничение (или да опитате възстановяването на части).

en: The UpdraftPlus Migrator modifies the restoration operation appropriately, to fit the backup data to the new site.
bg: UpdraftPlus Migrator променя операцията по възстановяване по подходящ начин, за да се поберат резервните данни към новия сайт.

en: The UpdraftPlus directory in wp-content/plugins has white-space in it; WordPress does not like this. You should rename the directory to wp-content/plugins/updraftplus to fix this problem.
bg: Директорията UpdraftPlus в wp-съдържание / плъгини има място в него; WordPress не харесва това. Трябва да преименувате директорията на WP-съдържание / плъгини / updraftplus, за да решите този проблем.

en: The UpdraftPlus module for this file access method (%s) does not support listing files
bg: Модулът UpdraftPlus за този метод за достъп до файлове (%s) не поддържа списък на файлове

en: The WordPress content folder (wp-content) was not found in this zip file.
bg: Папката със съдържание на WordPress (wp-съдържание) не е намерена в този zip файл.

en: The above directories are everything, except for WordPress core itself which you can download afresh from WordPress.org.
bg: Горните директории са всичко, с изключение на самото ядро на WordPress, което можете да изтеглите отново от WordPress.org.

en: The above files comprise everything in a WordPress installation.
bg: Горните файлове съдържат всичко в wordPress инсталация.

en: The admin password has been changed.
bg: Администраторската парола е променена.

en: The admin password has now been removed.
bg: Паролата на администратора вече е премахната.

en: The amount of memory (RAM) allowed for PHP is very low (%s Mb) - you should increase it to avoid failures due to insufficient memory (consult your web hosting company for more help)
bg: Размерът на паметта(RAM) разрешен за PHP е много малък (%s Mb) - трябва да я увеличите, за да избегнете грешки поради недостатъчна памет (консултирайте се с уеб хостинг компанията за повече помощ)

en: The amount of time allowed for WordPress plugins to run is very low (%s seconds) - you should increase it to avoid backup failures due to time-outs (consult your web hosting company for more help - it is the max_execution_time PHP setting; the recommended value is %s seconds or more)
bg: Времето, позволено за WordPress плъгини, които да се изпълняват, е много ниско (%s секунди) - трябва да го увеличите, за да се избегнат грешки в архивирането поради времето за изчакване (консултирайте се с уеб хостинг компанията за повече помощ - това е настройката на max_execution_time PHP; препоръчителната стойност е %s секунди или повече)

en: The attempt to send the backup via email failed (probably the backup was too large for this method)
bg: Опитът за изпращане на архивиране по имейл е неуспешен (вероятно архивирането е твърде голям за този метод)

en: The attempt to undo the double-compression failed.
bg: Опитът за отмяна на двойното компресиране е неуспешен.

en: The attempt to undo the double-compression succeeded.
bg: Опитът за отмяна на двойното компресиране е успешен.

en: The authentication failed for '%s'.
bg: Удостоверяването не е успешно за "%s".

en: The available memory on the server.
bg: Наличната памет на сървъра.

en: The backup apparently succeeded (with warnings) and is now complete
bg: Архивирането очевидно е успешно (с предупреждения) и сега е пълно

en: The backup apparently succeeded and is now complete
bg: Архивирането очевидно е успешно и сега е завършено

en: The backup archive files have been processed, but with some errors. You will need to cancel and correct any problems before retrying.
bg: Архивните архивни файлове са обработени, но с някои грешки. Преди да опитате отново, трябва да отмените и коригирате всички проблеми.

en: The backup archive files have been processed, but with some warnings. If all is well, then now press Restore again to proceed. Otherwise, cancel and correct any problems first.
bg: Архивните архивни файлове са обработени, но с някои предупреждения. Ако всичко е наред, сега натиснете възстановяване отново, за да продължите. В противен случай, отмени и коригирайте първо всички проблеми.

en: The backup archive files have been processed, but with some warnings. If all is well, then press Restore to proceed. Otherwise, cancel and correct any problems first.
bg: Архивираните архивни файлове са обработени, но с някои предупреждения. Ако всичко е наред, натиснете "Възстановяване", за да продължите. В противен случай, отмени и коригирайте първо всички проблеми.

en: The backup archive files have been successfully processed. Now press Restore again to proceed.
bg: Архивните файлове на архива са обработени успешно. Сега натиснете възстановяване отново, за да продължите.

en: The backup archive files have been successfully processed. Now press Restore to proceed.
bg: Архивните файлове на архива са обработени успешно. Сега натиснете Възстановяване, за да продължите.

en: The backup archive for this file could not be found. The remote storage method in use (%s) does not allow us to retrieve files. To perform any restoration using UpdraftPlus, you will need to obtain a copy of this file and place it inside UpdraftPlus's working folder
bg: Архивът за този файл не може да бъде намерен. Използваният метод за отдалечено съхранение (%s) не ни позволява да извличаме файлове. За да извършите всяко възстановяване с помощта на UpdraftPlus, ще трябва да получите копие на този файл и да го поставите в работната папка на UpdraftPlus

en: The backup attempt has finished, apparently unsuccessfully
bg: Опитът за архивиране е завършен, очевидно безуспешно

en: The backup directory is not writable (or disk space is full) - the database backup is expected to shortly fail.
bg: Архивната директория не е записваема (или дисково пространство е пълно) - архивиране на базата данни се очаква да скоро неуспешно.

en: The backup has finished running
bg: Архивирането завърши изпълнението

en: The backup has not finished; a resumption is scheduled
bg: Архивирането не е завършено; е планирано възобновяване на

en: The backup is being aborted for a repeated failure to progress.
bg: Архивирането е прекратено поради повтарящ се неуспех.

en: The backup records do not contain information about the proper size of this file.
bg: Архивните записи не съдържат информация за правилния размер на този файл.

en: The backup was aborted
bg: Архивирането е прекратено

en: The backup was aborted by the user
bg: Архивирането е прекратено от потребителя

en: The claim and installation was successful. You can now use your purchase!
bg: Заявката и инсталацията бяха успешни. Вече можете да използвате покупката си!

en: The client has been deleted from the Google Drive API console. Please create a new Google Drive project and reconnect with UpdraftPlus.
bg: Клиентът е изтрит от конзолата за api на Google Диск. Моля, създайте нов проект в Google Диск и отново се свържете с UpdraftPlus.

en: The clone has been provisioned, and its data has been sent to it. Once the clone has finished deploying it, you will receive an email.
bg: Клонингът е бил осигурен и неговите данни са изпратени до него. След като клонингът приключи с внедряването му, ще получите имейл.

en: The communication with %s was encrypted.
bg: Комуникацията с %s е шифрована.

en: The communication with %s was not encrypted.
bg: Комуникацията с %s не е шифрована.

en: The creation of your data for creating the clone should now begin.
bg: Създаването на вашите данни за създаване на клонинга трябва да започне.

en: The database backup appears to have failed
bg: Изглежда архивът на базата данни е неуспешен

en: The database backup uses MySQL features not available in the old MySQL version (%s) that this site is running on.
bg: Архивирането на базата данни използва функциите на MySQL, които не са налични в старата версия на MySQL (%s), на която се изпълнява този сайт.

en: The database file appears to have been compressed twice - probably the website you downloaded it from had a mis-configured webserver.
bg: Файлът на базата данни изглежда е компресиран два пъти - вероятно сайтът, който сте го изтеглили, е конфигуриран погрешно уеб сървър.

en: The database is too small to be a valid WordPress database (size: %s Kb).
bg: Базата данни е твърде малка, за да бъде валидна база данни на WordPress (размер: %s Кб).

en: The database server that this WordPress site is running on doesn't support the character set (%s) which you are trying to import. | The database server that this WordPress site is running on doesn't support the character sets (%s) which you are trying to import.
bg[0]: Сървърът за база данни, на който работи този сайт на WordPress, не поддържа набора от знаци (%s), който се опитвате да импортирате.
bg[1]: Сървърът за база данни, на който работи този сайт на WordPress, не поддържа наборите от знаци (%s), които се опитвате да импортирате.

en: The database server that this WordPress site is running on doesn't support the collation (%s) used in the database which you are trying to import. | The database server that this WordPress site is running on doesn't support multiple collations (%s) used in the database which you are trying to import.
bg[0]: Сървърът за база данни, на който работи този сайт на WordPress, не поддържа сравнението (%s), използвано в базата данни, която се опитвате да импортирате.
bg[1]: Сървърът за база данни, на който работи този сайт на WordPress, не поддържа множество сравнения (%s), използвани в базата данни, която се опитвате да импортирате.

en: The decryption key used:
bg: Използваният ключ за декриптиране:

en: The directory does not exist
bg: Директорията не съществува

en: The directory does not exist, and the attempt to create it failed
bg: Директорията не съществува и опитът за създаване на нея е неуспешен

en: The entered key does not belong to a remote site (it belongs to this one).
bg: Въведеният ключ не принадлежи на отдалечен сайт (той принадлежи на този).

en: The entered key was corrupt - please try again.
bg: Въведеният ключ е повреден - опитайте отново.

en: The entered key was the wrong length - please try again.
bg: Въведеният ключ е с грешна дължина - опитайте отново.

en: The error reported by %s was:
bg: Грешката, отчетена от %s, е:

en: The exclusion rule which you are trying to add already exists
bg: Правилото за изключване, което се опитвате да добавите, вече съществува

en: The file %s has a "byte order mark" (BOM) at its beginning. | The files %s have a "byte order mark" (BOM) at their beginning.
bg[0]: Файлът %s има "байт за ред" (BOM) в началото си.
bg[1]: Файловете %s имат "байт за ред" (КИ) в началото си.

en: The file failed to upload. Please check the following:
bg: Файлът не успя да качи. Моля, проверете следното:

en: The file may no longer exist or you may not have permission to delete.
bg: Файлът може вече да не съществува или да нямате разрешение за изтриване.

en: The file was uploaded.
bg: Файлът е качен.

en: The folder exists, but your webserver does not have permission to write to it.
bg: Папката съществува, но вашият уеб сървър няма разрешение да я пише.

en: The folder was created, but we had to change its file permissions to 777 (world-writable) to be able to write to it. You should check with your hosting provider that this will not cause any problems
bg: Папката е създадена, но трябваше да променим разрешенията си за файлове на 777 (с възможност за world-write), за да може да пише в нея. Трябва да проверите при вашия хостинг доставчик, че това няма да доведе до никакви проблеми

en: The following entity cannot be restored automatically: "%s".
bg: Следният обект не може да бъде възстановен автоматично: "%s".

en: The given file was not found, or could not be read.
bg: Файлът не е намерен или не може да бъде прочетен.

en: The given value for the '%s' option is not valid
bg: Дадената стойност за опцията '%s' е невалидна

en: The higher the value, the more server resources are required to create the archive.
bg: Колкото по-висока е стойността, толкова повече сървърни ресурси са необходими за създаването на архива.

en: The installed version of UpdraftPlus Backup/Restore has not been tested on your version of WordPress (%s).
bg: Инсталираната версия на UpdraftPlus backup/Restore не е тествана на вашата версия на WordPress (%s).

en: The key provided was not in a valid format, or was corrupt.
bg: Предоставеният ключ не е във валиден формат или е повреден.

en: The key referred to was unknown.
bg: Ключът, към който е споменат, е неизвестен.

en: The key was successfully added.
bg: Ключът е добавен успешно.

en: The location of this directory is set in the expert settings, in the Settings tab.
bg: Местоположението на тази директория е зададено в експертните настройки в раздела Настройки.

en: The log file could not be read.
bg: Регистрационният файл не можа да бъде прочетен.

en: The log file has been attached to this email.
bg: Регистрационният файл е прикачен към този имейл.

en: The new user's RackSpace console password is (this will not be shown again):
bg: Паролата на новата конзола RackSpace на потребителя е (това няма да се показва отново):

en: The original filesystem location for some of the following items was not found. Please select where you want these backups to be restored to.
bg: Не е намерено първоначалното местоположение на файловата система за някои от следните елементи. Изберете къде искате да бъдат възстановени тези архивни копия.

en: The preparation of the clone data has been aborted.
bg: Подготовката на данните за клонинга е прекратена.

en: The request to the filesystem to create the directory failed.
bg: Искането за създаване на директорията е неуспешно.

en: The required %s PHP module is not installed - ask your web hosting company to enable it
bg: Необходимият PHP модул %s не е инсталиран - попитайте вашата уеб хостинг компания, за да го разреши

en: The required %s PHP module is not installed - ask your web hosting company to enable it.
bg: Необходимият php модул %s не е инсталиран - попитайте вашата уеб хостинг компания, за да го разреши.

en: The restore operation has begun (%s). Do not close this page until it reports itself as having finished.
bg: Операцията по възстановяване е започнала (%s). Не затваряйте тази страница, докато не се отчита като завършена.

en: The restore operation has begun. Do not close your browser until it reports itself as having finished.
bg: Операцията по възстановяване започна. Не затваряйте браузъра си, докато не се съобщава като завършен.

en: The scheduler is disabled in your WordPress install, via the DISABLE_WP_CRON setting. No backups can run (even &quot;Backup Now&quot;) unless either you have set up a facility to call the scheduler manually, or until it is enabled.
bg: Планировчикът е забранен в wordPress инсталацията чрез настройката за DISABLE_WP_CRON. Не може да се стартират бекъпи (дори &quot;Архивиране сега&quot;), освен ако сте настроили устройство, което да се обади ръчно на диспечера, или докато не бъде активиран.

en: The sending of the site data has begun. So far %s data archives totalling %s have been received
bg: Изпращането на данните за сайта е започнало. Досега %s архивите с данни, сумирани %s, са получени

en: The server's RSA key %s fingerprint: %s.
bg: RSA ключа на сървъра %s отпечатък: %s.

en: The setting %s is turned on in your PHP settings. It is deprecated, causes encryption to malfunction, and should be turned off.
bg: Настройката %s е включена в настройките на PHP. Той е отхвърлен, причинява шифроване на неизправност и трябва да бъде изключен.

en: The site URL you are sending to (%s) looks like a local development website. If you are sending from an external network, it is likely that a firewall will be blocking this.
bg: URL адресът на сайта, на който изпращате (%s), изглежда като уеб сайт за местно развитие. Ако изпращате от външна мрежа, вероятно защитната стена ще блокира това.

en: The site data has all been received, and its import has begun.
bg: Данните за сайта са получени и импортирането му е започнало.

en: The site in this backup was running on a webserver with version %s of %s.
bg: Сайтът в този архив се изпълняваше на уеб сървър с версия %s на %s.

en: The time zone used is that from your WordPress settings, in Settings -> General.
bg: Използваната часова зона е тази от настройките на WordPress, в Настройки -> Общи.

en: The ultimately secure and convenient place to store your backups.
bg: Най-сигурна и удобна място за съхранение на вашите архиви.

[ctx: The user is being told the number of times an error has happened, e.g. An error (27) occurred]
en: An error (%s) occurred:
bg: Възникна грешка (%s):

en: The web server returned an error code (try again, or check your web server logs)
bg: Уеб сървърът е върнал код на грешка (опитайте отново или проверете регистрационните файлове на уеб сървъра)

en: The website address in the backup set (%s) is slightly different from that of the site now (%s). This is not expected to be a problem for restoring the site, as long as visits to the former address still reach the site.
bg: Адресът на уеб сайта в архивния набор (%s) е малко по-различен от този на сайта (%s). Това не се очаква да бъде проблем за възстановяване на сайта, стига посещенията на предишния адрес все още да стигнат до сайта.

en: The zip engine returned the message: %s.
bg: Машината за цип върна съобщението: %s.

en: Themes
bg: Теми

en: Then, these lower-powered access credentials can be used, instead of storing your administrative keys.
bg: След това тези идентификационни данни за достъп с по-ниска мощност може да се използва, вместо да се съхраняват вашите административни ключове.

en: Then, try out our "Migrator" add-on which can perform a direct site-to-site migration. After using it once, you'll have saved the purchase price compared to the time needed to copy a site by hand.
bg: След това опитайте нашата "Migrator" добавка, която може да изпълнява директна миграция сайт към сайт. След като го използвате веднъж, ще сте запазили цената на покупката в сравнение с времето, необходимо за копиране на даден сайт на ръка.

en: There are limits upon which path-names are valid. Spaces are not allowed.
bg: Има ограничения, за които са валидни имената на пътя. Интервалите не са позволени.

en: There are no UpdraftCentral dashboards that can currently control this site.
bg: Няма updraftCentral табла, които в момента могат да контролират този сайт.

en: There are no incremental backup restore points available.
bg: Няма налични постъпкови точки за възстановяване на резервни копия.

en: These tables only
bg: Тези таблици само

en: These will be used to create a new user and key pair with an IAM policy attached which will only allow it to access the indicated bucket.
bg: Те ще се използват за създаване на нова двойка потребители и ключове с IAM приложени правила, които ще му позволят достъп само до посочената група.

en: This WebDAV URL is generated by filling in the options below. If you do not know the details, then you will need to ask your WebDAV provider.
bg: Този WebDAV URL се генерира чрез попълване на опциите по-долу. Ако не знаете подробностите, ще трябва да попитате вашия доставчик на WebDAV.

en: This admin interface uses JavaScript heavily. You either need to activate it within your browser, or to use a JavaScript-capable browser.
bg: Този администраторски интерфейс използва JavaScript силно. Трябва или да го активирате в браузъра си, или да използвате браузър, който може да поддържа JavaScript.

en: This backup archive is %s MB in size - the attempt to send this via email is likely to fail (few email servers allow attachments of this size). If so, you should switch to using a different remote storage method.
bg: Този архив е %s МБ по размер - опитът за изпращане на този имейл е вероятно да се провали (няколко имейл сървъра позволяват прикачени файлове с такъв размер). Ако е така, трябва да превключите към използване на различен метод за отдалечено съхранение.

en: This backup does not exist in the backup history - restoration aborted. Timestamp:
bg: Това архивиране не съществува в хронологията на архивирането - възстановяването е прекратено. Клеймото:

en: This backup set contains incremental backups of your files; please select the time you wish to restore your files to
bg: Този архивен комплект съдържа допълнителни резервни копия на вашите файлове; изберете времето, което желаете да възстановите

en: This backup set is from a different site (%s) - this is not a restoration, but a migration. You need the Migrator add-on in order to make this work.
bg: Този архивен набор е от друг сайт (%s) - това не е възстановяване, а миграция. Трябва мигретор добавката, за да се получи това.

en: This backup set is of this site, but at the time of the backup you were using %s, whereas the site now uses %s.
bg: Този архивен набор е на този сайт, но по време на архивирането, който сте използвали %s, докато сайтът сега използва %s.

en: This backup set was not known by UpdraftPlus to be created by the current WordPress installation, but was either found in remote storage, or was sent from a remote site.
bg: Този архивен набор не е известен от UpdraftPlus да бъде създаден от текущата инсталация на WordPress, но е бил или намерен в отдалечено съхранение, или е изпратен от отдалечен сайт.

en: This backup was created by %s, and can be imported.
bg: Това архивиране е създадено от %s и може да бъде импортирано.

en: This button is disabled because your backup directory is not writable (see the settings).
bg: Този бутон е забранен, защото директорията за архивиране не е записваема (вижте настройките).

en: This button will delete all UpdraftPlus settings and progress information for in-progress backups (but not any of your existing backups from your cloud storage).
bg: Този бутон ще изтрие всички настройки на UpdraftPlus и информация за напредъка на архивите в момента (но не и някои от вашите съществуващи архиви от вашето място за съхранение в облака).

en: This can easily destroy your site; so, use it with care!
bg: Това може лесно да унищожи сайта ви; така че, да го използвате внимателно!

en: This connection appears to already have been made.
bg: Тази връзка изглежда вече е направена.

en: This current site
bg: Този текущ сайт

en: This database backup has the following WordPress tables excluded: %s
bg: Това архивиране на база данни е изключено от следните таблици на WordPress: %s

en: This database backup is missing core WordPress tables: %s
bg: Този архив на базата данни липсва ядрото на WordPress таблици: %s

en: This database needs to be deployed on MySQL version %s or later.
bg: Тази база данни трябва да бъде разположена в MySQL версия %s или по-нова версия.

en: This decryption key will be attempted:
bg: Този ключ за дешифриране ще бъде направен опит:

en: This does not look like a valid WordPress core backup - the file %s was missing.
bg: Това не изглежда като валиден архив на ядрото на WordPress - файлът %s липсва.

en: This feature is not compatible with %s
bg: Тази функция не е съвместима с %s

en: This feature requires %s version %s or later
bg: Този компонент изисква версия %s %s или по-нова версия

en: This file could not be uploaded
bg: Този файл не може да бъде качен

en: This file does not appear to be an UpdraftPlus backup archive (such files are .zip or .gz files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_(type).(zip|gz)).
bg: Този файл не изглежда да бъде Backup архив UpdraftPlus (такива файлове са .zip или .gz файлове, които имат име като: backup_(time)__(име на сайта) _(код)__(тип).( (напр. цип|gz)).

en: This file does not appear to be an UpdraftPlus encrypted database archive (such files are .gz.crypt files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_db.crypt.gz).
bg: Този файл не изглежда да бъде Архив на шифрована база данни updraftPlus (такива файлове са .gz.crypt файлове, които имат име като: backup_(time)_(име на сайта) _(код)__db.crypt.gz).

en: This functionality has been disabled by the site administrator.
bg: Тази функция е забранена от администратора на сайта.

en: This is a WordPress multi-site (a.k.a. network) installation.
bg: Това е WordPress мулти-сайт (a.k.a. мрежова) инсталация.

en: This is a count of the contents of your Updraft directory
bg: Това е преброяване на съдържанието на вашата директория в Updraft

en: This is needed if, and only if, your application key was a bucket-specific application key (not a master key)
bg: Това е необходимо, ако и само ако ключът за приложението е специфичен за вас ключ за приложение (а не главен ключ)

en: This is not an incremental backup
bg: Това не е постъпково архивиране

en: This is not your Azure login - see the instructions if needing more guidance.
bg: Това не е вашето влизане в Azure - вижте инструкциите, ако се нуждаете от повече насоки.

en: This is older than the server which you are now restoring onto (version %s).
bg: Това е по-старо от сървъра, на който се възстановява (версия %s).

en: This is significantly newer than the server which you are now restoring onto (version %s).
bg: Това е значително по-нова от сървъра, на който се възстановява (версия %s).

en: This is sometimes caused by a firewall - try turning off SSL in the expert settings, and testing again.
bg: Това понякога се дължи на защитна стена - опитайте да изключите SSL в експертните настройки и отново да тествате.

en: This is where UpdraftPlus will write the zip files it creates initially.  This directory must be writable by your web server. It is relative to your content directory (which by default is called wp-content).
bg: Това е мястото, където UpdraftPlus ще напише zip файловете, които създава първоначално.  Тази директория трябва да може да се записва от вашия уеб сървър. Тя е относителна спрямо директорията на съдържанието (която по подразбиране се нарича wp-съдържание).

en: This looks like a file created by UpdraftPlus, but this install does not know about this type of object: %s. Perhaps you need to install an add-on?
bg: Това изглежда като файл, създаден от UpdraftPlus, но тази инсталация не знае за този тип обект: %s. Може би трябва да инсталирате добавка?

en: This looks like a migration (the backup is from a site with a different address/URL, %s).
bg: Това изглежда като миграция (архивирането е от сайт с различен адрес/URL адрес, %s).

en: This makes time-outs much more likely. You are recommended to turn safe_mode off, or to restore only one entity at a time
bg: Това прави тайм аизпитва се много по-вероятно. Препоръчително е да изключите safe_mode или да възстановявате само един обект в даден момент

en: This most likely means that you share a webserver with a hacked website that has been used in previous attacks.
bg: Това най-вероятно означава, че споделяте уеб сървър с хакнат уеб сайт, който е бил използван при предишни атаки.

en: This multi-archive backup set appears to have the following archives missing: %s
bg: Изглежда, че този архивен набор за архивиране липсва следните архиви: %s

en: This option will cause tables stored in the MySQL database which do not belong to WordPress (identified by their lacking the configured WordPress prefix, %s) to also be backed up.
bg: Тази опция ще доведе до създаване на резервно копие на таблиците, съхранявани в MySQL базата данни, които не принадлежат на WordPress (идентифицирани от липсващия конфигуриран представка за WordPress, %s), също да бъдат архивирани.

en: This problem is caused by trying to restore a database on a very old MySQL version that is incompatible with the source database.
bg: Този проблем се дължи на опит за възстановяване на база данни на много стара MySQL версия, която е несъвместима с базата данни източник.

en: This remote storage method (%s) requires PHP %s or later.
bg: Този метод за отдалечено съхранение (%s) изисква PHP %s или по-нова версия.

en: This restoration will work if you still have an SSL certificate (i.e. can use https) to access the site. Otherwise, you will want to use %s to search/replace the site address so that the site can be visited without https.
bg: Това възстановяване ще работи, ако все още имате SSL сертификат (т.е. може да използва https) за достъп до сайта. В противен случай ще искате да използвате %s за търсене/заместване на адреса на сайта, така че сайтът да може да бъде посетен без https.

en: This restoration will work if you still have an SSL certificate (i.e. can use https) to access the site. Otherwise, you will want to use below search and replace to search/replace the site address so that the site can be visited without https.
bg: Това възстановяване ще работи, ако все още имате SSL сертификат (т.е. може да използва https) за достъп до сайта. В противен случай ще искате да използвате търсене по-долу и да замените за търсене/замяна на адреса на сайта, така че сайтът да може да бъде посетен без https.

en: This setting applies only when a new bucket is being created.
bg: Тази настройка се прилага само когато се създава новото такова.

en: This site has no backups to restore from yet.
bg: Този сайт няма архиви, които да се възстановяват от все още.

en: This site is <strong>connected</strong> to UpdraftPlus Vault.
bg: Този сайт е <strong>свързан с</strong> UpdraftPlus Vault.

en: This site uses a URL which is either non-HTTPS, or is localhost or 127.0.0.1 URL. As such, you must use the main %s %s App to authenticate with your account.
bg: Този сайт използва URL адрес, който не е HTTPS, или е localhost или 127.0.0.1 URL. Като такива трябва да използвате основното %s %s App за удостоверяване с вашия акаунт.

en: This storage method does not allow downloading
bg: Този метод за съхранение не позволява изтегляне

en: This version of UpdraftPlus does not know how to handle this type of foreign backup
bg: Тази версия на UpdraftPlus не знае как да се справи с този тип чуждестранен архив

en: This will also cause debugging output from all plugins to be shown upon this screen - please do not be surprised to see these.
bg: Това също ще доведе до отстраняване на грешки изход от всички плъгини, за да се покаже на този екран - моля не се изненадвайте, че тези.

en: This will delete all your UpdraftPlus settings - are you sure you want to do this?
bg: Това ще изтрие всички настройки на UpdraftPlus - наистина ли искате да направите това?

en: This will import data from:
bg: Това ще импортира данни от:

en: Tidy things up for clients and remove all adverts for our other products.
bg: Почиствайте нещата за клиенти и премахнете всички реклами за другите ни продукти.

en: Time now
bg: Време е

en: Time taken (seconds):
bg: Време (секунди):

en: Time taken:
bg: Време:

en: Timestamp
bg: Времеви отпечатъци

en: To access the UpdraftPlus settings, please enter your unlock password
bg: За достъп до настройките на UpdraftPlus, моля въведете паролата си за отключване

en: To add a site as a destination for sending to, enter that site's key below.
bg: За да добавите сайт като дестинация за изпращане, въведете ключа на този сайт по-долу.

en: To allow another site to send a backup to this site, create a key below. When you are shown the key, then press the 'Migrate' button on the other (sending) site, and copy-and-paste the key over there (in the 'Send a backup to another site' section).
bg: За да разрешите на друг сайт да изпрати архив на този сайт, създайте ключ по-долу. Когато се покаже клавиша, след това натиснете бутона "Мигриране" на другия (изпращане) сайт и копирайте и поставете ключа там (в раздела "Изпрати резервно копие на друг сайт").

en: To avoid server-wide risks, always backup to remote cloud storage. UpdraftPlus free includes Dropbox, Google Drive, Amazon S3, Rackspace and more.
bg: За да избегнете рисковете за целия сървър, винаги архивирайте отдалечено хранилище в облака. UpdraftPlus безплатно включва Dropbox, Google Диск, Amazon S3, Rackspace и др.

en: To be able to set a custom folder name, use UpdraftPlus Premium.
bg: За да можете да зададете персонализирано име на папка, използвайте UpdraftPlus Premium.

en: To benefit, use this discount code:
bg: За да се възползвате, използвайте този код за отстъпка:

en: To change any of the default settings of what is backed up, to configure scheduled backups, to send your backups to remote storage (recommended), and more, go to the settings tab.
bg: За да промените някоя от настройките по подразбиране на това, което се архивира, за да конфигурирате планирани архиви, да изпратите архивите си на отдалечено хранилище (препоръчително) и други, отидете в раздела "Настройки".

en: To complete your migration/clone, you should now log in to the remote site and restore the backup set.
bg: За да завършите мигрирането/клонинга, сега трябва да влезете в отдалечения сайт и да възстановите архивния набор.

en: To create a temporary clone you need credit in your account.
bg: За да създадете временен клон, ви е необходим кредит в профила си.

en: To create a temporary clone you need: 1) credit in your account and 2) to connect to your account, below.
bg: За да създадете временен клон, ви е необходим: 1) кредит в профила си и 2) за свързване към профила ви по-долу.

en: To de-authorize UpdraftPlus (all sites) from accessing your Google Drive, follow this link to your Google account settings.
bg: За да де-оторизиране UpdraftPlus (всички сайтове) да получите достъп до google диск, следвайте този линк към настройките на профила си в Google.

en: To fix the time at which a backup should take place,
bg: За да се определи времето, в което трябва да се извърши архивирането,

en: To fix this problem go here.
bg: За да решите този проблем, отидете тук.

en: To import a backup set, go to the "Existing backups" section in the "Backup/Restore" tab
bg: За да импортирате набор от архиви, отидете на раздела "Съществуващи архиви" в раздела "Архивиране/възстановяване"

en: To import an ordinary WordPress site into a multisite installation requires %s.
bg: За да импортирате обикновен WordPress сайт в многостранна инсталация, изисква %s.

en: To maintain your access to support, please renew.
bg: За да поддържате достъпа си до поддръжка, моля подновите.

en: To make a backup, just press the Backup Now button.
bg: За да направите резервно копие, просто натиснете бутона Архивиране сега.

en: To read FAQs/documentation about UpdraftClone, go here.
bg: За да прочетете често задавани въпроси/документация за UpdraftClone, отидете тук.

en: To regain access to updates (including future features and compatibility with future WordPress releases) and support, please renew.
bg: За да си възвърнете достъпа до актуализации (включително бъдещите функции и съвместимост с бъдещите версии на WordPress) и поддръжка, моля поднови.

en: To regain your access, please renew.
bg: За да си възвърнете достъпа, моля подновите.

en: To remove any block, please go here.
bg: За да премахнете всеки блок, моля, отидете тук.

en: To remove the block, please go here.
bg: За да премахнете блока, моля, отидете тук.

en: To retain your access, and maintain access to updates (including future features and compatibility with future WordPress releases) and support, please renew.
bg: За да запазите достъпа си и да поддържате достъп до актуализации (включително бъдещите функции и съвместимост с бъдещите версии на WordPress) и поддръжка, моля поднови.

en: To send to more than one address, separate each address with a comma.
bg: За да изпратите на повече от един адрес, отделете всеки адрес със запетая.

en: To use this backup, your database server needs to support the %s character set.
bg: За да използвате това архивиране, вашият сървър за база данни трябва да поддържа набора от знаци %s.

en: Tokyo
bg: Токио

en: Too many database errors have occurred - aborting
bg: Възникнаха твърде много грешки в базата данни - прекратяване на

en: Total (uncompressed) on-disk data:
bg: Общо (некомпресирани) данни на диска:

en: Total backup size:
bg: Общ размер на архива:

[ctx: Translators: %s is a bold tag.]
en: But to avoid server-wide threats backup regularly to remote cloud storage in %s settings %s
bg: Но за да се избягват системните заплахи за целия сървър, редовно се архивират отдалечените облачни устройства за съхранение в %s настройки %s

[ctx: Translators: UpdraftVault is a product name and should not be translated.]
en: To get started with UpdraftVault, select one of the options below:
bg: За да започнете с UpdraftVault, изберете една от опциите по-долу:

en: Trouble connecting? Try using an alternative method in the advanced security options.
bg: Проблеми с връзката? Опитайте да използвате алтернативен метод в разширените опции за защита.

en: Try UpdraftVault for 1 month for only $1!
bg: Опитайте UpdraftVault за 1 месец само за $1!

en: Try UpdraftVault!
bg: Опитайте UpdraftVault!

en: Try it - 1 month for $1!
bg: Опитайте - 1 месец за $ 1!

en: Trying...
bg: Опитва...

en: Type a file prefix
bg: Въведете префикс на файл

en: Type an extension like zip
bg: Въведете разширение като цип

en: URL for the site of your UpdraftCentral dashboard
bg: URL адрес за сайта на вашето updraftCentral табло

en: US (default)
bg: US (по подразбиране)

en: US East (Ohio)
bg: Сащ Изток (Охайо)

en: US Government West (restricted)
bg: Правителството на САЩ Запад (ограничено)

en: US West (N. California)
bg: Западен САЩ (Н. Калифорния)

en: US West (Oregon)
bg: Запад (Орегон)

en: US or UK Cloud
bg: Облакът в САЩ или Обединеното кралство

en: US or UK Rackspace Account
bg: Сащ или Uk Rackspace акаунт

en: US or UK-based Rackspace Account
bg: В САЩ или великобритания акаунт в Rackspace

en: Unable to activate %s successfully. Make sure that this %s is compatible with your remote WordPress version. WordPress version currently installed in your remote website is %s.
bg: %s не може да бъде активиран успешно. Уверете се, че този %s е съвместим с вашата отдалечена версия на WordPress. Версията на WordPress, инсталирана понастоящем в отдалечения ви уеб сайт, е %s.

en: Unable to connect to the filesystem
bg: Не може да се свърже с файловата система

en: Unable to download file. This could be caused by a timeout. It would be best to download the zip to your computer.
bg: Файлът не може да бъде изтеглен. Това може да е причинено от изчакване. Най-добре би било да изтеглите ципа на компютъра си.

en: Unable to get renew date
bg: Не може да се получи дата на подновяване

en: Unable to install %s. Make sure that the zip file is a valid %s file and a previous version of this %s does not exist. If you wish to overwrite an existing %s then you will have to manually delete it from the %s folder on the remote website and try uploading the file again.
bg: %s не може да се инсталира. Проверете дали zip файлът е валиден %s файл и че предишната версия на този %s не съществува. Ако искате да заместите съществуващ %s, ще трябва ръчно да го изтриете от папката %s на отдалечения уеб сайт и да опитате да качите файла отново.

en: Unable to open zip file (%s) - could not pre-scan it to check its integrity.
bg: Не може да се отвори zip файл (%s) - не може да бъде сканиран предварително, за да се провери целостта му.

en: Unable to read zip file (%s) - could not pre-scan it to check its integrity.
bg: Не може да се прочете zip файл (%s) - не може да бъде сканиран предварително, за да се провери целостта му.

en: Unattached
bg: Необвързан

en: Under Maintenance
bg: В Профилактика

en: Unexpected response:
bg: Неочакван отговор:

en: Unfinished restoration
bg: Недовършено възстановяване

en: United States
bg: САЩ

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unknown server response status:
bg: Неизвестно състояние на отговор на сървъра:

en: Unknown server response:
bg: Неизвестен отговор на сървъра:

en: Unknown/unexpected error - please raise a support request
bg: Неизвестна/неочаквана грешка - моля, повдигнете заявка за поддръжка

en: Unless you have a problem, you can completely ignore everything here.
bg: Освен ако нямате проблем, можете напълно да игнорирате всичко тук.

en: Unlock
bg: Отключване

en: Unpacking backup...
bg: Разопаковане на архивно копие...

en: Unzip progress: %d out of %d files
bg: Разархивирайте напредъка: %d извън %d файла

en: Update quota count
bg: Актуализиране на броя квоти

en: Updraft Vault
bg: Тока за тока

en: UpdraftCentral (Remote Control)
bg: UpdraftCentral (дистанционно управление)

en: UpdraftCentral Cloud
bg: Удрафенцентрален облак

en: UpdraftCentral Connection
bg: Up-централна връзка

en: UpdraftCentral dashboard connection details
bg: UpdraftCentral детайли на връзката на таблото

en: UpdraftCentral enables control of your WordPress sites (including management of backups and updates) from a central dashboard.
bg: UpdraftCentral позволява контрол на вашите WordPress сайтове (включително управление на резервни копия и актуализации) от централно табло.

en: UpdraftCentral is a highly efficient way to manage, update and backup multiple websites from one place.
bg: UpdraftCentral е високо ефективен начин за управление, актуализиране и архивиране на множество уеб сайтове от едно място.

en: UpdraftClone key is required.
bg: Изисква се и точен ключ.

en: UpdraftPlus - Upload backup files
bg: UpdraftPlus - Качване на резервни файлове

en: UpdraftPlus Addons
bg: Добавки за updraftPlus

en: UpdraftPlus Automatic Backups
bg: UpdraftPlus Автоматични резервни копия

en: UpdraftPlus Backups
bg: Резервни копия на updraftPlus

en: UpdraftPlus Blog - get up-to-date news and offers
bg: Блог updraftPlus - актуални новини и оферти

en: UpdraftPlus Migrator clones your WordPress site and moves it to a new domain directly and simply.
bg: UpdraftPlus Migrator клонира вашия WordPress сайт и го премества директно и просто към нов домейн.

en: UpdraftPlus News
bg: Новини за UpdraftPlus

en: UpdraftPlus Newsletter
bg: Бюлетин на UpdraftPlus

en: UpdraftPlus Premium
bg: UpdraftPlus Премиум

en: UpdraftPlus Premium and addons
bg: UpdraftPlus Премиум и добавки

en: UpdraftPlus Premium has many more exciting features!
bg: UpdraftPlus Premium има много по-вълнуващи функции!

en: UpdraftPlus Premium:
bg: UpdraftPlus Премиум:

en: UpdraftPlus Restoration
bg: Възстановяване на updraftPlus

en: UpdraftPlus Restoration: Progress
bg: Възстановяване на updraftPlus: Прогрес

en: UpdraftPlus Support
bg: Поддръжка на UpdraftPlus

en: UpdraftPlus Tour
bg: UpdraftPlus Обиколка

en: UpdraftPlus Vault brings you storage that is <strong>reliable, easy to use and a great price</strong>.
bg: UpdraftPlus Vault ви носи място за съхранение, което е <strong>надеждно, лесен за използване и голяма цена.</strong>.

en: UpdraftPlus Vault is built on top of Amazon's world-leading data-centres, with redundant data storage to achieve 99.999999999% reliability.
bg: UpdraftPlus Vault е изградена на върха на водещите центрове на данни на Amazon, с резервно съхранение на данни, за да се постигне 99.999999999% надеждност.

en: UpdraftPlus does not officially support versions of WordPress before %s. It may work for you, but if it does not, then please be aware that no support is available until you upgrade WordPress.
bg: UpdraftPlus не поддържа официално версии на WordPress преди %s. Тя може да работи за вас, но ако не, имайте предвид, че няма поддръжка, докато не надстроите WordPress.

en: UpdraftPlus has its own embedded storage option, providing a zero-hassle way to download, store and manage all your backups from one place.
bg: UpdraftPlus има своя собствена вградена опция за съхранение, осигуряваща нулева караница начин да изтеглите, съхранявате и управлявате всички ваши архиви от едно място.

en: UpdraftPlus is not able to directly restore this kind of entity. It must be restored manually.
bg: UpdraftPlus не е в състояние директно да възстанови този вид на обект. Трябва да се възстанови ръчно.

en: UpdraftPlus is not yet activated.
bg: UpdraftPlus все още не е активиран.

en: UpdraftPlus is not yet installed.
bg: UpdraftPlus все още не е инсталиран.

en: UpdraftPlus is on social media - check us out!
bg: UpdraftPlus е в социалните медии - вижте ни!

en: UpdraftPlus needed to create a %s in your content directory, but failed - please check your file permissions and enable the access (%s)
bg: UpdraftPlus е необходимо, за да се създаде %s в директорията на съдържанието, но не успя - проверете разрешенията за файла и активирайте достъпа (%s)

en: UpdraftPlus news, high-quality training materials for WordPress developers and site-owners, and general WordPress news. You can de-subscribe at any time.
bg: UpdraftPlus новини, висококачествени материали за обучение за разработчиците на WordPress и собствениците на сайта и общи новини за WordPress. Можете да се отпишете по всяко време.

en: UpdraftPlus notice:
bg: Известие за UpdraftPlus:

en: UpdraftPlus seems to have been updated to version (%s), which is different to the version running when this settings page was loaded. Please reload the settings page before trying to save settings.
bg: UpdraftPlus изглежда, че са били актуализирани до версия (%s), която е различна от версията, изпълнявана при зареждането на тази страница с настройки. Заредете отново страницата с настройки, преди да опитате да запишете настройките.

en: UpdraftPlus settings
bg: Настройки на UpdraftPlus

en: UpdraftPlus temporary clone user login settings:
bg: UpdraftPlus временно настройки за вход в клона потребител:

en: UpdraftPlus warning:
bg: Предупреждение за UpdraftPlus:

en: UpdraftPlus was unable to find the table prefix when scanning the database backup.
bg: UpdraftPlus не можа да намери префикса на таблицата при сканиране на архива на базата данни.

en: UpdraftPlus will split up backup archives when they exceed this file size. The default value is %s megabytes. Be careful to leave some margin if your web-server has a hard size limit (e.g. the 2 GB / 2048 MB limit on some 32-bit servers/file systems).
bg: UpdraftPlus ще раздели архивите, когато те надхвърлят този размер на файла. Стойността по подразбиране е %s мегабайта. Внимавайте да оставите малко марж, ако вашият уеб сървър има ограничение на твърдия размер (напр. ограничението от 2 GB / 2048 MB на някои 32-битови сървъри / файлови системи).

en: UpdraftPlus's %s module <strong>requires</strong> %s. Please do not file any support requests; there is no alternative.
bg: Модулът %s на UpdraftPlus <strong>изисква</strong> %s. Моля, не подавайте заявки за поддръжка; няма алтернатива.

en: UpdraftPlus's debug mode is on. You may see debugging notices on this page not just from UpdraftPlus, but from any other plugin installed. Please try to make sure that the notice you are seeing is from UpdraftPlus before you raise a support request.
bg: UpdraftPlus е включен режим за отстраняване на грешки. Може да видите известия за отстраняване на грешки на тази страница не само от UpdraftPlus, но и от всяка друга инсталирана добавка. Моля, опитайте се да се уверите, че известието, което виждате, е от UpdraftPlus, преди да повишите заявка за поддръжка.

en: UpdraftPlus.Com account terms and policies
bg: UpdraftPlus.Com условия и правила на профила

en: UpdraftPlus.Com responded, but we did not understand the response
bg: UpdraftPlus.Com отговориха, но не разбирахме отговора

en: UpdraftPlus.Com returned a response which we could not understand (data: %s)
bg: UpdraftPlus.Com върна отговор, който не може да се разбере (данни: %s)

en: UpdraftPlus.Com returned a response, but we could not understand it
bg: UpdraftPlus.Com отговори, но не можахме да го разберем

en: UpdraftPlus.com has responded with 'Access Denied'.
bg: UpdraftPlus.com е отговорил с "Достъпът е отказан".

en: UpdraftVault is our remote storage which works seamlessly with UpdraftPlus.
bg: UpdraftVault е нашето дистанционно съхранение, което работи безпроблемно с UpdraftPlus.

en: UpdraftVault storage
bg: UpdraftVault съхранение

en: Upgrade now
bg: Надстройте сега

en: Upload
bg: Качи

en: Upload backup
bg: Качване на резервно копие

en: Upload backup files
bg: Качване на архивни файлове

en: Upload error
bg: Грешка при качването

en: Upload error:
bg: Грешка при качване:

en: Upload expected to fail: the %s limit for any single file is %s, whereas this file is %s GB (%d bytes)
bg: Качването се очаква да е неуспешно: ограничението %s за всеки отделен файл е %s, докато този файл е %s GB (%d байта)

en: Upload failed
bg: Файловете не успяха да се качат

en: Upload files into UpdraftPlus.
bg: Качване на файлове в UpdraftPlus.

en: Uploaded to:
bg: Kачени в:

[ctx: Uploader: Drop db.gz.crypt files here to upload them for decryption - or - Select Files]
en: or
bg: или

en: Uploading files to remote storage
bg: Качване на файлове в отдалечено хранилище

en: Uploads
bg: Качвания

en: Uploads URL:
bg: URL адрес за качвания:

en: Use SCP instead of SFTP
bg: Използвайте SCP вместо SFTP

en: Use ctrl / cmd + press to select several items, or ctrl / cmd + shift + press to select all in between
bg: Използвайте ctrl / cmd + натиснете, за да изберете няколко елемента, или ctrl / cmd + shift + натиснете, за да изберете всички между

en: Use the "Reporting" section to configure the email addresses to be used.
bg: Използвайте секцията "Отчитане", за да конфигурирате имейл адресите, които ще се използват.

en: Use the alternative method for making a connection with the dashboard.
bg: Използвайте алтернативния метод за свързване с таблото.

en: Use the server's SSL certificates
bg: Използване на SSL сертификати на сървъра

en: Use this option to only send database backups when sending to email, and skip other components.
bg: Използвайте тази опция, за да изпращате архиви на бази данни само при изпращане на имейл и да пропуснете други компоненти.

en: Username
bg: Потребителско име

en: Username: %s
bg: Потребител: %s

en: Value
bg: Стойност

en: Vault owner
bg: Собственик на хранилище

en: Verifying
bg: Проверка

en: Verifying one-time password...
bg: Проверка на еднократна парола...

en: Version
bg: Версия

en: View Log
bg: Преглед на регистрационен файл

en: View recent UpdraftCentral log events
bg: Преглед на последните събития в UpdraftCentral

en: WP-CLI commands to take, list and delete backups.
bg: WP-CLI команди, за да вземе, списък и изтриване на резервни копия.

en: WP-CLI support
bg: Поддръжка на WP-CLI

en: Waiting until scheduled time to retry because of errors
bg: Изчакване до планирано време за повторен опит поради грешки

en: Warning
bg: Внимание

en: Warning:
bg: Внимание:

en: Warning: %s
bg: Предупреждение: %s

en: Warning: PHP safe_mode is active on your server. Timeouts are much more likely. If these happen, then you will need to manually restore the file via phpMyAdmin or another method.
bg: Предупреждение: PHP safe_mode е активен на сървъра Ви. Времето за изчакване е много по-вероятно. Ако това се случи, тогава ще трябва да възстановите ръчно файла чрез phpMyAdmin или друг метод.

en: Warning: the database's home URL (%s) is different to what we expected (%s)
bg: Предупреждение: домашният URL адрес на базата данни (%s) е различен от очаквания от нас (%s)

en: Warning: the database's site URL (%s) is different to what we expected (%s)
bg: Предупреждение: URL адресът на сайта на базата данни (%s) е различен от очаквания от нас (%s)

en: Warning: you have selected a lower version than your currently installed version. This may fail if you have components that are incompatible with earlier versions.
bg: Предупреждение: избрахте по-ниска версия от инсталираната ви версия. Това може да е неуспешно, ако имате компоненти, които са несъвместими с по-стари версии.

en: Warnings
bg: Предупреждения

en: Warnings encountered:
bg: Срещнати предупреждения:

en: Warnings:
bg: Предупреждения:

en: Was this a backup created by a different backup plugin? If so, then you might first need to rename it so that it can be recognized - please follow this link.
bg: Това резервно копие ли е създадено от друг резервен плъгин? Ако е така, тогава може да се наложи първо да го преименувате, така че да може да бъде разпознат - моля, следвайте тази връзка.

en: We accessed the bucket, and were able to create files within it.
bg: Ние имаме достъп до кофата и успяхме да създадем файлове в него.

en: We accessed the container, and were able to create files within it.
bg: Ние достъп до контейнера и успяхме да създадем файлове в него.

en: We failed to successfully connect to UpdraftPlus.Com
bg: Неуспешно свързване с UpdraftPlus.Com

en: We requested to delete the file, but could not understand the server's response
bg: Поискахме да изтрие файла, но не може да разбере отговора на сървъра

en: We successfully accessed the bucket, but the attempt to create a file in it failed.
bg: Успешно осъществихме достъп до кофата, но опитът да се създаде файл в него е неуспешен.

en: We were unable to access '%s'.
bg: Не успяхме да осъществим достъп до '%s'.

en: We were unable to access a file on '%s'.
bg: Не успяхме да осъществим достъп до файл на "%s".

en: We were unable to access the folder/container for '%s'.
bg: Не успяхме да осъществим достъп до папката/контейнера за "%s".

en: We were unable to delete a file on '%s'.
bg: Не успяхме да изтрием файл на "%s".

en: Web server:
bg: Уеб сървър:

en: Web-server disk space in use by UpdraftPlus
bg: Дисково пространство на уеб сървъра, което се използва от UpdraftPlus

en: WebDAV URL
bg: Уеб адрес

en: Weekly
bg: Ежеседмично

en: Welcome to UpdraftPlus
bg: Добре дошли в UpdraftPlus

en: Welcome to UpdraftPlus!
bg: Добре дошли в UpdraftPlus!

en: Welcome to your UpdraftClone (temporary clone)
bg: Добре дошли във вашия UpdraftClone (временен клонинг)

en: Well done - there's nothing more needed to set up.
bg: Добре направено - няма нищо по-необходимо за настройка.

en: Western Europe
bg: Западна Европа

en: Western United States
bg: Западен САЩ

en: Where to change directory to after logging in - often this is relative to your home directory.
bg: Къде да промените директорията след влизане в профила си - често това е по отношение на вашата домашна директория.

en: Which site to restore
bg: Кой сайт да се възстанови

en: Which was exported on:
bg: Който е изнесен на:

en: Why am I seeing this?
bg: Защо виждам това?

en: Wipe settings
bg: Изтриване на настройките

en: With UpdraftPlus Premium, you can choose to backup non-WordPress tables, backup only specified tables, and backup other databases too.
bg: С UpdraftPlus Premium можете да изберете да архивирате не WordPress таблици, архивиране само определени таблици и архивиране на други бази данни също.

en: With UpdraftPlus Premium, you can directly download individual files from here.
bg: С UpdraftPlus Premium можете директно да изтеглите отделни файлове от тук.

en: Without it, encryption will be a lot slower.
bg: Без него криптирането ще бъде много по-бавно.

en: Without this permission, UpdraftPlus cannot delete backups - you should also set your 'retain' settings very high to prevent seeing deletion errors.
bg: Без това разрешение UpdraftPlus не може да изтрие архивите - трябва да зададете настройките си за "запазване" много високо, за да не виждате грешки при изтриване.

en: Without this permission, you cannot directly download or restore using UpdraftPlus, and will instead need to visit the AWS website.
bg: Без това разрешение не можете директно да изтеглите или възстановите използването updraftPlus, а вместо това ще трябва да посетите сайта на AWS.

en: Without upgrading, UpdraftPlus allows <strong>every</strong> blog admin who can modify plugin settings to backup (and hence access the data, including passwords, from) and restore (including with customized modifications, e.g. changed passwords) <strong>the entire network</strong>.
bg: Без да се обновява, UpdraftPlus позволява <strong>на всеки</strong> администратор на блог, който може да променя настройките на плъгин за архивиране (и следователно достъп до данните, включително пароли, от) и възстановяване (включително с персонализирани модификации, например променени пароли) <strong>цялата мрежа</strong>.

en: WooCommerce plugins
bg: Приставки за WooCommerce

en: WordPress Backup
bg: Архивиране на WordPress

en: WordPress Core
bg: Ядро на WordPress

en: WordPress backup is complete
bg: Архивирането в WordPress е завършено

en: WordPress core
bg: Ядро на WordPress

en: WordPress core (including any additions to your WordPress root directory)
bg: Ядро на WordPress (включително всички допълнения към вашата WordPress директория)

en: WordPress core (only)
bg: Ядро на WordPress (само)

en: WordPress database
bg: База данни на WordPress

en: WordPress has a number (%d) of scheduled tasks which are overdue. Unless this is a development site, this probably means that the scheduler in your WordPress install is not working.
bg: WordPress има номер (%d) от планирани задачи, които са просрочени. Освен ако това не е сайт за разработка, това вероятно означава, че планировчика във вашия WordPress инсталиране не работи.

en: WordPress installed
bg: Инсталиран WordPress

en: WordPress installed; now awaiting the site data to be sent.
bg: Инсталиран WordPress; момента се очаква да бъдат изпратени данните за сайта.

en: WordPress root directory server path: %s
bg: WordPress път на главния сървър: %s

en: Yes
bg: Да

en: You appear to be missing one or more archives from this multi-archive set.
bg: Изглежда, че липсват един или повече архиви от този много archive набор.

en: You are <strong>not connected</strong> to UpdraftPlus Vault.
bg: Вие <strong>не</strong> сте свързани с UpdraftPlus Vault.

en: You are currently using the free version of UpdraftPlus.
bg: В момента използвате безплатната версия на UpdraftPlus.

en: You are importing from a newer version of WordPress (%s) into an older one (%s). There are no guarantees that WordPress can handle this.
bg: Импортирате от по-нова версия на WordPress (%s) в по-стара (%s). Няма гаранции, че WordPress може да се справи с това.

en: You are not logged into this WordPress site in your web browser.
bg: Вие не сте влезли в този сайт на WordPress в уеб браузъра си.

en: You are now using a IAM user account to access your bucket.
bg: Сега използвате IAM потребителски акаунт за достъп до вашата кофа.

en: You are presently <strong class="success">connected</strong> to an UpdraftPlus.Com account.
bg: В момента сте <strong class="success">свързани към</strong> UpdraftPlus.Com акаунт.

en: You are presently <strong>not connected</strong> to an UpdraftPlus.Com account.
bg: Понастоящем не сте <strong>свързани към</strong> UpdraftPlus.Com акаунт.

en: You are running on WordPress multisite - but your backup is not of a multisite site.
bg: Вие работите на многостранна wordPress - но вашето архивиране не е на многостранен сайт.

en: You are using the %s webserver, but do not seem to have the %s module loaded.
bg: Използвате уеб сървър %s, но изглежда не е зареден модулът %s.

en: You can also close this wizard.
bg: Можете също да затворите този съветник.

en: You can also import previously-exported settings. This tool will replace all your saved settings.
bg: Можете също да импортирате предварително експортирани настройки. Този инструмент ще замести всички ваши запазени настройки.

en: You can buy UpdraftClone tokens from our shop, here.
bg: Можете да си купите жетони от магазина ни.

en: You can buy more temporary clone tokens here.
bg: Тук можете да купите още временни клонинг символи.

en: You can check the progress here or in %s
bg: Можете да проверите хода на процеса тук или в %s

en: You can choose another suitable character set instead and continue with the restoration at your own risk.
bg: Вместо това можете да изберете друг подходящ набор от символи и да продължите с възстановяването на свой собствен риск.

en: You can choose another suitable collation instead and continue with the restoration (at your own risk).
bg: Вместо това можете да изберете друго подходящо сравнение и да продължите с възстановяването (на свой собствен риск).

en: You can enter the path of any %s virtual folder you wish to use here.
bg: Можете да въведете пътя на всяка виртуална папка %s, която искате да използвате тук.

en: You can find out more about clone keys here.
bg: Можете да научите повече за клонинг ключове тук.

en: You can find your temporary clone information in your updraftplus.com account here.
bg: Можете да намерите вашата временна информация за клониране в updraftplus.com си акаунт тук.

en: You can forbid non-admins logins to this cloned site by checking the checkbox below
bg: Можете да забраните на не-администраторите влизания в този клониран сайт, като поставите отметка в квадратчето по-долу

en: You can get more quota here
bg: Можете да получите повече квота тук

en: You can manually decrypt an encrypted database here.
bg: Тук можете ръчно да дешифрирате шифрована база данни.

en: You can now control this site via your UpdraftCentral dashboard at %s.
bg: Сега можете да управлявате този сайт чрез таблото updraftCentral на %s.

en: You can search and replace your database (for migrating a website to a new location/URL) with the Migrator add-on - follow this link for more information
bg: Можете да търсите и замествате вашата база данни (за мигриране на уеб сайт към ново местоположение/URL адрес) с добавката Мигратор - следвайте тази връзка за повече информация

en: You can test running your site on a different PHP (or WordPress) version using UpdraftClone credits.
bg: Можете да тествате течаща вашия сайт с различна версия на PHP (или WordPress) с помощта на кредитите UpdraftClone.

en: You can test upgrading your site on an instant copy using UpdraftClone credits
bg: Можете да тествате надстройването на сайта си на незабавно копие с помощта на Кредити updraftClone

en: You did not select any components to restore. Please select at least one, and then try again.
bg: Не сте избрали никакви компоненти за възстановяване. Изберете поне един и опитайте отново.

en: You do not appear to be authenticated with %s
bg: Изглежда, че не е удостоверено с %s

en: You do not appear to be authenticated with %s (whilst deleting)
bg: Изглежда не се удостоверява с %s (при изтриване)

en: You do not appear to be authenticated with Dropbox
bg: Не изглежда да се удостоверява с Dropbox

en: You do not currently have any UpdraftPlus Vault quota
bg: В момента нямате updraftPlus квота за трезора

en: You do not have UpdraftPlus completely installed - please de-install and install it again. Most likely, WordPress malfunctioned when copying the plugin files.
bg: Не е нужно UpdraftPlus напълно инсталиран - моля, де-инсталиране и инсталиране отново. Най-вероятно, WordPress е неизправна при копиране на файловете на плъгина.

en: You do not have access to this bucket
bg: Нямате достъп до тази кофа

en: You do not have access to this bucket.
bg: Нямате достъп до тази кофа.

en: You do not have the UpdraftPlus %s add-on installed - get it from %s
bg: Нямате инсталирана добавката UpdraftPlus %s - да го получите от %s

en: You do seem to have the obsolete Updraft plugin installed - perhaps you got them confused?
bg: Изглежда, че имате инсталирана updraft плъгин остаряла - може би сте ги объркали?

en: You entered an email address that was not recognised by UpdraftPlus.Com
bg: Въведохте имейл адрес, който не е разпознат от UpdraftPlus.Com

en: You have an UpdraftPlus Vault subscription that has not been renewed, and the grace period has expired. In a few days' time, your stored data will be permanently removed. If you do not wish this to happen, then you should renew as soon as possible.
bg: Имате абонамент UpdraftPlus Vault, който не е обновен, и гратисният период е изтекъл. След няколко дни съхранените данни ще бъдат премахнати завинаги. Ако не желаете това да се случи, трябва да подновите възможно най-скоро.

en: You have an UpdraftPlus Vault subscription with overdue payment. You are within the few days of grace period before it will be suspended, and you will lose your quota and access to data stored within it. Please renew as soon as possible!
bg: Имате абонамент updraftPlus с трезор с просрочено плащане. Вие сте в рамките на няколко дни от гратисния период, преди да бъде спрян, и ще загубите квотата си и ще имате достъп до данните, съхранявани в него. Моля подновите възможно най-скоро!

en: You have an inactive purchase
bg: Имате неактивна покупка

en: You have an unfinished restoration operation, begun %s ago.
bg: Имате незавършена операция по възстановяване, започнала е преди %s.

en: You have chosen to backup a database, but no tables have been selected
bg: Избрахте да архивирате база данни, но не са избрани таблици

en: You have chosen to backup files, but no file entities have been selected
bg: Избрахте да архивирате файлове, но не са избрани обекти на файлове

en: You have given the %1$s option. The %1$s is working with "%2$s" addon. Get the "%2$s" addon: %3$s
bg: Вие сте дали опцията %1$s. %1$s работи с добавката "%2$s". Вземи добавката "%2$s": %3$s

en: You have installed this plugin in your plugins folder (%s) with a non-default name %s which is different to %s. This is incompatible with WordPress's updates mechanism; you will not be able to receive updates.
bg: Инсталирали сте този плъгин в папката си с плъгини (%s) с име по подразбиране %s, което е различно от %s. Това е несъвместимо с механизма за актуализиране на WordPress; няма да можете да получавате актуализации.

en: You have less than %s of free disk space on the disk which UpdraftPlus is configured to use to create backups. UpdraftPlus could well run out of space. Contact your the operator of your server (e.g. your web hosting company) to resolve this issue.
bg: Имате по-малко от %s свободно дисково пространство на диска, който UpdraftPlus е конфигуриран да използва за създаване на архиви. UpdraftPlus може да се изчерпи от пространството. Свържете се с вас, вие сте операторът на вашия сървър (напр. вашата уеб хостинг компания), за да разрешите този проблем.

en: You have made changes to your settings, and not saved.
bg: Направили сте промени в настройките си, а не записани.

en: You have not selected a restore path for your chosen backups
bg: Не сте избрали път за възстановяване за избраните архиви

en: You have not yet connected with your UpdraftPlus.Com account, to enable you to list your purchased add-ons.
bg: Все още не сте се свързали с вашия акаунт за UpdraftPlus.Com, за да можете да изброите закупените от вас добавки.

en: You have not yet connected with your UpdraftPlus.Com account.
bg: Все още не сте се свързали с вашия UpdraftPlus.Com акаунт.

en: You have not yet made any backups.
bg: Все още не сте направили никакви резервни копия.

en: You have not yet selected a file to import.
bg: Все още не сте избрали файл за импортиране.

en: You have requested saving to remote storage (%s), but without entering any settings for that storage.
bg: Поискахте записване в отдалечено хранилище (%s), но без да въвеждате никакви настройки за това място за съхранение.

en: You have selected a remote storage option which has an authorization step to complete:
bg: Избрали сте опция за отдалечено съхранение, която има стъпка за удостоверяване, за да завършите:

en: You must add the following as the authorised redirect URI (under "More Options") when asked
bg: Трябва да добавите следното като оторизиран URI за пренасочване (в "Повече опции"), когато бъдете

en: You must add the following as the authorised redirect URI in your Azure console (under "API Settings") when asked
bg: Трябва да добавите следното като URI на оторизирано пренасочване в конзолата на Azure (под "Настройки на API")

en: You must add the following as the authorised redirect URI in your Dropbox console (under "API Settings") when asked
bg: Трябва да добавите следното като URI на оторизирано пренасочване в конзолата на Dropbox (под "Настройки на API") при запитване

en: You must add the following as the authorized redirect URI (under "More Options") when asked
bg: Трябва да добавите следното като оторизиран URI за пренасочване (под "Повече опции"), когато бъдете

en: You must add the following as the authorized redirect URI in your OneDrive console (under "API Settings") when asked
bg: Трябва да добавите следното като оторизиран URI за пренасочване в конзолата на OneDrive (под "Настройки на API"), когато бъдете

en: You must copy and paste this key now - it cannot be shown again.
bg: Трябва да копирате и поставите този ключ сега - той не може да бъде показан отново.

en: You must copy and paste this key on the sending site now - it cannot be shown again.
bg: Трябва да копирате и поставите този ключ на изпращащия сайт сега - той не може да бъде показан отново.

en: You must enter a project ID in order to be able to create a new bucket.
bg: Трябва да въведете ИД на проект, за да можете да създадете ново кофа.

en: You must save and authenticate before you can test your settings.
bg: Трябва да запишете и да удостоверите, преди да можете да тествате настройките си.

en: You must select at least one remote storage destination to upload this backup set to.
bg: Трябва да изберете поне една отдалечена дестинация за съхранение, за да качите този архивен набор.

en: You must upgrade MySQL to be able to use this database.
bg: Трябва да надстроите MySQL, за да можете да използвате тази база данни.

en: You must use a bucket name that is unique, for all %s users.
bg: За всички потребители на %s трябва да използвате уникално име на кофа.

en: You must use lower-case letters or numbers for the site path, only.
bg: Трябва да използвате малки букви или цифри само за пътя на сайта.

en: You must visit this URL in the same browser and login session as you created the key in.
bg: Трябва да посетите този URL адрес в същия браузър и сесия за вход, в която сте създали ключа.

en: You must visit this link in the same browser and login session as you created the key in.
bg: Трябва да посетите тази връзка в същия браузър и сесия за вход, както сте създали ключа в.

en: You need to connect to receive future updates to UpdraftPlus.
bg: Трябва да се свържете, за да получавате бъдещи актуализации на UpdraftPlus.

en: You need to enter a bucket
bg: Трябва да въведете кофа

en: You need to enter a container
bg: Трябва да въведете контейнер

en: You need to enter a new IAM username
bg: Трябва да въведете ново IAM потребителско име

en: You need to enter a new username
bg: Трябва да въведете ново потребителско име

en: You need to enter a valid new email address
bg: Трябва да въведете валиден нов имейл адрес

en: You need to enter an admin API key
bg: Трябва да въведете ключ за api на администратор

en: You need to enter an admin access key
bg: Трябва да въведете администраторски ключ за достъп

en: You need to enter an admin secret key
bg: Трябва да въведете таен ключ на администратор

en: You need to enter an admin username
bg: Трябва да въведете потребителско име на администратор

en: You need to re-authenticate with %s, as your existing credentials are not working.
bg: Трябва да удостоверите отново с %s, тъй като вашите съществуващи идентификационни данни не работят.

en: You need to read and accept the UpdraftCentral Cloud data and privacy policies before you can proceed.
bg: Трябва да прочетете и приемете правилата за данни и поверителност на UpdraftCentral Cloud, преди да можете да продължите.

en: You need to supply both an email address and a password
bg: Трябва да предоставите както имейл адрес, така и парола

en: You now need to copy the key below and enter it at your %s.
bg: Сега трябва да копирате ключа по-долу и да го въведете на вашия %s.

en: You selected %s to be included in the restoration - this cannot / should not be done when importing a single site into a network.
bg: Избрали сте %s да бъде включен във възстановяването - това не може/ не трябва да се прави, когато импортирате един сайт в мрежа.

en: You should backup all tables unless you are an expert in the internals of the WordPress database.
bg: Трябва да архивирате всички таблици, освен ако не сте експерт в рамките на базата данни на WordPress.

en: You should check that the remote site is online, not firewalled, does not have security modules that may be blocking access, has UpdraftPlus version %s or later active and that the keys have been entered correctly.
bg: Трябва да проверите дали отдалеченият сайт е онлайн, не е защитен, няма модули за защита, които може да блокира достъпа, има updraftPlus версия %s или по-нова версия, и дали ключовете са въведени правилно.

en: You should check the file ownerships and permissions in your WordPress installation
bg: Трябва да проверите собствеността и разрешенията на файловете в wordPress инсталацията

en: You should enable %s to make any pretty permalinks (e.g. %s) work
bg: Трябва да разрешите на %s да направи всички доста пермалин връзки (напр. %s) да работят

en: You should make sure that this really is a backup set intended for use on this website, before you restore (rather than a backup set of an unrelated website).
bg: Трябва да се уверите, че това наистина е резервен комплект, предназначен за използване на този сайт, преди да възстановите (вместо резервен набор от несвързани уеб сайтове).

en: You should only proceed if you cannot update the current server and are confident (or willing to risk) that your plugins/themes/etc. are compatible with the older %s version.
bg: Трябва да продължите само ако не можете да актуализирате текущия сървър и сте уверени (или сте готови да рискувате), че вашите плъгини/теми/и т.н. са съвместими с по-старата версия на %s.

en: You should only proceed if you have checked and are confident (or willing to risk) that your plugins/themes/etc. are compatible with the new %s version.
bg: Трябва да продължите само ако сте проверили и сте сигурни (или сте готови да рискувате), че вашите плъгини/теми/и т.н. са съвместими с новата версия на %s.

en: You should save your changes to ensure that they are used for making your backup.
bg: Трябва да запишете промените си, за да сте сигурни, че те се използват за създаване на архива.

en: You should update UpdraftPlus to make sure that you have a version that has been tested for compatibility.
bg: Трябва да актуализирате UpdraftPlus, за да се уверите, че имате версия, която е тествана за съвместимост.

en: You successfully logged in to UpdraftPlus and connected this site to UpdraftCentral Cloud.
bg: Успешно влязохте в UpdraftPlus и свързахте този сайт с UpdraftCentral Cloud.

en: You successfully purchased UpdraftPremium.
bg: Успешно закупихте UpdraftPremium.

en: You will find more information about this in the Settings section.
bg: Повече информация за това ще намерите в раздела Настройки.

en: You will need to ask your web hosting company to upgrade.
bg: Ще трябва да поискате от вашата уеб хостинг компания да надстроите.

en: You will need to consult with your web hosting provider to find out how to set permissions for a WordPress plugin to write to the directory.
bg: Ще трябва да се консултирате с вашия доставчик на уеб хостинг, за да разберете как да зададете разрешения за WordPress плъгин, за да пишете в директорията.

en: You will need to restore it manually.
bg: Ще трябва да го възстановите ръчно.

en: You will then need to enter all your settings again. You can also do this before deactivating/deinstalling UpdraftPlus if you wish.
bg: След това ще трябва да въведете отново всички настройки. Можете да направите това и преди да деактивирате/дезактивирате UpdraftPlus, ако желаете.

en: You've got it
bg: Вие го имате

en: Your %s account name: %s
bg: Име на акаунт %s: %s

en: Your %s quota usage: %s %% used, %s available
bg: Използване на квота %s: %s %% използвана, %s на разположение

en: Your %s version: %s.
bg: Вашата версия %s: %s.

en: Your .htaccess has an old site reference on line number %s. You should remove it manually. | Your .htaccess has an old site references on line numbers %s. You should remove them manually.
bg[0]: Вашият .htaccess има стара препратка към сайт на номер %s. Трябва да го премахнете ръчно.
bg[1]: Вашият .htaccess има стари препратки към сайтове за номерата на редове %s. Трябва да ги премахнете ръчно.

en: Your IP address:
bg: Вашият IP адрес:

en: Your PHP memory limit (set by your web hosting company) is very low. UpdraftPlus attempted to raise it but was unsuccessful. This plugin may struggle with a memory limit of less than 64 Mb  - especially if you have very large files uploaded (though on the other hand, many sites will be successful with a 32Mb limit - your experience may vary).
bg: Лимитът на php паметта (зададен от вашата уеб хостинг компания) е много нисък. UpdraftPlus се опита да го вдигне, но не успя. Този плъгин може да се бори с ограничение на паметта от по-малко от 64 Mb - особено ако имате много големи файлове качени (въпреки че, от друга страна, много сайтове ще бъдат успешни с ограничение 32Mb - вашият опит може да варира).

en: Your UpdraftClone is still setting up.
bg: Вашият UpdraftClone все още се настройва.

en: Your UpdraftPlus Premium purchase is over a year ago. You should renew immediately to avoid losing the 12 months of free storage allowance that you get for being a current UpdraftPlus Premium customer.
bg: Вашата UpdraftPlus Premium покупка е преди повече от година. Трябва да подновите незабавно, за да избегнете загубата на 12 месеца безплатно съхранение, които получавате за това, че сте текущ UpdraftPlus Premium клиент.

en: Your WordPress install has old directories from its state before you restored/migrated (technical information: these are suffixed with -old).
bg: Вашата WordPress инсталация има стари директории от своето състояние, преди да сте възстановени / мигрирали (техническа информация: те са наставени с -old).

en: Your WordPress install has old directories from its state before you restored/migrated (technical information: these are suffixed with -old). You should press this button to delete them as soon as you have verified that the restoration worked.
bg: Вашата WordPress инсталация има стари директории от своето състояние, преди да сте възстановени / мигрирали (техническа информация: те са наставени с -old). Трябва да натиснете този бутон, за да ги изтриете веднага след като сте проверили, че възстановяването работи.

en: Your WordPress installation has a problem with outputting extra whitespace. This can corrupt backups that you download from here.
bg: Вашата WordPress инсталация има проблем с извеждането на допълнителни интервали. Това може да повреди архиви, които изтегляте от тук.

en: Your backup has been restored.
bg: Архивирането ви е възстановено.

en: Your backup is of a WordPress multisite install; but this site is not. Only the first site of the network will be accessible.
bg: Вашият архив е на wordPress многостранна инсталация; но този сайт не е. Само първият сайт на мрежата ще бъде достъпен.

en: Your chosen character set to use instead:
bg: Вместо това избраният от вас набор от знаци:

en: Your chosen replacement collation
bg: Вашият избор на замяна

en: Your clone has started and will be available at the following URLs once it is ready.
bg: Вашият клонинг е започнал и ще бъде достъпен на следните URL адреси, след като е готов.

en: Your clone has started, network information is not yet available but will be displayed here and at your updraftplus.com account once it is ready.
bg: Вашият клонинг е започнал, мрежовата информация все още не е налична, но ще се покаже тук и на вашия updraftplus.com акаунт, след като е готов.

en: Your clone will now deploy this data to re-create your site.
bg: Клонингът ви сега ще разположи тези данни, за да създаде отново сайта Ви.

en: Your clone will renew on:
bg: Вашият клонинг ще се поднови на:

en: Your database user does not have permission to create tables. We will attempt to restore by simply emptying the tables; this should work as long as a) you are restoring from a WordPress version with the same database structure, and b) Your imported database does not contain any tables which are not already present on the importing site.
bg: Вашият потребител на базата данни няма разрешение за създаване на таблици. Ще се опитаме да възстановим, като просто изпразним масите; това трябва да работи толкова дълго, колкото а) се възстановява от версия на WordPress със същата структура на базата данни и b) Вашата импортирана база данни не съдържа никакви таблици, които все още не са налични в сайта за импортиране.

en: Your database user does not have permission to drop tables
bg: Вашата база данни потребител няма разрешение да пуснете таблици

en: Your database user does not have permission to drop tables. We will attempt to restore by simply emptying the tables; this should work as long as you are restoring from a WordPress version with the same database structure (%s)
bg: Вашата база данни потребител няма разрешение да пуснете таблици. Ще се опитаме да възстановим, като просто изпразним масите; това трябва да работи толкова дълго, колкото се възстановява от версия на WordPress със същата структура на базата данни (%s)

en: Your email address and password were not recognised by UpdraftPlus.Com
bg: Имейл адресът и паролата ви не са разпознати от UpdraftPlus.Com

en: Your email address was valid, but your password was not recognised by UpdraftPlus.Com.
bg: Имейл адресът ви е валиден, но паролата ви не е разпозната от UpdraftPlus.Com.

en: Your export file will be of your displayed settings, not your saved ones.
bg: Експортираният файл ще бъде на показаните настройки, а не на запазените.

en: Your first backup
bg: Първото ви архивиране

en: Your free disk space is very low - only %s Mb remain
bg: Дисковото пространство на диска е много малко - остават само %s Мб

en: Your free space in your hosting account is very low - only %s Mb remain
bg: Свободното пространство в хостинг акаунта ви е много ниско - остават само %s Mb

en: Your hosting company must enable these functions before %s can work.
bg: Вашата хостинг компания трябва да разреши тези функции, преди %s да може да работи.

en: Your label for this backup (optional)
bg: Вашият етикет за това архивиране (по избор)

en: Your login may be either password or key-based - you only need to enter one, not both.
bg: Вашето потребителско име може да е или с парола, или ключ- трябва само да въведете едно, а не и двете.

en: Your new key:
bg: Вашият нов ключ:

en: Your paid access to UpdraftPlus support has expired.
bg: Платеният ви достъп до поддръжката на UpdraftPlus е изтекъл.

en: Your paid access to UpdraftPlus support will soon expire.
bg: Вашият платен достъп до поддръжката на UpdraftPlus скоро ще изтече.

en: Your paid access to UpdraftPlus updates for %s add-ons on this site has expired.
bg: Платеният ви достъп до актуализациите на UpdraftPlus за %s добавките на този сайт е изтекъл.

en: Your paid access to UpdraftPlus updates for %s of the %s add-ons on this site will soon expire.
bg: Вашият платен достъп до актуализациите на UpdraftPlus за %s на добавките %s на този сайт скоро ще изтече.

en: Your paid access to UpdraftPlus updates for this site has expired. You will no longer receive updates to UpdraftPlus.
bg: Платеният ви достъп до актуализациите на UpdraftPlus за този сайт е изтекъл. Вече няма да получавате актуализации на UpdraftPlus.

en: Your paid access to UpdraftPlus updates for this site will soon expire.
bg: Вашият платен достъп до актуализациите на UpdraftPlus за този сайт скоро ще изтече.

en: Your saved settings also affect what is backed up - e.g. files excluded.
bg: Запазените настройки също влияят върху това, което се архивира – например изключени файлове.

en: Your settings failed to save. Please refresh the settings page and try again
bg: Настройките ви не можаха да бъдат записани. Обновете страницата с настройки и опитайте отново

en: Your settings have been saved.
bg: Настройките ви са записани.

en: Your settings have been wiped.
bg: Настройките ви са били изтрити.

en: Your site's admin email address (%s) will be used.
bg: Ще бъде използван администраторския имейл адрес на вашия сайт (%s).

en: Your version: %s
bg: Вашата версия: %s

en: Your web server has PHP's so-called safe_mode active.
bg: Вашият уеб сървър има така наречените safe_mode PHP.

en: Your web server's PHP installation does not included a required module (%s). Please contact your web hosting provider's support and ask for them to enable it.
bg: PHP инсталацията на вашия уеб сървър не включва задължителен модул (%s). Моля, свържете се с поддръжката на вашия уеб хостинг доставчик и ги поискайте, за да го активирате.

en: Your web server's PHP installation does not included a required module (%s). Please contact your web hosting provider's support.
bg: PHP инсталацията на вашия уеб сървър не включва задължителен модул (%s). Обърнете се към поддръжката на вашия уеб хостинг доставчик.

en: Your web server's PHP installation has these functions disabled: %s.
bg: PHP инсталацията на вашия уеб сървър е забранена: %s.

en: Your web server's PHP/Curl installation does not support https access. Communications with %s will be unencrypted. Ask your web host to install Curl/SSL in order to gain the ability for encryption (via an add-on).
bg: Php/Curl инсталацията на вашия уеб сървър не поддържа https достъп. Комуникациите с %s няма да бъдат закрити. Помолете вашия уеб хост да инсталира Curl/SSL, за да придобие възможност за шифроване (чрез добавка).

en: Your web server's PHP/Curl installation does not support https access. We cannot access %s without this support. Please contact your web hosting provider's support. %s <strong>requires</strong> Curl+https. Please do not file any support requests; there is no alternative.
bg: Php/Curl инсталацията на вашия уеб сървър не поддържа https достъп. Не можем да осъществим достъп до %s без тази поддръжка. Обърнете се към поддръжката на вашия уеб хостинг доставчик. %s <strong>изисква</strong> Curl+https. Моля, не подавайте заявки за поддръжка; няма алтернатива.

en: Your web server's version of PHP is too old (%s) - UpdraftPlus expects at least %s. You can try it, but don't be surprised if it does not work. To fix this problem, contact your web hosting company
bg: Версията на PHP на вашия уеб сървър е твърде стара (%s) - UpdraftPlus очаква поне %s. Можете да опитате, но не се изненадвайте, ако не работи. За да решите този проблем, свържете се с уеб хостинг компанията

en: Your web-server does not have the %s module installed.
bg: Вашият уеб сървър не е инсталиран модул %s.

en: Your website is hosted using the %s web server.
bg: Вашият уеб сайт се хоства с помощта на уеб сървъра %s.

en: Your website is visited infrequently and UpdraftPlus is not getting the resources it hoped for; please read this page:
bg: Вашият сайт се посещава рядко и UpdraftPlus не получава ресурсите, за които се надяваше; моля, прочетете тази страница:

en: Your wp-content directory server path: %s
bg: Път до вашия wp-content директория на директория: %s

en: activate it on this site
bg: активиране на този сайт

en: advanced options
bg: показване на разширените опции

en: already done
bg: вече е направено

en: an account
bg: сметка

en: and retain this many scheduled backups
bg: и да запазите този много планирани архиви

en: archive
bg: архив

en: authentication URI
bg: URI за удостоверяване

en: authentication error
bg: грешка при удостоверяване

en: authentication failed
bg: неуспешно удостоверяване

en: authorization failed:
bg: неуспешно удостоверяване:

en: back
bg: обратно

en: backs up automatically when you update plugins, themes or core
bg: архивира автоматично, когато актуализирате приставки, теми или ядро

en: calculate
bg: изчисляване

en: calculating...
bg: изчисляване...

en: check your log for more details.
bg: проверете регистрационния си файл за повече подробности.

en: chunk %s: upload failed
bg: блок %s: качването е неуспешно

en: configure it here
bg: конфигурирате тук

en: container
bg: контейнер

en: count
bg: преброяване

en: credentials
bg: идентификационни данни

en: database connection attempt failed
bg: неуспешен опит за свързване на база данни

en: database connection attempt failed.
bg: неуспешен опит за свързване с база данни.

en: database name
bg: име на база данни

en: day
bg: ден

en: day(s)
bg: ден(дни)

en: did not return the expected response - check your log file for more details
bg: не връща очаквания отговор - проверете регистрационния файл за повече подробности

en: dismiss notice
bg: освобождаване от длъжност

en: download: failed: file not found
bg: изтегляне: не е успешно: файлът не е намерен

en: e.g. %s
bg: например%s

en: e.g. if your server is busy at day and you want to run overnight
bg: например ако вашият сървър е зает през деня и искате да стартирате през нощта

en: easily migrate or clone your site in minutes
bg: лесно мигриране или клониране на вашия сайт за минути

en: easy to break, fastest
bg: лесно да се счупи, най-бързо

en: encrypted FTP (explicit encryption)
bg: криптиран FTP (изрично шифроване)

en: encrypted FTP (implicit encryption)
bg: криптиран FTP (подразбиращ се шифроване)

en: enhanced remote storage options
bg: разширени опции за отдалечено съхранение

en: error - failed to create and access the container
bg: грешка - проблем при създаване и достъп до контейнера

en: error - failed to re-assemble chunks
bg: грешка - проблем при събиране отново на блокове

en: error - failed to upload file
bg: грешка - проблем при качване на файла

en: error: %s (see log file for more)
bg: грешка: %s (виж регистрационния файл за повече)

en: error: failed to upload file to %s (see log file for more)
bg: грешка: не успя да качите файл в %s (вижте регистрационния файл за повече)

en: error: file %s was shortened unexpectedly
bg: грешка: файл %s беше съкратен неочаквано

en: failed to access parent folder
bg: не можа да се получи достъп до родителска папка

en: failed to list files
bg: неуспешно изброяване на файлове

en: failed to upload file to %s (see log file for more)
bg: неуспешно качване на файл в %s (вижте регистрационния файл за повече)

en: faster (possibility for slow PHP installs)
bg: по-бързо (възможност за бавни PHP инсталации)

en: file
bg: файл

en: file is size:
bg: размерът на файла е:

en: files: %s
bg: файлове: %s

en: folder
bg: папка

en: follow this link to get it
bg: следвайте тази връзка, за да го получите

en: go here
bg: отидете тук

en: go here to change your password on updraftplus.com.
bg: за да промените паролата си на updraftplus.com.

en: go here to learn more
bg: отидете тук, за да научите повече

en: handles updates automatically as you want them
bg: обработва актуализациите автоматично, както ги искате

en: here
bg: тук

en: host
bg: домакин

en: host name
bg: име на хост

en: hour(s)
bg: час(ове)

[ctx: i.e. Non-automatic]
en: Manual
bg: Ръчна

en: i.e. if you have %s there
bg: т.е. ако имате %s там

en: in the month
bg: през месеца

en: including any passwords
bg: включително всички пароли

en: incremental backup; base backup: %s
bg: постъпково резервно копие; базово архивиране: %s

en: is a highly efficient way to manage, update and backup multiple websites from one place.
bg: е високо ефективен начин за управление, актуализиране и архивиране на множество сайтове от едно място.

en: key
bg: ключ

en: key name
bg: име на ключ

en: last activity: %d seconds ago
bg: последна активност: преди %d секунди

en: last activity: %ss ago
bg: последна дейност: преди %ss

en: latest
bg: последни

en: log results to console
bg: вход резултати на конзолата

en: login
bg: вход

en: login failure
bg: неуспешно влизане

en: manage
bg: управление

en: manages all your WordPress sites at once from one place
bg: управлява всички ваши WordPress сайтове едновременно от едно място

en: may include some site-wide data
bg: може да включва някои данни за целия сайт

en: multi-region location
bg: местоположение на няколко региона

en: next resumption: %d (after %ss)
bg: следващото възобновяване: %d (след %ss)

en: no options or sitemeta table was found
bg: не са намерени опции или таблица sitemeta

en: no recent activity; will offer resumption after: %d seconds
bg: няма скорошна дейност; ще предложи възобновяване след: %d секунди

en: notice image
bg: забележите изображение

en: now proceeding with the updates...
bg: сега ще продължим с актуализациите...

en: open this to show some further options; don't bother with this unless you have a problem or are curious.
bg: отворете това, за да покажете някои допълнителни опции; Не се занимавайте с това, освен ако нямате проблем или сте любопитни.

en: optional
bg: по избор

en: or (annual discount)
bg: или (годишна отстъпка)

en: or to configure more complex schedules
bg: или да конфигурирате по-сложни графици

en: or to restore manually
bg: или да възстановите ръчно

en: or, to reset this option
bg: или, за да нулирате тази опция

en: other content from wp-content
bg: друго съдържание от wp-съдържание

en: password
bg: парола

en: password/key
bg: парола/ключ

en: please  follow this link to update the plugin in order to activate it
bg: моля, следвайте тази връзка, за да актуализирате приставката, за да го активирате

en: please follow this link to update the plugin in order to get it
bg: моля, следвайте тази връзка, за да актуализирате плъгина, за да го получите

en: please wait for the rescheduled attempt
bg: моля изчакайте пренасрочвания опит

en: plugins
bg: плъгини

en: press here
bg: натиснете тук

en: read more at %s
bg: повече на %s

en: recommended
bg: препоръчва

en: refresh
bg: обновяване

en: regular non-encrypted FTP
bg: редовен нешифрован FTP

en: remote files deleted
bg: отдалечените файлове изтрити

en: remote site
bg: отдалечен сайт

en: required for some remote storage providers
bg: за някои доставчици на отдалечени

en: reset
bg: нулирай

en: restoration
bg: възстановяване

en: rows: %d
bg: редове: %d

en: search and replace
bg: търсене и замяна

en: search term
bg: търсене термин

en: secure your backups
bg: защита на резервните копия

en: settings
bg: настройки

en: show PHP information (phpinfo)
bg: показване на информация за PHP (phpinfo)

en: show log
bg: показване на дневник

en: site not found
bg: сайтът не е намерен

en: skipped (not in list)
bg: прескочи (не в списъка)

en: slower, strongest
bg: по-бавна, най-силна

en: some/path
bg: някои / път

en: starting from next time it is
bg: започвайки от следващия път

en: stop
bg: спиране

en: table: %s
bg: таблица: %s

en: tables
bg: таблици

en: template not found
bg: шаблонът не е намерен

en: the database query being run was:
bg: заявката за база данни, която се изпълнява, е:

en: the migrator add-on
bg: добавката за мигратора

en: the options table was not found
bg: таблицата с опции не е намерена

en: the world’s most trusted backup plugin!
bg: най-надеждният резервен плъгин в света!

en: themes
bg: теми

en: these backup sets
bg: тези резервни комплекти

en: this backup set
bg: този архивен комплект

en: this privacy policy
bg: тази политика за поверителност

en: though part of the returned information was not as expected - your mileage may vary
bg: въпреки че част от върнатата информация не е както се очаква - вашият пробег може да варира

en: to take incremental backups
bg: да направите постепенно архивиране

en: unknown source
bg: неизвестен източник

[ctx: updraftplus]
en: To make a simple backup to your server, press this button. Or to setup regular backups and remote storage, go to %s settings %s
bg: За да направите просто резервно копие на вашия сървър, натиснете този бутон. Или за настройка на обикновени архиви и отдалечено хранилище, отидете на %s настройки %s

en: upload (%s): re-assembly failed (see log for more details)
bg: качване (%s): неуспешна грешка при повторното сглобяване (вижте регистрационния файл за повече подробности)

en: upload failed
bg: неуспешно качване

en: use UpdraftPlus Premium
bg: използване на UpdraftPlus Premium

en: user
bg: потребител

en: username
bg: потребителско име

en: week(s)
bg: седмица (и)

en: will restore as:
bg: ще се възстанови като:

en: with the option of
bg: с опцията на

en: wp-config.php from backup: restoring (as per user's request)
bg: wp-config.php от архивиране: възстановяване (според искане на потребителя)

en: wp-config.php from backup: will restore as wp-config-backup.php
bg: wp-config.php от архивиране: ще се възстанови като WP-config-backup.php

en: you have authenticated your %s account
bg: сте удостоверили вашия %s акаунт

en: you have authenticated your %s account.
bg: вие сте удостоверили вашия %s акаунт.

en: you will want to use below search and replace site location in the database (migrate) to search/replace the site address.
bg: ще искате да използвате по-долу търсене и да замени място на сайта в базата данни (мигриране) за търсене/замяна на адреса на сайта.

en: your PHP install lacks the openssl module; as a result, this can take minutes; if nothing has happened by then, then you should either try a smaller key size, or ask your web hosting company how to enable this PHP module on your setup.
bg: php инсталацията ви липсва модулът openssl; в резултат на това това може да отнеме минути; ако нищо не се е случило до тогава, тогава трябва да опитате по-малък размер на ключа или да попитате уеб хостинг компанията как да активирате този PHP модул на вашата настройка.

en: your UpdraftPlus.com account
bg: вашия UpdraftPlus.com акаунт

en: your site's admin address
bg: администраторски адрес на сайта Ви

en: your web hosting account appears to be full; please see: %s
bg: вашият уеб хостинг акаунт изглежда пълен; моля, вижте: %s

en: zip executable found:
bg: намерена е файлът с разширение на цип:
